1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. ריצוף וחיפוי
  4. טרנדים בריצוף הבית

טרנדים בריצוף הבית

מהם סוגי החיפויים והריצופים הקיימים בשוק? מהם היתרונות והחסרונות של כל סוג ומהם ההבדלים ביניהם? כל מה שכדאי לדעת עד הצעד הבא על הרצפה החדשה

"השילוב הנצחי של השחור והלבן במרקמים מגוונים", אריחים מבית "תשלובת אלוני", (צילום: יח"צ)
"השילוב הנצחי של השחור והלבן במרקמים מגוונים", אריחים מבית "תשלובת אלוני", (צילום: יח"צ)  
"היישר מארמונות הפאר באירופה", חיפוי קאפיטונאז' מבית "תשלובת אלוני", (צילום: יח"צ)
"היישר מארמונות הפאר באירופה", חיפוי קאפיטונאז' מבית "תשלובת אלוני", (צילום: יח"צ)  
אריחי קיר לוטו בצבע בורדו של גרספניה, מבית "אלוני", (צילום: יח"צ)
אריחי קיר לוטו בצבע בורדו של גרספניה, מבית "אלוני", (צילום: יח"צ)  

מאת נטע קרצו

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
נפלאות הטכנולוגיה מאפשרות לעצב אמנות טובה יותר, באמצעים פשוטים יותר ובכמויות גדולות יותר. מומחי רשת "אלוני" מציגים את הטרנדים בעולם האריחים לשנת 2010:

העידן הטכנולוגי


בעוד שבעבר העדפנו אריחים גדולים (וכבדים!) כדי ליצור בבית משטחים נקיים יותר, ללא החריצים (פוגות) שפוגעים באחידות המשטח, הרי שכיום הטכנולוגיה מאפשרת לנו לקנות אריחים בעובי 3.8 מ"מ עד 4.8 מ"מ.
האריחים מגיעים בגדלים מוכרים של 60/60 או 50/100 , אבל יכולים להגיע גם בגודל - 90/90, 100/100 ואף 100/300 ס"מ (נכון – שלשה מ´ אורך ומטר רוחב). האריחים מיועדים להדבקה על ריצוף קיים, מאחר ורק בריצוף קיים נהיה בטוחים שהמשטח עליו אנו מניחים את האריחים הגדולים האלה - יהיה מספיק ישר ומפולס. על אף גודלם של האריחים, הם בעלי משקל נמוך וקל יחסית לעבוד איתם. בנוסף, ההדפסה הדיגיטאלית על האריחים מאפשרת ליצור אינסוף דוגמאות הדפסה ואף לצבוע את האריח ממספר כיוונים. המראה המתקבל זהה לתמונה שבשיש הטבעי. ב"אלוני", למשל מציעים אריחים חדשים בעיצוב של קרמה מרפיל, ONIX, CALATA וקרמה פרדור.

שחור ולבן על-זמניים


השילוב הנצחי בין שני הצבעים, שלעולם לא יצאו מהאופנה - השחור והלבן. גם השנה נראה הרבה שילובים של שחור ולבן, באריחים בגדלים שונים; מחיפוי בגודל 20/50 ס"מ´ דרך 30/90 ס"מ, וריצופים 60/60, 90/90 ו- 100/300 באריחים דקים. השחור והלבן מגיעים בעיצובים שונים ובטקסטורות שונות, כמו - חלק, מט, מבריק, וכן עם דוגמאות קלאסיות, כמו פרחים למיניהם, ודוגמאות מודרניות יותר, כמו קוים עדינים או גלים.

אירופה זה פה


דוגמא קלאסית חוזרת אלינו מהעבר הרחוק, היישר מארמונות הפאר של אירופה הקלאסית. ה-CAPOTONE (קפיטונאג´), בצורת כריות קטנות עם כפתורים ביניהם. הדוגמא כיכבה בעבר מאחורי המיטה ולאורך קירות חדר השינה. כיום, הדוגמא האלגנטית חוזרת במלוא הדרה בדמות אריחי קרמיקה, בעיצוב עדין וקלאסי. האריחים המסוגננים משווים לחדר השינה או לחדר האמבטיה מראה קלאסי ומפואר, ממש כמו באירופה.

אריחי ריצוף זומיה, אריחי ריצוף זומיה, 'תשלובת אלוני', (צילום: יח'צ) 

למידע, טיפים ורעיונות נוספים בנושא ריצוף וחיפוי היכנסו לפורום ריצוף וקבלו עיצות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה