1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. גינה
  4. בחירת אדריכל נוף

בחירת אדריכל נוף

שיפוץ הבית מחייב פעמים רבות לשפץ גם את הגינה הצמודה לו, שעלולה להיפגע תוך כדי השיפוץ. קבלו טיפים ממומחים על כל מה שחשוב בשיפוץ ותחזוקת הגינה

חשוב שתכנון הגינה החדשה יחל במקביל לתכנון החדש של ביתכם, גן בעיצובה של רויטל לוריא
חשוב שתכנון הגינה החדשה יחל במקביל לתכנון החדש של ביתכם, גן בעיצובה של רויטל לוריא  
גם אם הגינה צריכה רק טיפול קוסמטי, מומלץ לבוא לייעוץ של כמה שעות עם איש מקצוע, גינה בתכנון מעצבת גנים ונוף  מורן גבעון
גם אם הגינה צריכה רק טיפול קוסמטי, מומלץ לבוא לייעוץ של כמה שעות עם איש מקצוע, גינה בתכנון מעצבת גנים ונוף מורן גבעון  
אם בגינה יש עצים שחשוב לכם לשמור עליהם, מומלץ לקבוע מראש עם הקבלן כי ייעשה כל מאמץ לשמור עליהם שלמים, עיצוב גינה מבית לידר
אם בגינה יש עצים שחשוב לכם לשמור עליהם, מומלץ לקבוע מראש עם הקבלן כי ייעשה כל מאמץ לשמור עליהם שלמים, עיצוב גינה מבית לידר  

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
במידה והגשמתם את החלום הישראלי-בורגני ויש לכם בית צמוד קרקע, מגיע השלב בו אתם רוצים לחדש באופן יסודי את מראה הגינה. לעיתים הדבר קורה משום שהמראה הנוכחי של הגינה אינו לטעמכם; לעיתים משום ששיפוץ הבית פוגע בחלק מהגינה, בייחוד בשטח הקרוב לבית ובשביל המוביל אליו, כך ששינוי מראה הגינה הוא חלק הכרחי בתהליך.

במידה וחידוש הגינה הוא חלק משיפוץ כולל של הבית, חשוב שתכנון הגינה החדשה יחל במקביל לתכנון החדש של ביתכם. במקביל לבחירת מעצב פנים או אדריכל, חשוב להגיע להחלטה אם רוצים את שירותיו של מתכנן גינות או אדריכל נוף. מורן גבעון, מתכננת גנים ונוף, אומרת ש"גם אם מדובר בפרויקט קטן, במקרה שהגינה בסדר וצריך משהו קוסמטי, תמיד טוב לבוא לייעוץ של כמה שעות. בפגישה כזו הלקוח פורט את כל הפרויקט המתוכנן, ואדריכל הנוף או המתכנן יכול להגיד לו אם הוא צריך בכלל אדריכל נוף בשלב זה או לא".

איך בוחרים אדריכל נוף או מתכנן גינות?הסיבה שבחירה של אדריכל נוף או מתכנן גינות, מתבצעת במקביל לבחירה באדריכל או מעצב הפנים, היא משום ששלבים בחידוש הגינה נעשים במקביל לשיפוץ הבית. "זה תלוי בהיקף הפרויקט", מסייגת גבעון ומדגימה כי "הקבלן יכול לבנות בגינה דברים מבטון כמו גדרות וטרסות, האינסטלטור עובד על תשתית הביוב בגינה והחשמלאי מטפל בתאורת הגינה במקביל לתאורה הכללית בבית, כולל מפסקים המאפשרים להדליק את תאורת הגינה מתוך הבית.
"אני כמתכננת חוץ, עובדת עם האדריכל ועם הלקוח, מבררת איך הם רואים את הדברים, מה הצרכים שלהם, וכל זה משפיע על תכנון הגינה. במקביל, תכנון הגינה משפיע פעמים רבות גם על פנים הבית. לכן, חשוב לתכנן גינה יחד עם הבית, ולא לחכות ששיפוץ הבית יסתיים".

במידה ובגינה הנוכחית יש עצים או אלמנטים שחשוב לכם לשמור עליהם, מומלץ לקבוע מראש עם הקבלן כי ייעשה כל מאמץ לשמור עליהם שלמים וללא פגע.

כדי לבחור אדריכל או מתכנן נוף, מורן מציעה חשוב "קודם כל לפתוח את העיניים, לראות מגזינים, להסתכל על גינות, להיכנס לאתרי אינטרנט של אדריכלי נוף או מתכננים. לפי התמונות אפשר לדעת איזה סגנון אוהבים ואיזה לא, ועל בסיס זה ועל בסיס המלצות של חברים, בני משפחה והאדריכל או מעצב הפנים שעובדים איתו, לבחור".

תגובות לכתבה

חזור מעלה