1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. שיפוץ בתקציב נמוך
  4. שיפוץ במקום מעבר דירה: הצצה לדירה מעוצבת בחולון

שיפוץ במקום מעבר דירה: הצצה לדירה מעוצבת בחולון

אחרי 24 שנים באותה הדירה, החליטו בעלי הבית שבמקום לקנות דירה חדשה הם יהפכו את הקיימת לדירת חלומותיהם. עם תקציב של 260 אלף ¤ הם עשו שיפוץ שלא הותיר זכר לדירה הקודמת והוליד דירה מעוצבת בסגנון מודרני ונקי. קבלו הצצה, כולל למחירון השיפוץ

מאת שלומית סאם - אקרמן | 3.7.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מיקום: חולון
גודל: 110 מ"ר
תקציב שיפוץ: 260 אלף ש"ח
הדיירים: זוג הורים עם נערה מתבגרת
עיצוב פנים: לימור בר חן

לאחר 24 שנים באותה הדירה, החליטו הדיירים כי הגיע הזמן לשינוי. הילדה התבגרה, הצרכים השתנו ומדירת 3.5 חדרים בגודל של 110 מ"ר היא הפכה בעזרתה של מעצבת הפנים, לימור בר חן, למרווחת יותר עם שלושה חדרים גדולים ומוארים.

הדירה, כבת 50 שנה, עברה בעבר שיפוצים קלים, אך בשיפוץ האחרון הוחלט על הפיכה: 90% מן הקירות בבית שינו את מקומם, מערכות החשמל והאינסטלציה הוחלפו, התקרות הונמכו, ריהוט חדש נרכש וכל מוצרי החשמל הוחלפו.

90% מן הקירות בבית שינו את מקומם, מערכות החשמל והאינסטלציה הוחלפו, התקרות הונמכו, ריהוט חדש נרכש וכל מוצרי החשמל הוחלפו. הדירה במהלך השיפוץ90% מן הקירות בבית שינו את מקומם, מערכות החשמל והאינסטלציה הוחלפו, התקרות הונמכו, ריהוט חדש נרכש וכל מוצרי החשמל הוחלפו. הדירה במהלך השיפוץ 

לפני השיפוץ, לא היה קו עיצובי אחיד. הרהיטים היו מורכבים מבליל של סגנונות וגם מבחינת הצבעים, שלטו בחלל מספר גוונים שרובם היו כהים מה שיצר מראה מאוד חשוך וקטן לדירה.
מבחינה מבנית, הדירה הייתה בנויה כנהוג לפני 50 שנה- חללים סגורים המופרדים אחד מן השני, מסדרון צר וארוך המוביל לחדרים, ומטבח קטן ולא נוח לעבודה.

שילוב של ריהוט מודרני ועתיק. מבט למבואת הכניסה הכוללת קונסולה במראה עתיק אשר נרכשה בשוק הפשפשים ב-1500 ששילוב של ריהוט מודרני ועתיק. מבט למבואת הכניסה הכוללת קונסולה במראה עתיק אשר נרכשה בשוק הפשפשים ב-1500 ש'ח.  

הסלון


הדרישות העיקריות של דיירי הבית היו ליצור חלל בסגנון מודרני ונקי וכפועל יוצא מזה ליצור אזורי אחסון נסתרים שישמרו על הקווים הנקיים.
ואכן, בסלון כמעט ואין אלמנטים פתוחים. הספרים סגורים בתוך הארונות, אמצעי המדיה בתוך מזנון הטלוויזיה הסגור ובמבואת הכניסה, ארון גדול ניצב בה לאחסון מעילים, תיקים וכיו"ב.

הצבעים אשר נבחרו לחלל זה הם שחור ולבן כשהבסיס, הכולל את הריצוף והקירות, הוא לבן וכל הרהיטים הם שחורים. הציפוי אשר נבחר לרהיטים הוא פורניר עם דוגמת עץ זוברנו בשחור ואפור ומאחר שהרהיטים לא נרכשו כולם באותה החנות, מציאת הגוון המדוייק לא הייתה משימה קלה במיוחד.

החלל הציבורי בדירה הוא בעל מבנה מלבני ופתוח וכולל בתוכו את הסלון, המטבח ומבואת הכניסה כשאת ה"חלוקה" וההגדרה של כל חלל וחלל יצרה בר חן באמצעות התאורה בתקרה. התקרה המנותקת, אשר הונמכה ב-14 ס"מ ומסתירה את תאורת הפלורסנט מסוג T5 כוללת בתוכה תאורה שוטפת לכל החלל ובנוסף תאורה ממוקדת ופונקציונלית לכל אזור ואזור.
כל הדירה רוצפה בפרקט גרמני AC4 בעובי של 8 מ"מ בצבע לבן שהשילוב שלו עם הריהוט השחור יוצר קונטרסט מעניין ומראה מרווח וגדול.

ריהוט בצבע שחור המהווה קונטרסט ללבן הבוק של הפרקט וקירות הבית. הסלון לאחר השיפוץריהוט בצבע שחור המהווה קונטרסט ללבן הבוק של הפרקט וקירות הבית. הסלון לאחר השיפוץ 

המטבח


בדומה לסלון, גם המטבח עוצב בסגנון מודרני עם קווים נקיים. ארונות המטבח נבחרו מפורמייקה בגימור מבריק, שמעבר לפרקטיות ולנוחות התחזוקה שלה, היא משתלבת במראה לסגנון המודרני הרצוי. הארונות עוצבו ויוצרו על ידי נגר בהזמנה אישית ועלותו עמדה על כ-30 אלף ש"ח. משטח עבודה אשר נבחר הוא מסוג אבן קיסר בגוון שחור אפור שעלותו עמדה על כ-9000 ש"ח.

מראה הרחוק מן הסגנון המודרני והמינימליסטי שבקשו בעלי הדירה. המטבח לפני השיפוץמראה הרחוק מן הסגנון המודרני והמינימליסטי שבקשו בעלי הדירה. המטבח לפני השיפוץ 

מאחר שבעלת הבית אוהבת לארח ולא מעט מן הפעילות המשפחתית מתנהלת במטבח, הייתה דרישה למשטחי עבודה גדולים ונוחים אשר יתפקדו גם כמקומות ישיבה.
ולכן, במרכז המטבח נבנה אי גדול במידות של 1.10 על 1.80 המשמש גם כמקום עבודה וגם כמקום אחסון גדול.
מאחר שהמטבח כולל אזורים רטובים העלולים לפגוע ברצפת הפרקט, הוחלט לרצף את כל האזורים האלו באריחי קרמיקה העמידים בפני מים ורטיבות. באזור האי, אשר אינו בא במגע עם מים, נבחרה רצפת פרקט היוצרת מעין "מסגרת" לאי הגדול. כדי לשמור על הקו השחור- לבן המאפיין את כל החלל הציבורי נבחרו גם מוצרי החשמל בצבע לבן על מנת שייעלמו בתוך החלל ולא תהיה להם הבלטה על פני ארונות המטבח.

ארונות בהזמנה אישית אצל נגר בעלות של 30 אלף שארונות בהזמנה אישית אצל נגר בעלות של 30 אלף ש'ח. המטבח לאחר השיפוץ 

חדר השינה


בחדר השינה שלפני השיפוץ עמדה יחידת ארונות גדולה אשר כללה בתוכה גם את המיטה הזוגית. כדי לחסוך בהוצאות כספיות הייתה כוונה להשאיר את אותה יחידה, אולם צבע הדובדבן שלה לא התאים לצבעים ולסגנון החדש. במקום לרכוש ארון ומיטה חדשים, פורקה כל היחידה ונצבעה מחדש בעלות של 2000 שקלים בלבד, ובנוסף, על מנת שיהיה ניתן לסדר את החדר מחדש הופרדה המיטה מהיחידה ומהמקום שנשאר יצרו אזור לתלייה עם דלתות זכוכית המסתירות אותו.
אחת הדרישות המרכזיות של בעלי הבית לפני השיפוץ היו ליצור חדר אמבטיה ושירותים נפרד ביחידת ההורים שכן לדירה במקור היה רק חלל רחצה אחד. בתכנון החדש הוקצה ליחידת ההורים חלק נכבד משטח הדירה עם מידות של 4X4 מ´.
מבחינת תאורה, הכוונה הייתה להנמיך את כל התקרה כמו בשאר חללי הדירה, אולם מאחר שארון הקיר הגדול שנשאר לא אפשר זאת, נעשתה הנמכה באמצעות גבס בצורה מלבנית רק מעל המיטה.

הריהוט הישן נשאר, אך כדי להתאים אותו לעיצוב החדש הוא נצבע בצבע לבן מבריק בעלות של 2000 שהריהוט הישן נשאר, אך כדי להתאים אותו לעיצוב החדש הוא נצבע בצבע לבן מבריק בעלות של 2000 ש'ח בלבד. יחידת ההורים לאחר השיפוץ 

חדר נערה


כמו שאר חלקי הבית, גם חדר הילדה בבית עוצב בסגנון נקי אולם כדי להקנות לו מראה מעט יותר רך וצעיר יותר, נוספו אלמנטים קלאסיים יותר כמו שידה קטנה עם קווים מעוגלים או מראה עם פיתוחים בגוון כחלחל. הנמכת התקרה לצורך תאורה נוצלה גם ליצירת אלמנט עיצובי. לאורך כל התקרה והקיר שבגב הטלוויזיה, הודבק טפט עם הדפס פרחוני עדין בגוון כסוף היוצר הדגשה של הקיר המנותק. הטפט נרכש בחנות "מעודד צבעים" בעלות של 600 ₪ לשני גלילים.

התקרה הפכה לאלמנט דקורטיבי בזכות הטפס הפרחוני אשר הודבק עליה ויוצר הדגשה לניתוק שלה מהקיר. חדר הנערה לאחר השיפוץהתקרה הפכה לאלמנט דקורטיבי בזכות הטפס הפרחוני אשר הודבק עליה ויוצר הדגשה לניתוק שלה מהקיר. חדר הנערה לאחר השיפוץ 

חדר האמבטיה


סקאלת הצבעים של אפור שחור ולבן שולטת גם בחדר הרחצה. לרצפה נבחרו אריחי גרניט פורצלן בגוון אפור כהה עם מראה משופשף ומיושן. הקירות חופו בקרמיקה לבנה ומבריקה וכדי לקשר ביניהם נוסף פס דקור לאורך המקלחון המשלב את שני הצבעים. הריהוט הנבחר הוא בצבע שחור המעצים את המראה המודרני ומשרה אווירה אלגנטית ויוקרתית.

שילוב של גווני אפור ולבן עם פס דקורטיבי לאורך המקלחון המשלב את שני הגווני ומשמש כחוט מקשר ביניהם. חדר האמבטיה לאחר השיפוץשילוב של גווני אפור ולבן עם פס דקורטיבי לאורך המקלחון המשלב את שני הגווני ומשמש כחוט מקשר ביניהם. חדר האמבטיה לאחר השיפוץ 

>> ואיך נראה שיפוץ דירה בתקציב של 180 אלף ש"ח? לחצו כאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה