1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. המדריך למטבח המושלם
  4. וילונות, מדבקות וטפטים שמכניסים טעם למטבח

וילונות, מדבקות וטפטים שמכניסים טעם למטבח

נמאס לכם מהמטבח אבל אין לכם תקציב למטבח חדש? אין בעיה! היום תוכלו לייצר לעצמכם מטבח מעוצב באמצעים פשוטים, במהירות גבוהה ובעלויות נמוכות, ממש כמו שתבלינים טובים משפרים כל מנה. לפניכם מספר רעיונות עם טעם טוב

מאת: נעמה קוברינסקי | תאריך 1.2.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בניגוד לחללים אחרים בבית, למטבח יש אופי וצרכים משלו. יש בו תעבורה גבוהה של בני הבית בכל יום, מבצעים בו מספר רב של פעולות והוא חשוף ללכלוך, אדים, שומן ומים על בסיס קבוע. בדיוק משום כך חשוב להתאים לו במיוחד פרטי עיצוב בעלי עמידות גבוהה ופונקציונאליות נוחה. נעזרנו בעמית ליבק מחברת "אורגד", על מנת לקבל מושג על רעיונות להלבשת מטבח נכונה מבלי לשפץ, לשבור קירות ולהעמיק את החור בכיס.

לא חייבים לשבור קופת חיסכון כדי ליהנות ממטבח מעוצב: רעיונות פשוטים יכולים לעשות שינוי גדול. טפט למטבח של אורגד (צילום: יחלא חייבים לשבור קופת חיסכון כדי ליהנות ממטבח מעוצב: רעיונות פשוטים יכולים לעשות שינוי גדול. טפט למטבח של אורגד (צילום: יח'צ) 

טפטים למטבח
אחת הדרכים הקלות להפיח רוח חדשה במטבח היא להתאים לו טפט. שילוב של טפט בתור רקע למדפים פתוחים, באיזורים הרטובים עם חיפוי זכוכית מעליהם או אפילו באיזור האחסון, מעניק למטבח מראה שונה לחלוטין מהמראה שמספקים האריחים הפופולאריים. במקום חלוקה לריבועים או מלבנים קטנים שמאפיינת את החיפוי המקובל, נוצר מראה שונה לחלוטין וניתן להתאים את הגוון והטקסטורה מתוך המבחר של טפטים למטבח שקיים היום. חשוב לדעת כי הדבקה של טפט מסביב לכיור אינה מומלצת ללא חיפוי זכוכית בשל הסכנה לרטיבות.

טפט במראה טיח מספק מראה מרענן למטבח ושובר את הקו הפופולארי של אריחים רבועים (צילום: יחטפט במראה טיח מספק מראה מרענן למטבח ושובר את הקו הפופולארי של אריחים רבועים (צילום: יח'צ) 

רעיון נוסף הוא הדבקה של טפטים מיוחדים לארונות המטבח, המאפשרת לחדש את מראה הארונות בפרט והמטבח בכלל, בצורה מהירה וקלה. ניתן להדביק אותם על גבי דלתות של ארונות מכל חומר, החל מעץ ועד לפורמייקה. תוכלו להדביק לבד את הטפטים או להיעזר בבעל מקצוע. כך או כך, חשוב להקפיד לבחור טפטים ייעודיים לארונות ולא להדביק על הארון טפט שמיועד לקיר.

וילונות למטבח
בניגוד לחללים אחרים, במטבח בדרך כלל ההעדפה היא בעד כניסה רבה של אור ואוויר. יחד עם זאת, השמש הישראלית החזקה החודרת אל המטבח, עשוייה לגרום לדהייה של הצבע על ארונות המטבח, ולהוסיף חימום לאיזור החם ממילא. בחירה של וילונות לאיזור המטבח תורמת להצללה נכונה ולויסות של כמות האור במטבח, וכן ליצירת פרטיות רבה יותר. ועוד לא אמרנו מילה על העיצוב: מדובר באחד הפריטים המשלימים המשמעותיים ביותר שניתן להוסיף לכל חלל. תוספת של וילון עשויה ליצור קו מאחד בין פריטים שונים, לייצר נקיון במראה החדר ולשדרג את המטבח כולו.

וילונות למטבח חייבים להיות ממוקמים הרחק מהכיריים, ללא בדים נשפכים ותנועה רבה מדי, אלא להוות תוספת פונקציונאלית נוחה ומעוצבת. סוגי הוילונות המומלצים ביותר עבור המטבח הם:

סאן סטריפ- הקווים הישרים שלו מתחברים לקווים הישרים במטבח ונטמעים בו בצורה הרמונית. ניתן להשיג וילון סאן סטריפ במגוון רחב של צבעים וטקסטורות, ולהתאים את הוילון לסגנון: כפרי, מודרני או קלאסי. הוילון עשוי מחומר סינתטי ומצריך תחזוקה מינימלית: מספיק לעבור עליו עם סמרטוט רטוב. מחירו של הוילון החל מ-455 ₪ למטר.

הלבן הוא הפופולארי ביותר, אך תוספת של תכלת מכניסה טאצהלבן הוא הפופולארי ביותר, אך תוספת של תכלת מכניסה טאצ' מיוחד. אתם מוזמנים להעיז (צילום: יח'צ) 

וילון וניציאני- היתרון הגדול של הוילון הוניציאני הוא היכולת שהוא מעניק לשלוט בצורה מלאה על חדירת האור, משום שניתן לשחק עם השלבים ולצודד אותם עד לזוית של 180 מעלות. הוילון הוניציאני מעניק פרטיות מושלמת במצב שבו ניתן לראות החוצה אך העומד מבחוץ לא יכול לראות כלום פנימה. כמו כן, כיום ישנו מנגנון הפעלה ללא חוט בשם "סליידר", בעל מראה נקי ונוחות שימוש מקסימלית. מחיר הוילונות נע בין 230-425 למטר, בהתאם לחומר הגלם ולרוחב השלבים.

וילון וניציאני מוקצף- עשוי מפולימר מוקצף, כלומר חומר סינתטי, מה שהופך אותו לקל במיוחד לתחזוקה ונקיון. ניתן להשיגו במגוון רחב של גוונים מעץ, מבהיר ועד כהה. הוילון משתלב היטב בסגנונות שונים.

וילון וניציאני מוקצף (השחור)- חשוב להתאים את הגוון והטקסטורה לסגנון המטבח שלכם (צילום: יחוילון וניציאני מוקצף (השחור)- חשוב להתאים את הגוון והטקסטורה לסגנון המטבח שלכם (צילום: יח'צ) 

וילון וניציאני מאלומיניום- ניתן להשיגו באחד מלמעלה ממאה גוונים, ולהתאים את רוחב השלב המועדף, בין 16-50 מ"מ. הגוון הכסוף של הוילון הוניציאני מאלומיניום מייצר מראה הייטקי, נוצץ ורב רושם, שמשתלב היטב עם מוצרי החשמל במטבח ועם משטחי עבודה מנירוסטה.

תוספת של וילון וניציאני העשוי מאלומיניום משלימה את המראה  ההייטקי ויוצרת חוט מקשר בין מוצרי החשמל במטבח (צילום: יחתוספת של וילון וניציאני העשוי מאלומיניום משלימה את המראה ההייטקי ויוצרת חוט מקשר בין מוצרי החשמל במטבח (צילום: יח'צ) 

וילון מיקדו- וילון מיקדו העשוי מנצרי במבוק, הוא וילון מתכלה המייצר תחושה כפרית וחמימה במטבח. מדובר בבחירה פרקטית במיוחד, שכן ניתן בקלות להורידו ממקומו, לשטוף אותו במים ולהחזירו למקום, שכן הוא צבוע בצבעי מים שאינם יורדים בשטיפה. מחיר הוילון החל מ-270 ₪ למטר.

וילון מיקדו. מעניק תחושה כפרית וחמימה ועושה חשק למרק חם (צילום: יחוילון מיקדו. מעניק תחושה כפרית וחמימה ועושה חשק למרק חם (צילום: יח'צ) 

מדבקות קיר
מדבקות קיר במטבח הם בגדר רעיון חכם ופשוט שעושה שינוי גדול. ניתן לבחור מדבקת קיר המשמשת כעיטור לאריחים, או להדבקה על הקיר עצמו. המדבקות עשויות מויניל, ולכן מתאימות לאיזורים רטובים ומתלכלכים כמו המטבח.

מדבקת קיר לאריח- ניתן להשיג במגוון רחב של צבעים. חשוב להדביק את המדבקה אך ורק על גבי משטח יבש, אך לאחר ההדבקה אין שום הגבלה למגע עם מים. חשוב להתאים בין צבע האריח ובין צבע המדבקה, וההמלצה היא להעדיף אריחים לבנים פשוטים בגודל של 10*10 או 20*20 בתור מצע מוצלח למדבקה.
כל חבילה מכילה 4 מדבקות בגודל 10*10 ס"מ למדבקה, ומחירה 49 ₪.

דוגמאות של מדבקות קיר לאריחי מטבח של אורגד. לא תזהו את המטבח שלכם (צילום: יחדוגמאות של מדבקות קיר לאריחי מטבח של אורגד. לא תזהו את המטבח שלכם (צילום: יח'צ) 

מדבקת קיר- מדבקות הקיר ניתנות להדבקה פשוטה על משטח ישר וניתנות לקילוף מהיר שאינו משאיר סימן. הן מתאימות במיוחד עבור מי שמעוניין בשינוי מהיר, מבלי להיכנס להוצאות ולשינויים מרחיקי לכת. המדבקות מגיעות במגוון רחב של עיצובים, החל מצורות גיאומטריות, דרך ציורים ואיורים הומוריסטיים ועד למשפטי השראה, ולכן משתלבות בצורה אידיאלית בכל סגנון עיצוב לבחירתכם. מחיר המדבקות תלוי בגודלן ובסוג ההדפס, ונע בין 149-300 ₪.

פתרון מושלם לשינוי מהיר וקליל בהשקעה מינימאלית. מדבקת קיר למטבח של אורגד (צילום: יחפתרון מושלם לשינוי מהיר וקליל בהשקעה מינימאלית. מדבקת קיר למטבח של אורגד (צילום: יח'צ) 
הירשמו עכשיו בחינם להדרכה הקרובה בנושא תכנון פנים המטבח

יש לכם שאלה? כתבו לנו בפורום מטבחים

היכנסו לגלריית תמונות מטבחים של אתר הדירה לקבל השראה


תגובות לכתבה

חזור מעלה