1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חימום הבית
  4. תהליך התקנת קמין

תהליך התקנת קמין

כל המידע על תהליך התקנת קמין בבית וגם היכן מומלץ למקם את הקמין

מאת נטע קרצו

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
הקבלן נתי יוגב מפרט את משנתו בדבר התקנת קמין, ומבחין בין בית בבנייה לבית קיים:

בית/דירה שנמצאים בבנייה/שיפוץבשלב ההכנות, יש לקבוע מיקום אפקטיבי לקמין, כדי שיהווה גורם חום לכל חלל הדירה. כ-70% מהאנרגיה שמייצר הקמין יוצאת דרך הארובה, לכן מומלץ לנצל את החום של הארובה גם לחללים אחרים בבית. כך למשל, אם ימוקם בפינה בסלון ולא ישמש כגורם מחמם בקומה העליונה - האנרגיה תבוזבז.

בבתים פרטיים, ההמלצה היא למקם את הקמין בקומת הכניסה, כך שהארובה מתחילה מהקמין ויוצאת מהגג. לאחר קביעת המיקום, יש להעביר מתחת לריצוף צינור נחושת ממיכל הסולר/נפט (הממוקם מחוץ לבית, בתנאי שיהיה גבוה לפחות ב-1/2 מטר מגובה הקמין) ועד הקמין. בקמין גז - הארובה היא עם דופן כפולה וצנרת תקנית עם עובי דופן עפ"י התקן, ממיכל הגז הביתי ועד הקמין, גם כן מתחת לריצוף.

התקנת קמין בבית קייםבבית קיים תהליך התקנת הקמין מעט שונה. השלב הראשון הוא הרצת צינור נחושת גלוי (קוטר עד 10 מ"מ) מעל הפאנלים בבית, מנקודת הזנת הסולר (חפור באדמת הגינה) ועד הקמין בבית. כיוון שזה לא הוצע כבר משלב התכנון - התוצאה פחות אסתטית. בנוסף, יש לקדוח פתחים עם מקדחת יהלום בארובה מקומת הכניסה דרך התקרה העליונה עד שמגיעים לחלק החיצוני של הבית.

טיפ לחימום המרתף
היות והחום עולה כלפי מעלה, כדי לחמם מרתף - ניתן לקדוח חור מתחת לקמין (בתנאי שיש לו פתח תחתון), ולהתקין מפוח, שדוחף את האנרגיה והחום כלפי מטה.


דגשים להתקנת הקמין בגג רעפים: במקרה של התקנת קמין בגג רעפים, חשוב שיותקן רעף מיוחד ממתכת, כדי שהארובה תוכל לעבור בו (מורידים רעף אחד בדר"כ). וכן, אסור שהארובה תיבנה בזווית הגדולה מ-45 מעלות.

> מתלבטים האם לקנות קמין גז או קמין עץ? היכנסו לכאן ובדקו אילו סוגי קמינים קיימים ומה ההבדלים ביניהם

ליצירת קשר עם חברות העוסקות בקמינים - לחצו כאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה