1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. המדריך למטבח המושלם
  4. פתיחה קלה וללא מאמץ: המדריך למטבח המושלם

פתיחה קלה וללא מאמץ: המדריך למטבח המושלם

להתכופף, לכרוע, לטפס - זה לא תיאור של אימון ספורט אלא תוצאה של התנהלות יומיומית לא נכונה במטבח. בחירת מגירות מתאימות ומציאת פתרונות אחסון יהפכו את חיינו במטבח להרבה יותר נוחים. אז כיצד נתכנן את המטבח המושלם? כתבה שנייה בסדרה

מערכת אתר הדירה | צילום: יחצ | 29.10.14

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בכתבה הקודמת הסברנו מהי תפיסת המטבח המושלם של בלורן, ואלו עקרונות כדאי ליישם כדי לייצר שטף עבודה נוח, ולתכנן מטבח מאורגן ומסודר שיחסוך זמן רב ואנרגיה.

תכנון נכון של המטבח לתנועה איכותית ונוחה. צילום: בלורןתכנון נכון של המטבח לתנועה איכותית ונוחה. צילום: בלורן 

יצירת תנועה איכותית במטבח, שמבוססת על ריהוט שנפתח בצורה קלה, נוחה וחלקה וללא מאמץ, גם כשהוא עמוס וממדיו גדולים, חשובה גם היא לעבודה נכונה במטבח. כדי לעבוד במטבח בצורה נוחה ונכונה, נעדיף להימנע מפתרונות אחסון שיגרמו לנו להתכופף, לכרוע או לטפס.

העדיפו, לדוגמה, יחידת מגירות על פני מדפים בארונות התחתונים במטבח או רכזו את תכולת המטבח אשר אתם משתמשים בה באופן שוטף באיזור הנגיש ביותר - מתחת לשיש.

טיפ: כדאי לסדר את המטבח לפי תכיפות השימוש - סדרו את הפריטים הנמצאים בשימוש בתכיפות גבוהה במגירות הנגישות ביותר מתחת למשטח העבודה (שיש). את הפריטים הנמצאים בתכיפות בינונית אחריהם, ואת הפריטים שמשתמשים בהם הכי פחות כדאי למקם בחלק העליון ביותר והתחתון ביותר של המטבח.

סידור המטבח לפי תכיפות שימוש ימנע מכם כאבי גב מיותרים. צילום: בלורןסידור המטבח לפי תכיפות שימוש ימנע מכם כאבי גב מיותרים. צילום: בלורן 

האם אתם ימניים או שמאליים? מטבח לימניים - חשוב שהמטבח יהיה מתוכנן עם כיוון השעון (האזור הראשון - אחסון המזון, ממוקם משמאל). מטבח לשמאליים - חשוב שהמטבח יהיה מתכונן נגד כיוון השעון (מימין לשמאל).

בהתאם לעקרונות המטבח המושלם, מציעה בלורן מגוון רחב מוצרים לעבודה נוחה ונכונה במטבח, ולחיסכון במקום:

מגירות


בחירת המגירות משפיעה משמעותית על נוחות היומיום ועל אופן ההתנהלות במטבח, ועל כן, ישנה חשיבות רבה לבחירת המגירות עוד בשלב התכנון.

להלן הפרמטרים החשובים בבחירת מגירה:

1. למיקום המגירה בארון תהיה השפעה על תנועות הגוף שלכם - סידור לא נכון של מגירות עלול להקשות ואף להזיק לאיזורי הגב, הברכיים והצוואר. לפיכך, מומלץ לבחור את המגירות בהתאם לתכיפות השימוש בהן.

3. בחירת המוצרים שיאוחסנו במגירה - מגירות עם דפנות הגבהה יתאימו למוצרים גבוהים כמו בקבוקים או מגשים, מגירות נמוכות יתאימו לסכו"ם או לששת.

3. כדאי לבחור את המגירה גם על פי אורח החיים האישי שכולל את גובה המשתמשים, הרגלי הקניות וכו´.

העיצוב החיצוני משפיע גם הוא על בחירת סוג המגירה: למראה נקי בחרו מגירות פנימיות שמוסתרות מאחורי מגירות אחרות בעלות חזית גבוהה או מאחורי דלתות. העדיפו מגירות גדולות ורחבות על פני הרבה מגירות קטנות וצרות. כמו כן, יש לקחת בחשבון את החומר שממנו עשויה חזית המגירה: זכוכית מעוצבת, פורמייקה או עץ ואת סוג הידית - אינטגרלית או בולטת. בנוסף, ניתן לבחור את עיצוב המגירה ואת צבע הגימור שלה, בהתאמה לדלתות. פרמטרים אלה הם חלק קטן מתוך אינסוף אפשרויות העיצוב לחזיתות המגירה.

בלורן נציגת Blum מציעה מגוון רחב של מגירות ומסילות לשימושים שונים ולמגוון משקלים, גימורים ועיצובים. המגירות של Blum קיימות במבחר עומקים ומשקלים (אינטיבו ואנטארו: 30, 50, 65 ק"ג, לגראבוקס - 40, 70 ק"ג). לבחירתכם מגירות עם דפנות מתכת, עם דפנות זכוכית או עם דפנות מעץ.

הטכנולוגיה המתקדמת והביצועים המרשימים של המגירות מקנים למשתמש: עמידות גבוהה, יציבות אופטימלית בכל מידת מגירה, מסילות עם נסיעה אולטרה חלקה ושקטה, בלומושן (מנגנון למניעת טריקה) ומבחר עשיר של דגמים וגוונים להשלמת המראה העיצובי הכולל של הרהיט.

מנגנוני הרמה לארונות עליונים


בלורן מציעה פתרונות לדלתות הנפתחות כלפי מעלה קלפות אוונטוס (AVENTOS), המאפשרים לעבוד בסביבתן בקלות ובנוחות.

קלפה היא דלת הרמה שנפתחת כלפי מעלה במקום דלת רגילה שנפתחת הצידה. הקלפה היא פתרון לארונות גבוהים במטבח (או בחלקי הבית השונים). ישנן 4 סוגי קלפות, שנבדלות זו מזו בצורת הפתיחה: קלפה כפולה, קלפה מקבילה, קלפה מעל ומעבר וקלפה אופקית. כל אחת מהן מיועדת למקומות שונים, בהם היא נוחה לשימוש.

דלת הנפתחת למעלה היא הפיתרון הטוב ביותר למצב שבו הארון גבוה ונמצא בגובה העיניים או אף מעל הראש. בצורה זו אפשר להמשיך לעבודה במטבח גם כאשר הדלת פתוחה. הדלתות גם ניתנות לעצירה בכל נקודה עד פתיחתן/סגירתן המלאה. ניתן להוסיף גם "סרוו-דרייב" - מנגנון חשמלי המאפשר לפתוח את הקלפה בנגיעה קלה בחזית.
הפתרון הטוב ביותר לארונות עליונים: הקלפות של Blum מבית בלורן. צילום: יחהפתרון הטוב ביותר לארונות עליונים: הקלפות של Blum מבית בלורן. צילום: יח'צ 

פתרונות הזזה לארונות עליונים


דלתות הזזה הן דלתות המורכבות על מערכות הזזה הנפתחות על מסילה הצידה (במקום דלתות צירים הנפתחות קדימה) ומתאימות כפתרון פתיחה לארונות עליונים. מערכות ההזזה (קליפו (CLIPO), רגאל (REGAL C)) מיועדות לדלתות במשקלים שונים ובגדלים שונים ועשויות ממגוון חומרים כגון זכוכית בשילוב עם אלומיניום או עם עץ.

דלתות ההזזה אלגנטיות מאד ומתאימות כפיתרון לארונות מעוצבים במטבח, בסלון, בחדר האמבטיה ובמשרד. כיוון שהדלתות נפתחות לצד, הן מתאימות מאד לארונות במקומות צרים - מקומות שבהם לא מעוניינים לחסום את המעבר עם דלתות הנפתחות קדימה. מנגנון הפתיחה (מערכת ההזזה) של הדלתות הינו מנגנון חכם המחבר את הדלת עם חלקו העליון של גוף הארון. בחלקו הפנימי התחתון של הארון אין מסילה ולכן אין מה שיאסוף לכלוף ויפריע למהלך ניקויו.

פתרונות לארונות בגובה השיש


דלתות הזזה מתאימות גם כפתרון פתיחה לארונות בגובה השיש. בלורן מציעה גם תריסי גלילה עשויים אלומיניום בעיצוב חדשני שיכולים להוות פתרון אחסון מצויין לפריטים בשימוש גבוה תוך שמירה על מראה נקי בסגירת התריס. הרכבת התריס קלה ומהירה.

לכולנו מכשירי חשמל קטנים במטבח אשר תופסים מקום רב על משטח העבודה ויוצרים עומס ויזואלי כמו: מיקרוגל, מעבד מזון, טוסטר, ועוד. הפתרון המושלם למכשירי חשמל אלו הוא להסתיר אותם מאחורי דלת הזזה או תריס גלילה. בזמן השימוש במכשיר אנו פשוט שולפים אותו החוצה או אפילו משתמשים בו במיקומו שבארון, ובסיומו מסתירים אותו מאחורי תריס הגלילה.

נוח ופשוט: תריס גלילה לארון בגובה השיש של בלורן. צילום: יחנוח ופשוט: תריס גלילה לארון בגובה השיש של בלורן. צילום: יח'צ 

צירים


בלורן מציעה מגוון צירים לדלתות המתאימים למגוון שימושים ובזוויות פתיחה משתנות כמו צירי הקליפ-טופ (CLIP-top) שמתאפיינים בעיצוב נקי, הרכבה קלה ופשוטה, עמידות גבוהה לאורך זמן (200,000 פתיחות וסגירות, ללא שינוי במצב הציר) וזווית פתיחה שונות לשימוש עם מגוון סוגי דלתות. תנועת הדלת המושלמת מתקבלת גם הודות לבלומושן - מנגנון בלימה שמונע את טריקת הדלת וסוגר אותה בצורה חלקה ושקטה. לקבלת מראה עיצובי נקי, ניתן להוסיף טיפ-און (TIP-ON) - מנגנון מכני המאפשרי את פתיחתן של דלתות ללא ידיות.

חשוב להתאים את הציר הנכון לסוג הדלת, לשימוש שלה, למיקום שלה, לכיוון הפתיחה ולפריטים המאוחסנים בארון. בחירת ציר נכונה הינה 50% מהצלחה של שימוש ברהיט.


אנחנו בבלורן מודעים לכך שלכל אדם יש צרכים ייחודיים ואורח חיים שונה, לכן נשמח לייעץ ולעזור לכם במרכזי המידע והתצוגה שלנו באופן אישי. כמו כן, אתם מוזמנים להיכנס לאתר בלורן ולקבוע בקלות פגישת הדרכה עם מומחה מטעם Blum, ללא תשלום. לקביעת מועד הדרכה לחצו כאן.


מטבח קטן אינו אומר בהכרח בלגאן ואי סדר. בכתבה הבאה בסדרה תמצאו כמה פתרונות שיעזרו לכם לעבוד במרחב העבודה האופטימלי תוך כדי ניצול השטח הקיים.

רוצים לדעת מה הם העקרונות הבסיסיים לתכנון המטבח המושלם? לחצו כאן לכתבה הראשונה בסדרה


ליצירת קשר עם חברת בלורן חייגו: 053-9349106

או השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר בקישור הבא >>

תגובות לכתבה

חזור מעלה