1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חימום הבית
  4. טרנדים עיצוביים בעולם הקמינים

טרנדים עיצוביים בעולם הקמינים

הקמינים המודרניים הם לא רק פתרון פונקציונאלי לחימום אלא חלק בלתי נפרד מהאווירה העיצובית של החלל כולו, המעניק לו נופך מודרני ואלגנטי. להלן סקירה של מיטב החידושים בעולם הקמינים

כיום ניתן למצוא קמינים בצורות גיאומטריות שונות, המעניקות להם מראה ייחודי ואמירה מודרנית, "א. ברפמן", (צילום: יח"צ)
כיום ניתן למצוא קמינים בצורות גיאומטריות שונות, המעניקות להם מראה ייחודי ואמירה מודרנית, "א. ברפמן", (צילום: יח"צ)  
"המותג ההולנדי BARBAS מציע קמינים בעלי חדשנות עיצובית ופונקציונאלית כאחד", "א.ברפמן", (צילום: יח"צ)
"המותג ההולנדי BARBAS מציע קמינים בעלי חדשנות עיצובית ופונקציונאלית כאחד", "א.ברפמן", (צילום: יח"צ)  
ליבת קמין מברזל יצוק המגיעה במגוון גדלים מתאימים לכל חלל ובדוגמאות גיאומטריות שונות מבית GODIN, "א.ברפמן", (צילום: יח"צ)
ליבת קמין מברזל יצוק המגיעה במגוון גדלים מתאימים לכל חלל ובדוגמאות גיאומטריות שונות מבית GODIN, "א.ברפמן", (צילום: יח"צ)  

מאת נטע קרצו

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מעוטרים באבני כורכר צרפתיות, בנויים בתוך מזנון או מעוטרים באריחי קרמיקה עדינים - בשנים האחרונות הפכו הקמינים לאלמנט עיצובי מרכזי. הקמינים המודרניים הם לא רק פתרון פונקציונאלי לחימום אלא חלק בלתי נפרד מהאווירה העיצובית של החלל כולו, המעניק לו נופך מודרני ואלגנטי. להלן סקירה של מיטב החידושים בעולם הקמינים:

כדורי אש אלגנטייםהקמינים הפסיקו להיות "מרובעים" והפכו לנועזים ומסוגננים. כיום ניתן למצוא קמינים בצורות גיאומטריות שונות, המעניקות להם מראה ייחודי ואמירה מודרנית.
מותג הקמינים האיטלקי NORDICA מציע קמינים בצורות גיאומטריות יוצאות דופן. למשל, קמינים עגולים FREE STANDING , המוצבים ככדורי אש. הקמין מעוצב כמעין חלון הפורץ ממסגרת צבעונית ומעניק לו יופי ועניין. להשלמת המראה משולבים בגבו ובבסיסו של הקמין אלמנטים מתכתיים בולטים, היוצרים ניגודים עם מראה הקמין כולו ומקנים לו תחכום אלגנטי.

פורצים את המסגרתבעבר, המסגרת הדומיננטית של הקמין הייתה לרוב מסגרת ברזל מלבנית. בהמשך לשינויים החלים בעיצובם של הקמינים, הרי שגם המסגרות שלהם משתנות והופכות לנועזות יותר. המסגרות החדשות עשויות ממגוון חומרים ויוצרות משחקים גיאומטריים שונים: מסגרות כפולות, א-סימטריות, מאוזנות או מאונכות - כאשר המטרה היא להעניק לקמין בולטות ונוכחות.
המותג ההולנדי BARBAS מציע קמינים בעלי חדשנות עיצובית ופונקציונאלית כאחד. הקמינים של המותג מתאפיינים במשחקי שקיפות ואטימות, המעניקים להם מראה מודרני עם נגיעות קלאסיות עדינות. הם משולבים במסגרות ייחודיות בדוגמאות חלקות, מחוספסות, צבעוניות, חרוטות ורב שכבתיות.

בהתאמה אישיתאולי יותר מכל מגמה אחרת בעולם עיצוב הבית, חל גידול ברור בנושא העיצוב בהתאמה אישית. טרנד העיצוב העצמי גדל לממדי ענק, ולפעמים נדמה כי אין כיום מוצר שלא ניתן לבנות, להרכיב או לעצב בכוחות עצמנו. מותג הקמינים הוותיק GODIN מוביל את טרנד ה"עשה/עצב זאת בעצמך" גם לענף הקמינים והופך אותו לחם במיוחד. המותג מציג ליבת קמין מברזל יצוק המגיעה במגוון גדלים מתאימים לכל חלל ובדוגמאות גיאומטריות שונות. היא משמשת כבסיס ייחודי, המאפשר לעצב את הקמין בכל סגנון שרוצים; החל מסגנון עיצוב מודרני, מינימליסטי, דרך כפרי, צבעוני, עתידני, ועד מעוטר ויוקרתי - הקמין ישתלב וישדרג את מראה החלל כולו.

מקרמיקה ועד ברונזה יצוקהכיום אפשר לראות קמינים מחומרים שטרם הכרנו; קרמיקה, ברונזה יצוקה ואבני כורכר הם רק חלק מהחומרים הבולטים. המותג הצרפתי הוותיק GODIN משיק את LES FAIENCES, סדרת קמינים מצופים קרמיקה בטקסטורת "ראקו" ייחודית, המעוטרים בדוגמאות עדינות בעבודת יד. המראה המיוחד של הקמינים נוצר בזכות ניגודי הצבעים בין הקרמיקה לבין גוף הפלדה או האמייל. רגלי הקמין עשויות ברונזה ומעניקות לו גימור מעניין בניחוח עתיק.
(מחיר: החל מ- 29,000 ₪ ).

גם יפה וגם אופהכעת הקמינים לא רק מעלים את הטמפרטורה בבית, אלא גם אופים ומבשלים. שימושי הקמין מתרחבים גם אל מעבר לעונת החורף; קמין שהוא גם שולחן, קמין המשמש לאפייה או קמין המשולב במזנון. מטרתם של הקמינים הרב שימושיים היא לנצל את הדומיננטיות והעיצוב המוקפד שלהם גם באופן פונקציונאלי. מותג הקמינים האיטלקי NORDICA, למשל מציג את - Nicoletta סדרת קמינים המשלבים תא אפייה עם הספק גבוה. בקמינים ישנו תרמוסטט אוטומטי המווסת את כמות החום וכמות האוויר הנכנסת לבעירה, כך שניתן לאפות באמצעותם פיצות ומאפים שונים, גם לבשל בהם מגוון תבשילי קדירה.

נוסיף עוד קמין למדורה: קמין-שולחןמותג הקמינים הצרפתי CHEMINEES PHILIPPE מציע סדרת קמינים ייחודית בעלת מנגנון טלסקופי מיוחד, המחבר בין קמין לשולחן סלון ומבעיר במרכזו מדורה מחממת ודקורטיבית גם יחד. כשעונת החורף תמה ואין צורך בלהבת הקמין, המנגנון מעלה את חלקו העליון של הקמין ומותיר שולחן סלוני מעוצב. בנוסף, ניתן למצוא בקולקציה החדשה של המותג גם קמיני ענק שהם חלק אינטגראלי מהמזנון ומעניקים לו חזות מרהיבה ודומיננטית..

גז בשלט רחוקהבשורה של - FABER, חברת תנורי היוקרה ההולנדית- קמיני ארובה כפולה, המופעלים על גז. קמיני הגז מעוצבים בעיצוב מודרני - מינימליסטי בעל קווים נקיים, ומגיעים במגוון דגמים: קמין מוצב עצמאית (ללא קיר גבס), קמין דו צדדי או פינתי. חידוש מרענן נוסף שמציעה החברה, הוא ליין של קמינים בחימום עץ. קמיני העץ מוצעים במגוון עיצובים, החל מעיצוב כפרי ועד לעיצוב מודרני, והודות לארובה הכפולה- האוויר בחלל הבית נותר צח ונקי. קמינים אלה מומלצים ע"י ארגוני איכות הסביבה ואינם מזהמים את האוויר.בימים אלו, עלתה הכדאיות בשימוש בתנורי גז: נוכח הורדת המיסוי, הפך הגז לאנרגיית החימום הזולה ביותר. בנוסף, הפעלת הקמין אינה מצריכה כל מאמץ ואפילו ילדים יכולים בבטחה להפעילו. הקמין נשלט ע"י שלט רחוק וכל שנשאר הוא ללחוץ על כפתור וליהנות מאווירה חמימה ומפנקת.

> מתלבטים האם לקנות קמין גז או קמין עץ? היכנסו לכאן ובדקו אילו סוגי קמינים קיימים ומה ההבדלים ביניהם

ליצירת קשר עם חברות העוסקות בקמינים - לחצו כאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה