1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. פינת אוכל
  4. תאורה לפינת האוכל

תאורה לפינת האוכל

פינת האוכל הינה אלמנט מרכזי בבית, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונאלית. קבלו טיפים חשובים לשיפוץ הפינה החשובה בבית

מאת ענת בלזברג

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
"תאורה לפינות אוכל היא חלק בלתי נפרד מעיצוב החלל והבחירה תלויה באפקט שאנו מעוניינים ליצור מבחינה עיצובית ופונקציונאלית", מסביר מעצב הרהיטים יפרח בן-צבי.
חשוב שהתאורה תתאים מבחינה עצובית וסגנונית לשאר גופי התאורה ולרהיטים הנמצאים בקרבתה. לכן, החליטו מראש על סגנון כדי ליצור אוירה הרמונית בבית.

אם מדובר בחלל גדול ואנו רוצים ליצור תחושת אינטימיות, או שמדובר בפינת אוכל המצויה באותו חלל יחד עם סלון או מטבח ואנו רוצים ליצור פינה מובדלת, נשתמש בתאורה נמוכה הממוקמת מעל השולחן.
בן צבי מסביר כי "תאורה נמוכה מושכת את העין אליה וכך אנו יוצרים אווירה מבודדת המוליכה את המתבונן אל השולחן בלבד. בנוסף, תאורה עילית נמוכה שופכת אור ממוקד ואינטימי על השולחן והכיסאות בלבד ובכך מבודדת אותם משאר החלל הפתוח".
אם מדובר בשולחן אוכל שאינו בשימוש במהלך השנה ואין רצון למשוך את תשומת הלב אליו, נשלב תאורה גבוהה ומפוזרת יותר שתשתלב בתאורה הכוללת בחלל.
"נקודה נוספת אליה כדאי לשים לב הינה גובה התקרות", אומרת אדריכלית הפנים מיכל האן. וזאת מכיוון שבפינת האוכל אנשים נוהגים לשבת יחד ולא לעמוד, ולכן ניתן להשתמש במנורה נמוכה יותר.

נקודה נוספת אליה כדאי לשים לב הינה גובה התקרות, פינת אוכל בעיצובה של  הילית קרש אדריכלית פנים נקודה נוספת אליה כדאי לשים לב הינה גובה התקרות, פינת אוכל בעיצובה של הילית קרש אדריכלית פנים  

חשוב לדעת כי ככל שהמנורה נמוכה יותר, פיזור האור שלה פחות טוב ולכן, בבואנו לעצב את התאורה של פינת האוכל יש לבחון כל מקרה לגופו.

חשוב לדעת כי ככל שהמנורה נמוכה יותר, פיזור האור שלה פחות טוב, פינת אוכל בעיצובה של רונית הום סטיילינגחשוב לדעת כי ככל שהמנורה נמוכה יותר, פיזור האור שלה פחות טוב, פינת אוכל בעיצובה של רונית הום סטיילינג 


מעצבת התאורה גל לייב מדגישה, כי "מומלץ לזכור כי לא כל שנדליר ענקי ומנצנץ, ממנו התפעלתם באיזו מסעדה צרפתית מפוארת, או תמונה מרהיבה של תאורה שראיתם באחד מהמגאזינים לעיצוב, תתאים גם לפינת האוכל שלכם", מסכמת לייב. "וכדי למנוע אכזבה חשוב לדעת כי פנטזיות לחוד ומציאות לחוד ולהתאים את התאורה לחלל הקיים תוך התחשבות בסביבה".

ההתנהלות היומיומית של בעלי הבית והצרכים המיוחדים שלהם, הם הגורמים העיקריים בהם יש להתחשב, מטבח מבית זליגר עיצוביםההתנהלות היומיומית של בעלי הבית והצרכים המיוחדים שלהם, הם הגורמים העיקריים בהם יש להתחשב, מטבח מבית זליגר עיצובים 

יש לכם שאלות נוספות בנושא תאורה? היכנסו אל פורום תאורה והתייעצו עם המומחים שלנו

תגובות לכתבה

חזור מעלה