1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. מאיפה מתחילים?
  4. מפקח בניה

מפקח בניה

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים שיפוץ? כיצד בוחרים אדריכל או מעצב פנים? איך בוחרים את בעלי המקצוע? למה לשים לב לפני שסוגרים חוזה? הטיפים שבלעדיהם לא תתחילו את השיפוץ

מפקח הבניה הוא גוף בלתי תלוי, שמנהל את כל ביצוע העבודה (צילום: אילוסטרציה)
מפקח הבניה הוא גוף בלתי תלוי, שמנהל את כל ביצוע העבודה (צילום: אילוסטרציה)  
לפני שתבחרו מפקח חשוב לקבל המלצות מלקוחות אחרונים, (צילום: אילוסטרציה)
לפני שתבחרו מפקח חשוב לקבל המלצות מלקוחות אחרונים, (צילום: אילוסטרציה)  

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
לאחר שנוצרה התוכנית חשוב לשכור את שירותיו של מפקח בניה. מפקח הבניה ומלווה הפרויקטים איתי גורגני, מסביר כי תפקידו של מפקח בניה הוא "להגדיר את המפרט הטכני, לקבוע מסגרת תקציבית מדויקת וסופית, לבצע מכרז קבלנים בין הקבלנים השונים, לנהל אותם ולתזמן אותם, לקבוע את שלבי התשלום ולאשר תשלומים שונים, וכן לטפל בחשבונות חריגים".
"האדריכל נותן את הרעיון הכללי ובונה יחד עם הלקוח את כל התוכניות", מסביר מיקי כתר ממשרד 2M אדריכלים, "ומי שמנצח על עבודת הביצוע זה מפקח הבניה. הוא הגוף הבלתי-תלוי היחידי שנמצא לטובת הלקוח כל הזמן. האינטרס שלו הוא שהעבודה תבוצע טוב ובמחיר הנכון ביחס למה שמקבלים. כשיש תקלות באתר - ותמיד שיפוץ מגיע עם הפתעות – המפקח יחד עם האדריכל נותנים את הפתרונות טובים ביותר, ודואגים תוך כדי גם להגן הכיס של הלקוח".

כיצד בוחרים מפקח בניה?גורגני אומר כי "קודם כל לוודא שיש לו את הכלים הטכניים לנהל פרויקט מבחינת ידע ויכולת ניהול משא ומתן טובה. חשוב לקבל המלצות מלקוחות אחרונים שלו, ולוודא שכמות הפרויקטים שהוא מנהל כרגע מאפשרת לו לעמוד בפרויקט נוסף. בנוסף, חשוב שיהיה קרוב מבחינה גיאוגרפית לאתר השיפוץ".

תגובות לכתבה

חזור מעלה