1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. הלבשת הבית
  4. הלבשת הבית: הדרך הקלה לייצר "טוטאל לוק"

הלבשת הבית: הדרך הקלה לייצר "טוטאל לוק"

מטבח בסגנון כפרי, סלון בעיצוב מודרני, ווילונות בצבע ירוק עז ביניהם - נשמע כמו כאוס? ככה זה כשלא דואגים ליצירת מראה שלם- "טוטאל לוק"

מאת: נעמה קוברינסקי | צילום: ג'יל פרז | 3.4.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
חסות
"טוטאל לוק" הוא הרבה מעבר לקו עיצובי אחד. כשעושים אותו נכון, הוא מהווה חזון של ממש, תפיסה חזותית שמטרתה לשרת הן את הפונקציונאליות של בני הבית והן את האסתטיקה, מתוך נסיון לייצר הרמוניה מושלמת. עמית ליבק מחברת אורגד, מסביר כיצד לייצר "טוטאל לוק" בעזרת הלבשת הבית.

פסי הרוחב בטפט, מתכתבים עם פסי הרוחב בוילון, והצבעוניות השולטת בחלל משתלבת יחד ליצירת טוטאל לוק (צילום: גפסי הרוחב בטפט, מתכתבים עם פסי הרוחב בוילון, והצבעוניות השולטת בחלל משתלבת יחד ליצירת טוטאל לוק (צילום: ג'יל פרז) 

מהו "טוטאל לוק"?
הבית שלנו בנוי מחדרים שונים, כאשר לכל אחד מהם אופי נבדל ושימוש אחר: חללים ציבוריים, פרטיים, חדרים המיועדים למנוחה וחדרים המיועדים לתעסוקה, נקיון, בישול, אירוח, משחק ועוד. באופן טבעי החדרים הנבדלים הללו גם נראים אחרת מבחינה עיצובית, אך יחד עם זאת יש לייצר ביניהם קו מקשר אחיד וברור על מנת ליהנות מתחושה הרמונית, נעימה וזורמת בין החדרים.
"בית שמתוכנן מתוך ראייה של "טוטאל לוק", הוא בית שבו יש חיבור בין כל החללים, המייצרים ביניהם מעין דיבור, שפה מחברת, באמצעות פרטי ריהוט, פריטים משלימים, וילונות, טפטים, מדבקות קיר, צבעים, טקסטורות, אביזרים, טקסטיל וכן הלאה", מסביר ליבק. באופן הזה ניתן ליצור זרימה טבעית בין החללים השונים בבית, המשכיות של אותו רעיון בוריאציות שונות.

קיר גבס נבנה במיוחד כדי להסתיר את ראש הוילון. קיר של בריקים מקשר בין הסלון והמטבח ובכל החללים משולבים וילונות בעלי מוטיב אחיד שיוצר הרמוניה (צילום: גקיר גבס נבנה במיוחד כדי להסתיר את ראש הוילון. קיר של בריקים מקשר בין הסלון והמטבח ובכל החללים משולבים וילונות בעלי מוטיב אחיד שיוצר הרמוניה (צילום: ג'יל פרז) 

מה הקשר בין הלבשת הבית ובין "טוטאל לוק"?
יצירת "טוטאל לוק" בבית באה לידי ביטוי בפרטים הגדולים וגם בפרטים הקטנים ביותר. אחת הדרכים הטובות והיעילות לייצר מראה שלם בבית היא על ידי הלבשת הבית בוילונות, טפטים ומדבקות קיר שיש ביניהם קו מקשר אחד, שיכול לבוא לידי ביטוי בצבע או גוון, בטקסטורה, במרקם, בצורה וכן הלאה. "בחירה של פרטי הלבשת בית הדומים ביניהם ומאופיינים במוטיב מקשר, תוך הקפדה על התאמה ספציפית לכל אחד מהחדרים בבית, תבטיח יצירה של מראה הרמוני ומחובר", מציין ליבק.

הלבשת הבית בצורה נכונה בכל חדריו, תתרום לחיזוק הרעיון הסגנוני שלכם, בפרטים הגדולים והקטנים כאחד (צילום: גהלבשת הבית בצורה נכונה בכל חדריו, תתרום לחיזוק הרעיון הסגנוני שלכם, בפרטים הגדולים והקטנים כאחד (צילום: ג'יל פרז) 

באיזה שלב מתחילים לתכנן?
השלב הנכון ליצירה ולתכנון של "טוטאל לוק" בבית הוא כבר בשלב התכנון והחשיבה, על מנת להבטיח שייווצר מראה שלם ואחיד הן ברמת המאקרו והן ברמת המיקרו של הבית. ליבק ממליץ כבר בשלבי הכנת התוכניות עם מעצב הפנים או האדריכל, בו אתם מבינים את הצרכים שלכם, מחשבים מידות ונכנסים לדקויות של מיקום ורכישות נדרשות, לתת את הדעת על הלבשת הבית על מנת ליצור קו אחיד שיתחבר היטב לכל אחד מהפריטים האחרים בחלל וישתלב איתם. בנוסף, ישנה חשיבות לסידור של האלמנטים השונים בתוך החלל כדי להבטיח מראה מוקפד.

הלבשת הבית בעזרת וילונות, טפטים ומדבקות קיר, תורמת ליצירה מראה שלם ואחיד בבית. וילון מטבח של אורגד (צילום: גהלבשת הבית בעזרת וילונות, טפטים ומדבקות קיר, תורמת ליצירה מראה שלם ואחיד בבית. וילון מטבח של אורגד (צילום: ג'יל פרז) 


התאמה לסוג החדרים
הפרטים הקטנים בהלבשת הבית, הם אלו שעושים את העבודה ביצירת מראה מעוצב, בהעברת מסר ואמירה אמנותית ובהכנת האווירה הנכונה. לפיכך, חשוב לתת דגש לא רק לחלל כמכלול, אלא גם להעניק לכל חדר את הזווית הייחודית שלו. "עבור חדר ילדים, למשל", מציע ליבק, "ניתן להכניס צבע ודוגמאות בהתאמה לעולם התוכן של הילד, ולהימנע ממוטיבים ילדותיים מדי או טרנדיים מדי על מנת להבטיח שיוכל לגדול יחד עם החדר. כאשר מדובר על חדר שינה לעומת זאת, ניתן להעיז ולהתפרע עם מוטיבים רומנטיים שלא יתאימו בסלון, אך לייצר קו מחבר על ידי צבע או גוון, וכך לשמור על האיזון שבין התאמה לשאר חדרי הבית ובין יצירת קן אוהבים פרטי".

בחדר הילדים תוכלו לשלב פרטים מעולם התוכן של הילד ולתת נגיעה של צבע אהוב (צילום: גבחדר הילדים תוכלו לשלב פרטים מעולם התוכן של הילד ולתת נגיעה של צבע אהוב (צילום: ג'יל פרז) 

דגשים נוספים
אם אתם נעזרים במעצב פנים או אדריכל הרי שתוכלו לתת להם לנווט את הספינה ולייצר עבורכם את אותו מראה שלם ומלא, מספר ליבק, אך אם אתם מחליטים לייצר אותו בעצמכם, "הימנעו מחזרה על אותו מוטיב בדיוק שוב ושוב על מנת לא לשעמם וליצור עומס, והעדיפו לחפש איזון בין גוונים דומים שיספק לכם את ההרמוניה הנכספת, חפשו גרסאות נוספות של אותו מוטיב מקשר וכן אל תשכחו לשמור על הנוחות שלכם ועל הפונקציונאליות של החלל", הוא מייעץ.


מחפשים דרכים מעניינות נוספות להלביש את הבית? היכנסו לכאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה