1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. המדריך למטבח המושלם
  4. ניצול אופטימלי של המרחב: המדריך למטבח המושלם

ניצול אופטימלי של המרחב: המדריך למטבח המושלם

אם נפנה את משטחי העבודה מחפצים מיותרים, ונשתמש בפתרונות לסידור הארונות והמגירות, נוכל לאחסן במטבח יותר חפצים ומזון, ולעבוד במטבח בהנאה ובסיפוק. איך נתכנן את המטבח המושלם? כתבה שלישית בסדרה

מערכת אתר הדירה | צילום: יחצ | 4.11.14

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
ניצול מקסימלי של שטחי המטבח לעבודה שוטפת, נוחה ומהנה. צילום: בלורןניצול מקסימלי של שטחי המטבח לעבודה שוטפת, נוחה ומהנה. צילום: בלורן 
בכתבה הקודמת הבנו אילו פתרונות יסייעו לנו ליצור שטף עבודה נוח ונעים במטבח, מבלי להפעיל מאמץ רב מדי. שיטת ארגון המטבח ודרך אחסון החפצים והמזון חשובה גם היא להתנהלות יומיומית מהנה. באיזור המטבח שטחים רבים המיועדים לעבודה ולאחסון. כדי למקסם את יכולת העבודה, רצוי לפנות את משטחי העבודה מחפצים מיותרים ובמקביל לנסות לנצל בצורה מקסימלית את מקומות האחסון במגירות ובארונות.

מחקרים מראים כי מטבח ממוצע מכיל כ-250 ק"ג ציוד ומצרכים. ניתן בהחלט לאחסן יותר במטבח מבלי להגדיל את שטחו, ובכך להפיק מהמטבח עוד שנים רבות של נוחות, שימושיות הנאה וסיפוק.

הנה כמה רעיונות לניצול מרבי של שטחי האחסון ושימוש חכם במטבח:

1. מסביב לכיור -
באמצעות מגירת-כיור ניתן לנצל את החללים מסביב לכיור ולהרוויח שטח נוסף לאחסון מטליות, מברשות, חומרי ניקוי ועוד (למגירות מרוחב 90 ס"מ ומעלה).

2. בתוך המגירות -
ניתן להגדיל את כמות המגירות במטבח מבלי להשפיע על העיצוב החיצוני. הוסיפו מגירות פנימיות ותרוויחו עוד מקומת אחסון.

3. מעל המגירות -
הקפידו לדרוש מגירות עם דפנות הגבהה בתוספת חלוקות פנים, ותרוויחו תוספת אחסון של 55% בכל מגירה.

4. בין המגירות -
נצלו את השטח המבוזבז על דופן הארון ודפנות המגירות. העדיפו מגירה אחת רחבה על פני שתי מגירות צרות ותרוויחו תוספת של 18% לשטח המגירה.

5. מאחורי המגירות -
כדאי לדרוש מגירות שמנצלות את כל עומק הארון: כל 5 ס"מ המתווספים לעומק המגירה נותנים תוספת של 10% לשטח האחסון.

* הידעת? תכנון נכון לפני הגשת תוכניות ליצרן יאפשר לכם לקבל יותר מ-100% תוספת מקום אחסון, וימנע מכם פשרות.

אזורי אחסון מפתיעים באזור המטבח. מגירת-כיור לניצול חללים ריקים. צילום: בלורןאזורי אחסון מפתיעים באזור המטבח. מגירת-כיור לניצול חללים ריקים. צילום: בלורן 

בלורן נציגת Blum מציעה מגוון פתרונות לארגון המטבח בצורה יעילה וניצול מרבי של שטחי האחסון:

פתרונות לארגון פנים המגירה


מערכות המחיצות לחלוקה פנימית של המגירות (מערכות אורגא-ליין (ORGA-LINE), ואמבייה-ליין (AMBIA-LINE)) של בלורן מאפשרות לעצב ולתכנן את שטחי האחסון בתוך המגירות בהתאם לצרכים שלנו במטבח. בנוסף למחיצות כוללות המערכות עוד מגוון מוצרים שנועדו להקל על העבודה במטבח ב-5 האיזורים השונים.

שמרו על סדר וארגון בתוך המגירות וכך תרוויחו מקום נוסף. מערכת ORGA-LINE מבית Blumשמרו על סדר וארגון בתוך המגירות וכך תרוויחו מקום נוסף. מערכת ORGA-LINE מבית Blum 

פתרונות אחסון לארון המזווה


המזווה הוא ספק המזון של המטבח ואנו מאחסנים בו מצרכים רבים ליומיום ולטווח ארוך, ועל כן ישנה חשיבות רבה לכך שהמזווה יהיה נוח מאד לגישה, מסודר, שיתאפשר לנו לראות בקלות את כל המצרכים, ושיהיה בו מספיק מקום אחסון לכל המצרכים השונים.

בלורן מציעה שני סוגי פתרונות למזווה:

מזווים מניקל (מתקן דופורט DUPORT ו-סופט-ליין SOFT-LINE)- מדובר בסלי רשת העשויים מרשת אל-חלד המאפשרת אוורור אופטימלי של הפריטים המאוחסנים בתוכם. סלי הרשת אידיאליים למקומות לחים או למוצרים הזקוקים לאוורור תמידי. הם קלים מאד לניקוי ומתאימים לאחסון מצרכי מזון או מוצרי ניקיון.

מזווה מגירות -המגירות של Blum מגיעות במגוון עומקים ומשקלים. ניתן להוסיף להם דפנות הגבהה מזכוכית.

הנה כמה טיפים לסידור מזווה המגירות:

1. תכננו מגירות רק עד גובה העיניים. מעבר לכך העדיפו מדפי זכוכית שקופים שיאפשרו לכם לראות את התכולה גם למטה.

2. התאימו את הגובה בין המגירות לגובה המוצרים שברצונכם לאחסן.

3. הוסיפו דפנות הגבהה לכל המגירות. דפנות ההגבהה מגדילות ב-55% את שטח האחסון בכל מגירה.

4. נצלו את מלוא רוחב הארון. דלתות עם צירי קליפ-טופ בזווית 155 מעלות ימנעו את הצורך בהרחקות ש"גונבות" שטח אחסון יקר.

5. נצלו את הארון לכל עומקו. אם ניתן, השתמשו במגירות בעומק 65 ס"מ וכך תרוויחו שטח אחסון נוסף.

6. הוסיפו מערכות לארגון מגירות (כמו אורגא-ליין ORGA-LINE). החלוקה הפנימית מגדילה את כושר האחסנה של המגירה ויוצרת סדר מופתי. מבט מהיר על המגירות זה כל מה שצריך כדי לערוך רשימת הקניות.

שטחו הצטמצם אך חשיבותו למטבח נותרה בעינה. מזווה המגירות מבית Blumשטחו הצטמצם אך חשיבותו למטבח נותרה בעינה. מזווה המגירות מבית Blum 

מערכת תלייה המורכבת על הקיר


מערכת התלייה פארטי היא מערכת של פרופילים מעוצבים המורכבים על הקיר ועליהם מתחברים מתקנים ואביזרי אחסון מאלומיניום. המערכת ניתנת להרכבה על עץ, זכוכית, שיש וקרמיקה. היא מקלה על שמירת הניקיון והסדר, מסייעת לנצל את שטח הקיר מבלי לגזול שטח אחסון יקר ומאפשרת לשנות בקלות ובמהירות את מיקום המתקנים לפי הצורך.

פתרונות לארונות פינה


כמעט בכל מטבח קיימת אותה הבעיה הידועה - מה עושים עם ארון הפינה? כיוון שהנגישות אליו מוגבלת, כדאי למצוא פתרונות חכמים אשר יתנו את המענה הטוב ביותר לשטח האחסון. לבלורן מבחר פתרונות לניצול שטחי הפינה:

יחידת מגירות פינה Blum - שימוש במגירות פינה לא רק מאפשר לראות את כל תכולת המגירה אלא גם שומר על הקו העיצובי הכללי של חזיתות המטבח ואינו קוטע את הרצף העיצובי.

קרוסלות - ניתן להתשמש בקרוסלות איכותיות ויציבות, המאפשרות אחסון פריטים גדולים ונגישות למוצרים.

מג´יק קורנר (נשלף פינתי) - זהו מתקן שנותן מענה לאחסון פריטים גדולים באופן נגיש ונוח בפינת המטבח. עם פתיחת דלת הארון סלי האחסון נעים קדימה, וכל תכולתם הופכת לנגישה.

פתרון חכם השומר על עיצוב המטבח ומוסיף מקום אחסון נוסף. מגירת הפינה של Blumפתרון חכם השומר על עיצוב המטבח ומוסיף מקום אחסון נוסף. מגירת הפינה של Blum 

מתקני רשת כפתרונות אחסון


סלי הרשת הם מוצר פופולרי במטבח כיוון שהם עשויים מרשת אל חלד. יכולת האוורור של הפריטים המאוחסנים בהם גבוהה והם אידיאליים למקומות לחים או למוצרים הזקוקים לאוורור תמידי כמו מוצרי ניקיון או פריטי מזון.

סלי ספיר נשלפים - סלים מאווררים ויציבים לאחסון כלים ומצרכי מזון.

עגלת בקבוקים - עגלה שמורכבת מסלי ספיר. המתקן נשלף במלואו אל מחוץ לארון ומאפשר מבט כולל על כל תכולת המתקן.

פחי אשפה נשלפים


כיוון שהשימוש בפח הוא יומיומי, ישנה חשיבות רבה לבחירת הפח המתאים ביותר לצרכים שלנו. בלורן מציעה מבחר פחים למגירות ולארונות עם דלתות:

פחי אשפה למגירות - ניתן למקם במגירה מספר פחים להפרדת האשפה. ניתן להוסיף מנגון סרוו-דרייב אונו (Servo-Drive Uno) לפתיחה קלה ונוחה.

פחי אשפה נשלפים - פתרון נוח ונגיש לאחסון פחי אשפה ביחידת ארון צרה, ברוחב 30 או 40 ס"מ. ניתן לבחור בין פח נשלף עם מסילה תחתונה ופח נשלף עם מסילת שליפה מלאה.

פחי אשפה לתלייה על דלת ארון - פחים המורכבים לדלת הארון, כך שכשמושכים את הדלת, הפח נפתח ויוצא אל מחוץ לארון. ניתן לבחור בין פח עגול ופח צר וארוך שאידיאלי ליחידת הכיור.


אנחנו בבלורן מודעים לכך שלכל אדם יש צרכים ייחודיים ואורח חיים שונה, לכן נשמח לייעץ ולעזור לכם במרכזי המידע והתצוגה שלנו באופן אישי. כמו כן, אתם מוזמנים להיכנס לאתר בלורן ולקבוע בקלות פגישת הדרכה עם מומחה מטעם Blum, ללא תשלום. לקביעת מועד הדרכה לחצו כאן.


בכתבות האחרונות הסברנו כיצד יש לתכנן את המטבח המושלם מבחינת ארגון, תנועה איכותית, ניצול המרחב ועוד. אך כל זה לא יהיה שלם ללא הכתבה האחרונה בסדרה - איך נתכנן את המטבח מבחינת עיצוב, תאורה נכונה ומוצרים המשלימים שיתנו לכם באמת את המטבח מושלם.

מהי תפיסת "המטבח המושלם" של בלורן? הקליקו כאן לכתבה הראשונה בסדרה.

תנועה איכותית במטבח והתאמתו לצרכים האישיים, היא חיונית לעבודה נוחה ומהנה. כיצד ניתן לעבוד במטבח ללא מאמץ? על כך בכתבה השניה בסדרה.


ליצירת קשר עם חברת בלורן חייגו: 053-9349106

או השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר בקישור הבא >>

תגובות לכתבה

חזור מעלה