1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. תאורה
  4. טרנדים בעולם התאורה

טרנדים בעולם התאורה

כיצד בוחרים תאורה לבית? עם אילו נתונים חשוב להגיע לחנות ואיך מתאימים את גוף התאורה לחלל?

"לבחור נקודת מיקוד אחת בחלל, כמו למשל מעל פינת האוכל בה נבחר בגוף מיוחד ותלוי", גוף תאורה מבית "יאיר דורם", (צילום: יח"צ)
"לבחור נקודת מיקוד אחת בחלל, כמו למשל מעל פינת האוכל בה נבחר בגוף מיוחד ותלוי", גוף תאורה מבית "יאיר דורם", (צילום: יח"צ)  

מאת אפרת בראשי | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
עולם העיצוב טומן בחובו טרנדים רבים שמשתנים ומתחלפים במהלך הזמן. בדומה לכך, גם תאורת הבית מתאימה עצמה לטרנדים ומציעה מגוון גופי תאורה גדול, עשוי מצורות, גדלים, טקסטורות וצבעים שונים.

לי-רון דיויס מ"יאיר דורם" מציינת כי כיום פוחת הביקוש לתאורה המשלבת קריסטלים והמראה הטרנדי הוא המראה הנקי והמודרני. בניגוד לעבר, פחות מקובל היום לשלב מספר גופים תלויים שעלולים ליצור בלגאן בעין, אלא לבחור נקודת מיקוד אחת בחלל, כמו למשל מעל פינת האוכל בה נבחר בגוף מיוחד ותלוי, ואת שאר החלל נאיר בעזרת תאורה מינימליסטית בלי חשיפה למוקד האור.

אורן ליס מ"תיל און לייטינג", מציין כי "ניתן לראות גם חזרה לסגנון הרטרו, שבאה לידי ביטוי באהילים עם בדים, או בגופי תאורה המאופיינים בקווים וצורות נקיות".

"בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים לתאורה שקועה, היא נחשבת ליפה יותר, נקייה ואסתטית, מצליחה להבליט אלמנטים אדריכליים ומתחברת למגמה המינימליסטית הרווחת", מסבירה אדריכלית הפנים מיכל האן, תאורה זו אמנם זולה יותר, אך האפקט שהיא מותירה דומיננטי וחזק. גופים המצלילים את הקיר מהרצפה ועד התקרה, נקראים "Up Down". התאורה השקועה ממוקמת בשולי גבס בתקרה מנותקת ומעניקה תחושת ריחוף.

אם אתם מעוניינים דווקא באווירה "מסיבתית" יותר, צעירה ודינאמית, מעצבת הפנים ויועצת התאורה עינת צור קיבק, ממליצה "למי שחשוב ליצור אווירה כיפית בבית, נורות מקרן הן בהחלט הטרנד המוביל. ניתן לבחור שקופיות עם פרחים וצורות צבעוניות כמו קליידוסקופ, אותן מקרינים על גבי הקיר או הרצפה ממש כמו באולם אירועים. בנוסף, לדים מחליפי צבעים בטכנולוגיית RGB תמיד יכולים להוסיף לאווירה הפסיכדלית, או שניתן לשלבם כתוספת בחדרו של הנער המתבגר שישמח להרגיש באווירת מסיבה בכל שעות היום".

בני קוהנר, מ- "LUCE תאורה" דווקא ממליץ על שימוש בפריטי עיצוב גדולים, ה- GIANT. "אחת המגמות הבולטות היום בקרב אדריכלים ומעצבי פנים היא לבחור גוף תאורה גדול, מרכזי ודומיננטי, כאשר סביבו, ובהתאם אליו, בונים את תכנית התאורה כולה. גוף מרכזי זה לא חייב להיות אותו גוף סטנדרטי שתולים מהתקרה בדיוק ממרכז הסלון, אלא יכול להיות גוף תאורה גדול ומיוחד".

כפי שנוכחנו לדעת ולהבין, הטרנדים מגוונים ורבים, אך חשוב קודם כל להקשיב לרחשי ליבכם, לטעמכם האישי ולבחור בגוף תאורה שיהיה פונקציונאלי עבורכם וישתלב היטב בעיצוב הכולל שבחרתם לחלל.


ליצירת קשר עם חנויות תאורה היכנס לכאן!

יש לכם שאלות נוספות בנושא תכנון תאורה? שאלו את המומחים שלנו - פורום תאורה

תגובות לכתבה

חזור מעלה