1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. שיפוץ בתקציב נמוך
  4. שיפוץ לפני מכירה: איך עוצבה מחדש הדירה בגבעתיים ב-30 אלף ¤ בלבד?

שיפוץ לפני מכירה: איך עוצבה מחדש הדירה בגבעתיים ב-30 אלף ¤ בלבד?

כ-30 אלף ¤ הושקעו בשדרוג הדירה בגבעתיים שבמשך כשלושה חודשים עמדה למכירה ולא הצליחה לעורר עניין. עם קצת צבע, ריצוף חדש וחזיתות חדשות במטבח היא לבסוף נמכרה, ועוד ברווח של 180 אלף ¤ נוספים

מאת שלומית סאם - אקרמן | צילום יניב בן יהודה | 13.6.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מיקום: גבעתיים
גודל: 70 מ"ר
תקציב שיפוץ: 30 אלף ש"ח
הדיירים: רווק כבן 50
עיצוב ואדריכלות: גלי סילס וענת זמורה


יותר משלושה חודשים עמדה הדירה במרכז גבעתיים למכירה. הריהוט הישן, המראה המוזנח והאווירה הקודרת כנראה עשו את שלהם ואף קונה פוטנציאלי לא הראה התעניינות גדולה מידי. ולא שהמחיר היה גבוה מידי. 1,300,000 ₪ דרש בעל הדירה, מה שנחשב למחיר "מציאה" במונחים של דירות במרכז וגם המיקום שלה במרכז השקט של גבעתיים, רק הוסיף לה עוד נקודות זכות.
אז עם כל המעלות שלה נראה היה ששיפוץ קוסמטי, כזה שלא מצריך השקעה גדולה מידי הוא חיוני ואכן בעזרתן של שתי המעצבות גלי סילס וענת זמורה, ובעזרת תקציב של 30 אלף ₪ עברה הדירה שדרוג רציני שהעלה את הערך שלה בסופו של דבר ב-180 אלף ₪ והיא נמכרה ב-1,480,000 ש"ח.

כך זה נראה לפני. החלון חשוף, הקירות ריקים מתמונות, הרצפה נטולת שטיחים וריהוט מינימלי ביותר. הסלון לפני השיפוץכך זה נראה לפני. החלון חשוף, הקירות ריקים מתמונות, הרצפה נטולת שטיחים וריהוט מינימלי ביותר. הסלון לפני השיפוץ 

בפגישה הראשונה עם סילס וזמורה היה בעל הדירה מאוד סקפטי לגבי יכולת השיפוץ להשפיע על המכירה באופן דרמטי ולכן רצה לבצע שיפוץ מאוד מינורי בגבולות הצבע והניקיון. המעצבות, שראו את הפוטנציאל הגדול הצליחו לשכנעו להגדיל את התקציב ויחד החליטו על עיצוב סולידי שיקלע לקשת רחבה ככל האפשר של טעמים.

סלון


אחת הפעולות הראשונות בשיפוץ הבית היה ריצוף מחדש. כדי לחסוך בעלויות בחרו סילס וזמורה בריצוף בהדבקה שנעשה בכל חלקי הדירה למעט חדר השינה והאמבטיה. הריצוף שנבחר הוא מסוג גרניט פורצלן לפטו בגודל של 60/60 ס"מ בגוון קרם אשר מעניק לחלל אפקט מרווח יותר ותחושה של חלל מואר יותר. האריחים נרכשו מ"האחים לוי קרמיקה" שבשוהם ועלותם עמדה על 70 ₪ למטר.

עלות ההדבקה נכללה במחיר הכולל של השיפוצניק אשר גבה 12,000 ₪ עבור צביעת כל הבית, התקנת החיפויים במטבח והדבקת הריצוף.

ריהוט כולל בעלות של 7000 ¤ , וילון מבד שנרכש בנחלת בנימין וכורסא ישנה שרופדה. הסלון לאחר השיפוץריהוט כולל בעלות של 7000 ¤ , וילון מבד שנרכש בנחלת בנימין וכורסא ישנה שרופדה. הסלון לאחר השיפוץ 

לפני השיפוץ, הריהוט בסלון הבית היה מינימלי ביותר. החלון היה חשוף, הקירות ריקים מתמונות, הרצפה נטולת שטיחים, ולמעשה מלבד האלמנטים הבסיסיים כמו ספה, שולחן סלון או מזנון לטלוויזיה לא היה בה שום אביזר שיעניק לה איזשהו טאצ´ עיצובי.

ולכן, עיקר השדרוג של הסלון היה בריהוט. כדי לא להשקיע כסף רב מידי, רכשו השתיים את הרהיטים בדרום תל אביב בעלות של 7000 ₪ אשר כללה ספה מרופדת בבד דמוי עור, כורסא עם הדום, שידת טלוויזיה ושולחן סלון.
כורסא ישנה שהייתה בבית רופדה בבד בגוונים של ירוק וחום אליה הותאם ההדום הצהבהב שעלותו הסתכמה ב-150 ₪. את הבד לוילון רכשו ברחוב נחלת בנימין בתל אביב בעלות של עשרות שקלים בודדים ולהשלמת המראה הוסיפו תמונה של הציירת אופירה שפיץ אשר לבקשתן שילבה בה את כל הגוונים השולטים בחלל. עלות התמונה היא 1300 ₪.

מטבח


לפני השיפוץ היה המטבח חשוך ומוזנח, הארונות והחיפויים היו בגוון כהה ומיושן והיה ברור שנדרש שינוי מהפכני כדי להפוך אותו למזמין יותר. מאחר שהחלפה של מטבח כרוכה בהוצאה לא קטנה הוחלט על החלפה של החזיתות בלבד והתקנה של ידיות חדשות, החזיתות שנבחרו הן מפורמייקה בצבע לבן שעלותן עמדה על 3000 ₪ והן יוצרו על ידי נגר פרטי מיפו.

חלל חשוך ומוזנח עם ארונות וחיפויים בגוון כהה ומיושן. המטבח לפני השיפוץחלל חשוך ומוזנח עם ארונות וחיפויים בגוון כהה ומיושן. המטבח לפני השיפוץ 

חיפוי הקיר במטבח הוחלף גם הוא לאריחים מקרמיקה בצבע לבן ומאחר שלא מדובר בשטח גדול כל כך (כ-2.5 מ´) עלותן הכוללת הסתכמה ב-350 ₪.
כדי להעניק למטבח לוק מעוצב יותר נרכשו אביזרי דקורציה שונים כמו עציצים קטנים, מתלה לכוסות שכולם נרכשו במחירים סיטונאיים במחסני פרחי תבור שהכפר ויתקין.

החזיתות הוחלפו בעלות של 3000 ¤, קרמיקה בעלות של 350 ¤ הותקנה מחדש ואביזרי עיצוב בשילוב הסדר והניקיון יצרו מהפך אדיר. המטבח לאחר השיפוץהחזיתות הוחלפו בעלות של 3000 ¤, קרמיקה בעלות של 350 ¤ הותקנה מחדש ואביזרי עיצוב בשילוב הסדר והניקיון יצרו מהפך אדיר. המטבח לאחר השיפוץ 

חדר שינה


גם בחדר השינה עיקר השינוי היה בפרטים הקטנים. על רצפת החדר היה שטיח מקיר לקיר בגוון אפור, שהלכלוך הרב שהיה עליו שיווה לחדר מראה מוזנח לא מזמין במיוחד.

שטיח מקיר לקיר ישן וריהוט מינימלי. חדר השינה לפני השדרוגשטיח מקיר לקיר ישן וריהוט מינימלי. חדר השינה לפני השדרוג 

במקום להחליף את השטיח החליטו סילס וזמורה לנקות אותו ביסודיות ובעזרת חברת ניקיון חידשו אותו והעניקו לו מראה רענן יותר.
את שאר השדרוגים בחדר עשו באמצעות אביזרי טקסטיל שכללו כיסוי מיטה חדש, וילון, תמונות וגופי תאורה אשר נרכשו באיקאה וכן באמצעות צבע אשר נבחר בגוון מוקה לגב המיטה.

כוחו של טקסטיל. כיסוי המיטה החדש, הוילון, כריות הנוי וגוף התאורה יצרו אווירה נעימה וחמימה יותר בחדר. חדר השינה לאחר השדרוגכוחו של טקסטיל. כיסוי המיטה החדש, הוילון, כריות הנוי וגוף התאורה יצרו אווירה נעימה וחמימה יותר בחדר. חדר השינה לאחר השדרוג 

חדר אמבטיה


הבסיס הנייטרלי של חדר האמבטיה שכלל חיפויי קרמיקה לבנה הקל על עיצוב החדר ולמעשה חסך עבודת שיפוץ מאסיבית שהייתה נדרשת אילו היה מדובר בחדר עם קרמיקה מיושנת בגוונים כהים ולא מחמיאים. המראה עם המסגרת הצהובה מפלסטיק שאליה הצטרפו כסט מדף וסבונייה במראה זול ופשוט הוחלפו בארון בצבע וונגה אשר נרכש מתצוגה באייס ולכן מחירו עמד על 600 ₪ בלבד. הארון כלל כיור, מראה וברז חדש והשינוי שהוא יצר בחלל היה גדול לאין שיעור.
כמו בחדר השינה, גם באמבטיה חולל הניקיון פלאים למראה החדר ובעזרת חברת ניקיון נוקו כל אריחי הקרמיקה בקיטור מה שהקנה להם מראה כמעט חדש.

הרקע הנייטרלי של האמבטיה שכלל אריחי קרמיקה לבנים, הקל על עבודת העיצוב שהסתכמה ברכישת ארון מתצוגה בעלות של 600 ¤. משמאל: האמבטיה לאחר השדרוגהרקע הנייטרלי של האמבטיה שכלל אריחי קרמיקה לבנים, הקל על עבודת העיצוב שהסתכמה ברכישת ארון מתצוגה בעלות של 600 ¤. משמאל: האמבטיה לאחר השדרוג 

מבואת הכניסה


מעבר ליתרון הפונקציונאלי שלה באחסון חפצים קטנים ושימושיים, למבואת כניסה יש כוח רב ביצירת רושם ראשוני חיובי על הבית. בדירה הנוכחית לא הייתה מבואת כניסה מוגדרת והסלון למעשה נגלה מיד עם הכניסה אליה. כדי ליצור מבואה מוגדרת נבנה קיר גבס אשר הפריד בין הכניסה לסלון ושימש כגב לקונסולה הלבנה והעדינה אשר נרכשה ב-400 ₪ בלבד ולמראה שמעליה. קיר הגבס נצבע בגוון שמנת עדין כדי להבליט עוד יותר את ההפרדה בין חלל הסלון וכדי לתת קונטרסט לצבע הלבן של הרהיטים.

 קיר גבס נבנה במיוחד כדי ליצור מבואת מוגדרת שתהווה נקודת נחיתה קיר גבס נבנה במיוחד כדי ליצור מבואת מוגדרת שתהווה נקודת נחיתה 'רכה' ונעימה בעת הכניסה לבית  

>> ואיך נראה שיפוץ ב-180 אלף ש"ח? לחצו כאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה