1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. גינה
  4. מים אפורים

מים אפורים

שיפוץ הבית מחייב פעמים רבות לשפץ גם את הגינה הצמודה לו, שעלולה להיפגע תוך כדי השיפוץ. קבלו טיפים ממומחים על כל מה שחשוב בשיפוץ ותחזוקת הגינה

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מים אפורים הם למעשה כל המים המנוקזים מכיורים, מקלחות, מדיח ומכונת כביסה, למעט מי האסלה הנקראים מים שחורים. אלו מים שעל ידי ניקוי וטיהור שלהם אפשר להשתמש בהם כדי להדיח אסלה או להשקות את הגינה, תלוי ברמת הטיהור.
כדי לדאוג למחזור המים יש לתכנן את תשתית האינסטלציה של הבית מחדש, ולבנות את הצנרת באופן שתאפשר ניקוז של המים למיכל איסוף מיוחד. כיום ישנן מספר שיטות לאיסוף המים כמו גם לטיהור שלהם.
שלב הטיהור הוא השלב המכריע ביותר, שכן יש לטהר מהמים חיידקים, שאריות סבון וכד´. זו גם הסיבה שהליך מחזור מים אפורים אינו חוקי בישראל, ולמעשה אסור לביצוע. מדוע? במידה ואין הקפדה על איכות טיהור המים ואל האדמה מגיעים מים לא מטוהרים, הם יגרמו לאורך זמן לנזק בלתי הפיך לאדמה. מאחר והפיקוח על כך בבתים פרטיים הוא הליך קשה לביצוע, הרשויות בישראל אינן מאפשרות לבצע אותו.

כיום ישנן מספר שיטות לאיסוף המים כמו גם לטיהור שלהם. גינה עיצובה של רויטל לוריאכיום ישנן מספר שיטות לאיסוף המים כמו גם לטיהור שלהם. גינה עיצובה של רויטל לוריא 

רוצים לקרוא עוד על מים אפורים? היכנסו לכאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה