1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. גינה
  4. פרגולות ודקים

פרגולות ודקים

שיפוץ הבית מחייב פעמים רבות לשפץ גם את הגינה הצמודה לו, שעלולה להיפגע תוך כדי השיפוץ. קבלו טיפים ממומחים על כל מה שחשוב בשיפוץ ותחזוקת הגינה

מגוון העצים לשימוש לדקים ופרגולות הוא עצום, פרגולת SUNRAIN של חברת סולריס, (צילום: יח"צ)
מגוון העצים לשימוש לדקים ופרגולות הוא עצום, פרגולת SUNRAIN של חברת סולריס, (צילום: יח"צ)  

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בשלב התכנון הראשוני של הגינה נקבעים המיקומים של הפרגולות והדקים, במידה ומחליטים לשלב אותם בגינה החדשה. הקמתם, בכל מקרה, תתרחש בחלק האחרון של התהליך; פרגולות ניתן להקים תוך כדי הפרויקט, אך דקים מקימים בסופו - בגלל עדינות החומר ממנו הם עשויים.

אביב אברמוב, מנכ"ל "עץ ועצה", אומר כי "מגוון העצים לשימוש לדקים ופרגולות הוא עצום. לפיכך, כדאי לקבל ייעוץ של איש מקצוע כדי לוודא שהעץ בו אתם בוחרים יהיה העץ המתאים, עמיד ככל האפשר. אם שיפוץ הגינה נעשה עם אדריכל נוף או מתכנן גינות, הוא יילך איתכם לחלל התצוגה של החברות השונות לבחור את החומר; במידה ואתם עושים זאת בעצמכם, היועצים במקום יוכלו לכוון אתכם לבחירה הנכונה".

"כשקונים דק חשוב להקפיד על תכנון נכון של התשתיות ושתהיה זרימת אויר נכונה, שישמור על העץ במצב טוב לאורך זמן, שהשיפועים והאיטומים של הקרקע יהיו נכונים ושהעץ יהיה מקורי ולא תחליפי עץ", אומר אברמוב. "לכל עץ יש כמה סוגים, איכותיים יותר ופחות. ככלל, ככל שהעץ צפוני יותר הוא טוב יותר, בגלל תנאי האקלים שמשפיעים על צפיפותו ואיכותו".

תגובות לכתבה

חזור מעלה