1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. צביעה
  4. הכנת השטח לצביעה

הכנת השטח לצביעה

כל מה שצריך לדעת על צביעת הבית, טקסטורות וטרנדים מובילים בתחום

אם שכרתם בעל מקצוע לצורך הפרויקט, הוא כמובן אמון על הכנת השטח. עוצב על ידי אדריכלית הפנים הילית קרש.
אם שכרתם בעל מקצוע לצורך הפרויקט, הוא כמובן אמון על הכנת השטח. עוצב על ידי אדריכלית הפנים הילית קרש.  
לפני שמתחילים לצבוע, חשוב לקחת נייר דבק ולהדביקו לאורך החיבור בין המשקוף לקיר ועל הפנלים, תכנון מבית עיצובים בחן
לפני שמתחילים לצבוע, חשוב לקחת נייר דבק ולהדביקו לאורך החיבור בין המשקוף לקיר ועל הפנלים, תכנון מבית עיצובים בחן  
לצביעת קירות כדאי לעבוד עם רולרים שעשויים מפרווה ומגיעים בכמה סוגים, עוצב על ידי אדריכלית הפנים  יעלה דגנית איבגי
לצביעת קירות כדאי לעבוד עם רולרים שעשויים מפרווה ומגיעים בכמה סוגים, עוצב על ידי אדריכלית הפנים יעלה דגנית איבגי  

מאת שחר בן-פורת

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
רגע לפני שמתחילים לצבוע, חשוב להכין את השטח לצביעה. בהתאם למשטח אותו צובעים ולמצבו, כך ההכנה תהיה שונה. אם שכרתם בעל מקצוע לצורך הפרויקט, הוא כמובן אמון על הכנת השטח. אם אתם צובעים בעצמכם, יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם;
ערן הרנשטט, מנהל מחלקה טכנית ב"נירלט", אומר כי "מתכת חייבים לנקות לפני הצביעה כי יש עליה שומנים; ניקוי שטח חלוד דורש מברשת פלדה ידנית או מכנית כדי להוריד חלודה.
בנוסף, אם יש על הקיר צבע ארקילי ורוצים לדוגמא לשנות מצבע לבן לוורוד, יש לנקות ממנו לכלוך ואבק ולצבוע ישירות. אם יש קילופים, חשוב לקחת שפכטל ולוודא שכל הצבע הקיים מחובר טוב לקיר. אם לא, חייבים לקלף את כולו ולצבוע בצבע יסוד לפני הצבע הסופי, אחרת תיגרם עוגמת נפש מהצביעה החדשה".

לפני שמתחילים לצבוע, חשוב לקחת נייר דבק שעשוי נייר, שרוחבו הממוצע הוא 5 ס"מ, ולהדביק לאורך החיבור בין המשקוף לקיר ועל הפנלים. הדבר מאפשר צביעה חופשית על הקירות מבלי להשקיע לאחר מכן זמן ואנרגיה בגירוד צבע יבש. על הרצפה אפשר לשים ניילונים, אלא שאז יש סכנת החלקה, וכן צבע שמטפטף לא נספג עליהם. הרנשטט ממליץ לקנות גליל קרטון, לפרוש אותו לאורך הרצפה ולהדביק אותו לפנלים עם נייר הדבק. הקרטון יספוג צבע מטפטף וימנע החלקה. חשוב לכסות גם את הרהיטים, אם לא ניתן להוציא אותם מהחדר.

בצביעת חוץ יש להגן על צמחייה, חלונות, משקופים, תריסים, ארגזי רוח ועוד. חשוב לפרק את אביזרי הפרזול ולהרכיבם שוב לאחר הצביעה.

בכל הקשור לצביעה עצמה, יש להתאים את כלי הצביעה לסוג הצבע והמשטח. לצביעת קירות כדאי לעבוד עם רולרים שעשויים מפרווה ומגיעים בכמה סוגים. כשצובעים צבע אקרילי צריך רולר עם שיער קצר, שייקח פחות צבע מהכלי, אבל מאפשר שליטה יותר טובה על הצביעה והמרקם הסופי יהיה עדין. אם צובעים חומר יותר עבה וסמיך צריך רולר עם שיער באורך בינוני.
אם אתם צובעים לבד, מומלץ להקפיד על הוראות הצביעה. "אם כתוב לצבוע 2 שכבות, לא לנסות להגיע לכיסוי מלא בשכבה אחת" אומר הרנשטט. "עדיף לעבוד בשכבות דקות, שנותנות מראה יותר יפה. זה גם יחסוך בצבע". איריס יוגב, אדריכלית "נירלט" מסבירה כי במקרה של כתמי עובש, יש לטפל במקום בעזרת שיפשוף במטלית ספוגה בחומר המנקה עובש ופטריות. את שארית החומר יש לנקות בעזרת מים ויש לוודא כי הקיר יבש בטרם צביעתו.

לצפייה בסרטוני וידאו - עשה זאת בעצמך

בנוסף, יש עוד כמה טיפים שחשוב לדעת לפני שמתחילים: לצבוע קודם את הקירות ורק אז את המשקופים; לא לעבוד בימים קרים, אז הצבע מתייבש יותר לאט; לחכות עד שאפשר לגעת בצבע לפני שצובעים שכבה שניה, שלב שנקרא ייבוש במגע; לאוורר את המקום כדי לעזור בייבוש הצבע; ואם נשאר מעט צבע בתוך הכלי, עדיף להעביר אותו לכלי אטום שישמור על איכותו.תגובות לכתבה

חזור מעלה