1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. שיפוץ בתקציב נמוך
  4. משפצים את האמבטיה, משדרגים את השירותים

משפצים את האמבטיה, משדרגים את השירותים

כדי להכניס את האמבטיה שהייתה מאוד חשובה לזוג הצעיר נדרשו שינויים מבניים וסיפוח חלק מחדר השירות של המטבח לתוך חלל הרחצה. בחדר השירותים, לעומת זאת, ויתרו בני הזוג על השיפוץ והעדיפו לשדרג אותו באמצעים דקורטיביים. בשני המקרים, התוצאה מעניינת. קבלו הצצה מצולמת

מאת שלומית סאם- אקרמן | וידאו יאיר קיסרי, Adira TV | תאריך 27.3.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
הגדרת תקציב היא אחד מכללי הברזל לשיפוץ נכון ויעיל, אך כל מי ששיפץ בחייו יודע כי עמידה מוחלטת בו הוא לא עניין פשוט. תמיד מתעוררים בלת"מים שלא לקחנו בחשבון וסטייה של 10% לפחות מן התקציב זה משהו שתמיד צריך לקחת בחשבון.
יש כאלו שיוותרו על מטבח מהודר ויש שיתפשרו על ריהוט יוקרתי, ובמקרה של הדירה בראשון לציון הזוג הצעיר אשר רכש אותה הקציב כ-150 אלף שקלים לכל הדירה והחליט להתפשר דווקא על שירותי האורחים.

מקלחון, ארונית במראה מיושן ומראה גדולה חסרת כל טאצמקלחון, ארונית במראה מיושן ומראה גדולה חסרת כל טאצ' עיצובי. חדר האמבטיה לפני השיפוץ 

את התקציב החליט הזוג להקדיש לשיפוץ המטבח, שיפוץ הסלון, שיפוץ חדר השינה והאמבטיה שכללו החלפת תשתיות, ריצוף מחדש, שבירת קירות, החלפת כל בחלונות בדירה, רכישה של ריהוט, אביזרי טקסטיל ותאורה חדשים ועוד.
מעצבת הפנים, עידית זכריה, בעלת הבלוג הבית של עידה הייתה אמונה על התכנון והעיצוב ובתקציב הנמוך יחסית אשר הוקצב לה הצליחה ליצור אווירה חמימה וביתית המשלבת אלמנטים כפריים כמעט בכל פינה בבית.

הדירה הישנה לא עברה שיפוץ מעולם למעט חדר השירותים, שבהשוואה לחללים האחרים אמנם נראה מחודש יותר, אך עדיין לא נטף את השיק הכפרי אותו רצו הזוג בשאר חללי הבית.
בחדר האמבטיה, לעומת זאת, נדרש שיפוץ מאסיבי יותר. לפני השיפוץ כלל חדר האמבטיה מקלחון, ארון קטן ושירותים ומאחר שאחת הדרישות העיקריות של הזוג הייתה להכניס גם אמבטיה היה צורך בהגדלה של החלל על מנת להפוך אותו למרווח יותר.

מימין: הנישה שבעבר הייתה חלק מחדר השירות הצמוד למטבח בה הוכנס ארון האמבטיה, משמאל: מבט כללי על חדר הרחצה המכיל אמבטיה גדולה ועדיין שומר על תחושה מרווחת וגדולהמימין: הנישה שבעבר הייתה חלק מחדר השירות הצמוד למטבח בה הוכנס ארון האמבטיה, משמאל: מבט כללי על חדר הרחצה המכיל אמבטיה גדולה ועדיין שומר על תחושה מרווחת וגדולה 

כפתרון, "גנבה" זכריה שטח מחדר השירות של המטבח החולק עם האמבטיה קיר משותף ועל ידי כך יצרה נישה קטנה אשר יועדה לארון האמבטיה. במקום בו עמדו לפני כן המקלחון והארון הוצבה האמבטיה הגדולה והמראה הכולל הפך גדול ומרווח יותר.
כל הקרמיקה כמובן הוחלפה ובגלל מגבלות תקציב הוחלט על קרמיקה זולה יחסית בגוון שמנת מבריק. כקונטרסט, רוצפה הרצפה באריחים בצבע חום כהה.
מגבלות התקציב השפיעו גם על בחירת הארון של האמבטיה אשר נבחר מפורמייקה פשוטה בצבע שמנת גם כן.
הצבעים השולטים בחלל הם כאמור שמנת וחום כהה וכדי "לשבור" אותם, הוסיפה זכריה אלמנטים קטנים בורוד פוקסיה כמו שטיחון, מפיצי ריח, כלים למברשות השיניים ועציץ קטן שכולם משלבים בצורה זו או אחרת את הצבע הורוד.

החלל היחיד אשר לא שופץ בבית. שירותי האורחים לפני השדרוגהחלל היחיד אשר לא שופץ בבית. שירותי האורחים לפני השדרוג 

חדר השירותים בבית הוא היחיד שלא שופץ וכדי להוסיף לו את הטאצ´ הכפרי אותו רצו בני הזוג, הוסיפה זכריה אביזרים דקורטיביים בעלי ניחוח כפרי כמו יחידת מדפים פתוחה המשמשת לאחסון של ניירות טואלט, מפיצי ריח, עציצים קטנים וכדומה. כמו כן הוסיפה מראה מלבנית גדולה עם מסגרת מעוטרת בגוון שמנת המכסה שטח גדול מן הקיר ויוצרת עקב כך תחושה של גודל.
להשלמת המראה נתלה על פתח האוורור וילון תחרה לבן המתכתב עם הסגנון הכפרי של שאר האביזרים בחלל.

אלמנטים דקורטיביים כמו יחידת מדפים פתוחה או מראה מעוטרת במראה כפרי נוספו לחלל והוסיפו לו את הטאצאלמנטים דקורטיביים כמו יחידת מדפים פתוחה או מראה מעוטרת במראה כפרי נוספו לחלל והוסיפו לו את הטאצ' הכפרי אותו רצו בני הזוג 

היכנסו לגלריית תמונות של חדרי אמבטיה וקבלו השראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה