1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. מאיפה מתחילים?
  4. בחירת ריהוט ואביזרים

בחירת ריהוט ואביזרים

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים שיפוץ? כיצד בוחרים אדריכל או מעצב פנים? איך בוחרים את בעלי המקצוע? למה לשים לב לפני שסוגרים חוזה? הטיפים שבלעדיהם לא תתחילו את השיפוץ

חשוב להקפיד על תעודת אחריות ותקופת שירות ממושכת ככל האפשר מצד הספק, (צילום: אילוסטרציה)
חשוב להקפיד על תעודת אחריות ותקופת שירות ממושכת ככל האפשר מצד הספק, (צילום: אילוסטרציה)  
דאגו להשאיר אצלכם 5% עודפים מכל החומרים, לטובת תיקונים עתידיים.
דאגו להשאיר אצלכם 5% עודפים מכל החומרים, לטובת תיקונים עתידיים.  

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
"חשוב לבצע את בחירת החומרים יחד עם אדריכל באולם תצוגה" מסבירה אדריכלית הפנים מיכל האן, "ולצורך כך יש להגיע עם תוכניות וכמויות מדויקות לרכישה, ולקבוע פגישה מראש עם סוכן מכירות שיקצה לפחות 2-3 שעות בפגישה ראשונה. חשוב ללכת על בחירה אחידה ומגובשת ולא להתפזר עם סגנונות שונים. בנוסף, להקשיב ולגלות ראש פתוח ונכונות לשינויים ולא דווקא לתפיסות קודמות שבאנו איתם".

אם אינכם נעזרים באדריכל או מעצב פנים, חשוב לעבור בין החברות השונות, לקבל הצעות מחיר מפורטות ככל האפשר, ולבסס את ההשוואה בין הצעות המחיר, על בסיס רמה דומה של מוצרים. כדאי לדעת שחלק מהקבלנים מקבלים הנחות אצל החברות, והם עשויים לתת לכם להשתמש בהנחות הללו.
בוחרים ריהוט ואביזרים?
יש להגיע לחנות עם מידות מדויקות ולו"ז רצוי לאספקת החומריםכאשר בוחרים את החומרים השונים לשיפוץ, החל מריצוף וכלה בברזים, חשוב להקפיד על תעודת אחריות ותקופת שירות ממושכת ככל האפשר מצד הספק. בנוסף, כאשר החומרים מגיעים, חשוב שמישהו פותח את האריזה ומוודא שמה שהגיע תואם את ההזמנה ובמצב תקין, מסביר מיקי כתר ממשרד 2M אדריכלים, "בין אם זה תנור, גוף תאורה או קרמיקה". לרוב זה תפקידו של מפקח הבניה, אך אם לא שכרתם מפקח עליכם לעשות זאת בעצמכם. "בכל מקרה, לא להשאיר את ההזמנה בקופסה ואז לגלות אחרי כמה ימים שיש בעיה".

החזר כספי בסיום השיפוץ
כדאי לדעת שחלק מהספקים מאפשרים להחזיר אליהם עודפים תמורת החזר כספי
אם אתם בוחרים להחזיר את השאריות בתום השיפוץ, דאגו להשאיר אצלכם 5% עודפים לטובת תיקונים עתידיים.

תגובות לכתבה

חזור מעלה