1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדר אמבטיה
  4. הגדרת צרכים לשיפוץ אמבטיה

הגדרת צרכים לשיפוץ אמבטיה

חולמים על חדר אמבטיה פונקציונאלי שיהיה מעוצב כממלכה המפנקת שלכם? קבלו טיפים שילוו אתכם מהצעד הראשון ועד האחרון בשיפוץ חדר האמבטיה

שרותים שתוכננו ועוצבו על ידי האדריכלית רחל נצר
שרותים שתוכננו ועוצבו על ידי האדריכלית רחל נצר  

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
חסות
כאשר ניגשים לשיפוץ חדר אמבטיה, בין אם כחלק משיפוץ כולל של הדירה ובין אם כשיפוץ של חדר זה בלבד, חשוב לדעת כי זהו אחד החדרים המאתגרים ביותר לשיפוץ. זאת מאחר שהחדר צריך להיות גם פרקטי וגם חדר מפנק במיוחד. כך שהאתגר הוא ביצירת חדר נוח לשימוש, ובו זמנית חדר שכיף ונעים להכנס אליו ולשהות בו.
במידה ובחרתם מעצב פנים או אדריכל לשיפוץ, הוא ייתן לכם את הייעוץ המתאים לשיפוץ חדר האמבטיה. ייעוץ של איש מקצוע הוא השקעה שבסופו של דבר עשויה לחסוך בעלויות בתהליך.

במידה ולא עשיתם זאת, או שאתם מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה בלבד בתקציב לא גדול, מומלץ לקבל ייעוץ חד-פעמי של אדריכל או מעצב פנים, כאשר התשלום הוא על כל שעת ייעוץ. "חדרי האמבטיה הם כיום אחד החללים הכי מעוצבים", אומרת אדריכלית הפנים מיכל האן, "וניתן להמריא איתם מבחינת עיצוב ודמיון. לכן חשוב שאם מחליטים לשפץ, אז לעשות זאת נכון".

כיצד תגדירו את הצרכים ?כדי לתכנן נכון את החדר, חשוב להגדיר את הצרכים של המשתמשים בו. ראשית, האם מדובר בחדר לילדים או למבוגרים, שכן הדבר משפיע על גובה הכיור, הברזים ואפילו מתגי האור, כמו גם מימוש תקני בטיחות בחדר.
לאחר מכן, יש לבדוק האם רוצים אמבטיה בחדר או מקלחון – ואולי שניהם, כמה אחסון דרוש לכם, האם משלבים בחדר האמבטיה אסלה, או שממקמים אותה בחדר נפרד, במידה ובחורים שכן- האם רוצים גם בידה, האם רוצים בחדר כיור אחד או שניים והאם ממקמים בחדר האמבטיה מכונת כביסה ו/או מייבש כביסה.
חשוב לזכור שאת הצרכים והרצונות כדאי לרשום לפי מידת החשיבות – מהחשוב ביותר לפחות חשוב. זאת מאחר והצרכים והרצונות מוגבלים לא פעם על ידי גודלו של החדר, ולעיתים לא ניתן לממש את כל הרצונות.

נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה בשלב זה נוגעת לעיצוב חדר האמבטיה. "חשוב לחבר את חדר האמבטיה לסגנון הכללי של הבית", אומרת האן, "שלא יהיה מנותק ממה שקורה בבית".

למידע, טיפים ורעיונות נוספים היכנסו אל פורום חדר אמבטיה וקבלו עיצות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה