1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. מאיפה מתחילים?
  4. חיפוי חוץ: מעצבים את הקירות החיצוניים של הבית

חיפוי חוץ: מעצבים את הקירות החיצוניים של הבית

טקסטורות חדשות, גוונים אינסופיים וטכניקות קלות ליישום הפכו את צביעת הקירות החיצוניים של הבית לנגישה ופשוטה הרבה יותר מבעבר. הכירו את הציפויים הדקורטיביים שיעניקו לבית שלכם את המראה עליו אתם חולמים בתוספת סרטון הדרכה כיצד ליישם אותם נכון

מאת נועה עמית | וידאו ג'יל פרז | תאריך 27.11.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
ההתייחסות כיום לקירות החיצוניים של הבית הופכת דומה יותר ויותר להתייחסות אל הקירות הפנימיים. טקסטורות חדשות, טכניקות ידידותיות ואינספור גוונים חדשים הופכים כיום את המראה החיצוני של הבית למסוגנן יותר המיישר קו עם מיטב המגמות והטרנדים המובילים בעולם.

ההתייחסות לקירות החיצוניים הופכת יותר ויותר דומה להתייחסות לקירות של פנים הבית. צילום באדיבות טמבורההתייחסות לקירות החיצוניים הופכת יותר ויותר דומה להתייחסות לקירות של פנים הבית. צילום באדיבות טמבור 

בבתים בהם אין חיפוי חיצוני של אבן, קרמיקה או כל חומר אחר המודבק על הבטון והבסיס הוא של צבע, ניתן ליישם כיום בקלות רבה מגוון מאוד רחב של ציפויים דקורטיביים שכל אחד מהם מקנה למבנה את האופי והסגנון הייחודי לו.
חברת טמבור פיתחה בשנים האחרונות סוגים שונים של ציפויים מסוג זה שחלקם קלים מאוד ליישום לצבעי החובב וחלקם מצריכים ידיים קצת יותר מיומנות. בנוסף לקירות החיצוניים, הציפויים ניתנים ליישום גם על הקירות הפנימיים בבית, הם מגיעים מוכנים בתוך אריזה סגורה ולמעשה אינם מצריכים שום הכנה מוקדמת בטרם יישומם על הקיר.

טקסטורות שונות וקשת גוונים עצומה מותאמים לכל סגנון שרק תחפצו. צילום באדיבות טמבורטקסטורות שונות וקשת גוונים עצומה מותאמים לכל סגנון שרק תחפצו. צילום באדיבות טמבור 

מומחה הצבע והחומרים של טמבור, מיכאל כהן, מסביר כיצד ליישם אותם על הקיר, מהו הבסיס הנדרש וכיצד ניתן בטכניקות שונות לקבל טקסטורה שונה לכל ציפוי:

נגבה


טקסטורה: הנגבה הוא טיח אקרילי בעל מרקם חולי עדין, מתאים מאוד ליישום על קירות חיצוניים.

סגנון: מתאים יותר לחיפויים בסגנון כפרי או מודרני, בעל מראה של שליכט טבעי.

בסיס: במידה ומדובר על קיר חוץ יש צורך בפריימר אקרילי כבסיס, לקירות פנים כל צבע אקרילי סטנדרטי יספיק.

יישום: מצריך מריחה של שתי שכבות. בעזרת מברשת מורחים שכבה דקה של צבע, ממתינים לייבוש ואז מורחים שכבה נוספת באותו האופן. היישום מאוד פשוט והתוצאה- מרקם חולי במראה כפרי.

מימין: הטקסטורה הגסה של ציפוי המימין: הטקסטורה הגסה של ציפוי ה'טרנו', באמצע: המרקם החולי של ציפוי ה'חופית', משמאל: הטקסטורה החולית העדינה של ציפוי ה'נגבה'. צילום באדיבות טמבור 

טרנו


טקסטורה: הטרנו הוא טיח אקרילי בעל מרקם גס ומראה טבעי אשר פותח במיוחד לאקלים הארץ.

סגנון: הטקסטורה הגסה שלו, נטולת העננות, מתאימה יותר למבנים בסגנון מודרניים עם קווים נקיים.

בסיס: לקיר חוץ- פריימר אקרילי, לקירות פנים- צבע אקרילי סטנדרטי.

יישום: דורש מריחה של שכבה אחת בלבד שצריכה להיעשות בעובי הגרגר ובאמצעות מרית. לטרנו מספר טקסטורות אשר יכולות להתקבל באמצעות טכניקות שונות כמו מראה מחוספס, חלק או מסורק. במידה ורוצים מראה חלק יש להניח לטיח להתייבש לאחר המריחה, במידה ורוצים מראה מחוספס יותר יש להמתין לאחר המריחה כשתי דקות ואז באמצעות כף טייחים (מלג´) מפלסטיק הרטובה מעט יש לעבור על הצבע בתנועה סיבובית מה שייצור בסופו של דבר את הטקסטורה המחוספסת.
חשוב לציין כי היישום של הטרנו מעט מורכב יותר מן הציפויים האחרים ומי שאינו בעל ידיים מיומנות למדי, רצוי שייעזר באיש מקצוע.
זמן הייבוש של הטרנו הוא כארבע שעות למגע ובסביבות יומיים שלושה לשטיפה.

חופית


טקסטורה: שליכט עדין במראה מעונן שבאמצעות טכניקות שונות יכול לקבל טקסטורות מגוונות.

סגנון: כמו ציפוי הנגבה, גם החופית מתאים למבנים בעלי סגנון כפרי או מודרני.

בסיס: לקיר חוץ- פריימר אקרילי, לקירות פנים- צבע אקרילי סטנדרטי.

יישום: מצריך מריחה של שכבה אחת בלבד. המריחה נעשית בעובי הגרגר באמצעות מלג´ נירוסטה כשלאחר הצביעה יש לעבור שוב ולהסיר את העודפים.
לטקסטורה מהודקת יש לעבור באמצעות מלג´ הנירוסטה על פני הצבע ולמעשה להדק אותו, לטקסטורה מעוננת ועדינה יש לעבור עם מלג´ מפלסטיק רטוב במעט מים על פני הצבע ובתנועות סיבוביות ליצור את הטקסטורה הרצויה.

יש לכם שאלות הקשורות לחיפוי וציפוי קירות חוץ? היכנסו לפורום צביעת קירות חוץ והתייעצו עם המומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה