1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. ריצוף וחיפוי
  4. גרניט פורצלן

גרניט פורצלן

מהם סוגי החיפויים והריצופים הקיימים בשוק? מהם היתרונות והחסרונות של כל סוג ומהם ההבדלים ביניהם? כל מה שכדאי לדעת עד הצעד הבא על הרצפה החדשה

"בעל שכבה אחת של חומר עמיד מאוד בשחיקה וניתן לליטוש", אריחי גרניט פורצלן, חברת "ויה ארקדיה", (צילום: יח"צ)
"בעל שכבה אחת של חומר עמיד מאוד בשחיקה וניתן לליטוש", אריחי גרניט פורצלן, חברת "ויה ארקדיה", (צילום: יח"צ)  
"אטום בפני מים, בעל מידות מדויקות יחסית לשאר אריחי הקרמיקה", גרניט פורצלן, תשלובת "אלוני", (צילום: יח"צ)
"אטום בפני מים, בעל מידות מדויקות יחסית לשאר אריחי הקרמיקה", גרניט פורצלן, תשלובת "אלוני", (צילום: יח"צ)  
"אריחים מזוגגים, הומוגניים ומלוטשים", גרניט פורצלן, "ויה ארקדיה", (צילום: יח"צ)
"אריחים מזוגגים, הומוגניים ומלוטשים", גרניט פורצלן, "ויה ארקדיה", (צילום: יח"צ)  

מאת נטע קרצו | וידאו יאיר קיסרי, Adira TV

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
אריח קרמיקה לא מזוגג (ללא שכבת זיגוג), בעל שכבה אחת של חומר עמיד מאוד בשחיקה וניתן לליטוש, לצורך קבלת דרגת ברק גבוהה. "יש למרוח את האריח בשכבת סילר, על-מנת להגן מפני חומרים העלולים להכתימו, וכן חשוב להשתמש בדבק המתאים לפורצלן", מוסיף לבון, מ"אלוני".

סוגים שונים של אריחי גרניט פורצלן


הגרניט פורצלן אטום בפני מים, בעל מידות מדויקות יחסית לשאר אריחי הקרמיקה. בנוסף, אם האריח נפגם, הפגיעה לא תבלוט לעין כמו באריחי הקרמיקה המזוגגים. רשת ויה_ארקדיה חולקים מספר יתרונות נוספים בריצוף מסוג גרניט פורצלן:

מזוגג: סוג האריח הנפוץ ביותר ופרקטי במיוחד הודות לתהליך הזיגוג שעבר. ביכולתו לדחות כתמים, קל מאוד לניקוי, מגיע בקשת רחבה ביותר של גוונים וטווח המחירים שלו מאפשר נגישות גדולה לפלח אוכלוסייה רחב. בזכות טכנולוגיה חדשה המאפשרת להדפיס את טקסטורת האריחים בהזרקת צבע - מתקבל מגוון רחב של דוגמאות, כך שכל אריח הוא "יחיד במינו". יתרונו הגדול של האריח המזוגג הוא ברמת הספיגות הנמוכה שלו (כמעט ואינו סופג).
> LAPPATO - סוג של אריח מזוגג, העובר תהליך ליטוש עדין וע"י כך מקבל מראה רענן בין מלוטש למט. מתאים במיוחד לחדרי מגורים ומבוקש מאוד כיום.

הומוגני: האריח ההומוגני דומה לאריח המזוגג, אלא שהוא בעל דרגת שחיקה גבוהה יותר. הוא עשוי כולו מאותו חומר ולכן הוא מאסיבי יותר ובשל כך מתאים במיוחד למקומות ציבוריים ולחללים גדולים. בשל היותו בעל דרגת שחיקה גבוהה, ניתן למצוא אריחים הומוגניים במידות ענק של 1X3 מ"ר או 2X3 מ"ר. בשל תהליך הייצור המורכב ורמת עמידותו, מחירו גבוה יותר ביחס לאריח המזוגג. חסרונו - רמת הספיגה שלו גבוהה יותר משל האריח המזוגג.
> BUCHIRATO - סוג של אריח הומוגני, מאופיין במראה מחוספס מאוד המשמש לריצוף חוץ ולמעברים ציבוריים.
> SATINATO - אריח הומוגני, העובר תהליך ליטוש חלקי, בעל מראה סאטן מט עד סאטן מבריק מעט.
> דמוי פרקט - ישנם אריחים דמויי פרקט הן מהסוג המזוגג והן מהסוג ההומוגני. יתרונם הגדול ביחס לפרקט הוא אופן הניקוי, המחיר והמראה הסופי.
> אנטי-סליפ - אריחי גרניט פורצלן מזוגג או הומוגני, שבתהליך הייצור מוספים על פני האריח שכבה של חומרים מהטבע, או שהופכים את האריח ההומוגני למחוספס. אריחים אלה מתאימים לריצוף חדרים רטובים ולמשטחי הליכה בהם יש צורך במניעת החלקה, ובכך נותנים מענה לתקנות המחייבות החדשות בשוק למניעת החלקה.

מלוטש: שייך לסדרת האריחים ההומוגניים. האריח המלוטש, כשמו כן הוא - עובר תהליך של ליטוש, המקנה לו מראה מבריק ויוקרתי. שימושו נפוץ גם במקומות ציבוריים, בעיקר בחנויות ומרכזי פנאי ובילוי, על מנת ליצור הארה לחלל הגדול, וגם בבתי מגורים. בגימור האריח נעשה שימוש בטכנולוגיה חדשה ששמה "נאנו-טכנולוגיה", ובה חומר ביולוגי כימי מוחדר לפני האריח ובכך מאפשר סתימה טובה יותר של הנקבוביות, עניין שמקנה יתרון עמידות גבוהה כנגד הכתמה. החיסרון: לכלוך יותר נראה לעין, וכן ברמת ספיגות גבוהה יחסית.

לקטלוג המלא גרניט פורצלן עודפים

למידע, טיפים ורעיונות נוספים בנושא ריצוף וחיפוי היכנסו לפורום ריצוף וקבלו עיצות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה