1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדר אמבטיה
  4. בחירת ריצוף וכלים סניטריים

בחירת ריצוף וכלים סניטריים

חולמים על חדר אמבטיה פונקציונאלי שיהיה מעוצב כממלכה המפנקת שלכם? קבלו טיפים שילוו אתכם מהצעד הראשון ועד האחרון בשיפוץ חדר האמבטיה

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
לאחר יצירת התוכנית מגיע השלב של בחירת החומרים הלבנים לחדר האמבטיה. במידה ואתם עובדים עם אדריכל, חשוב לגשת יחד איתו לחדר התצוגה של החברות השונות, לאחר שקבעתם פגישה עם איש המכירות של החברה. גם אם אינכם עובדים מול אדריכל או מעצב פנים, תוכלו להתקשר לסניף עצמאית ולקבוע פגישה עם נציג המכירות.
פגישה כזו, חשוב שתוכל להימשך כמה שעות, ועל מנת שתהיה יעילה יש להגיע אליה עם התוכניות המדויקות, כולל המידות. מפגישה זו יש לצאת עם הצעת מחיר מפורטת, אותה תוכלו להשוות להצעת מחיר של חברה אחרת. "גם אם לא מדובר באותם כלים וחיפויים", אומרת האדריכלית מיכל האן, "חשוב להתכוונן לאותה רמת חומרים וכלים".

יש להגיע לחנות עם תוכנית חדר האמבטיה ומידות מדויקות, אמבטיה מפנקת בעיצוב יש להגיע לחנות עם תוכנית חדר האמבטיה ומידות מדויקות, אמבטיה מפנקת בעיצוב 'אפולוניה' 

"למזלנו רוב המוצרים שיש בשוק הם ברמה מאוד טובה", אומר מיקי כתר ממשרד 2mArchitects. "השוק היום מאוד עשיר ומגוון מבחינת ההיצע, ואפשר לקבל ייעוץ בכל חנות אם אתה מגיע עם התוכנית. חשוב לדעת שכל אזור שיש סיכוי שמים יגיעו אליו, צריך להיות מחופה.
נהוג לרצף בחיפויים גם את אזור האסלה, כי זה יותר פרקטי מבחינת ניקיון. בהקשר הזה מאוד רצוי יותר לבחור באסלה תלויה, כיוון שיותר קל לנקות תחתיה".

מפקח הבניה איתי גורגני ממליץ לבחור את החיפויים והכלים הסניטריים לפני התכנון. "לחיפויים וכלים סניטריים יש מידות מסוימות, ולכן מומלץ לעשות תכנון מדויק לפי הכלים החדשים".

אספקת החומריםבשלב בחירת החומרים חשוב להתייחס לזמן האספקה, שכן במידה והחיפויים או הכלים אינם נמצאים במלאי, עשוי לעבור זמן ארוך עד שהם יגיעו,והדבר משפיע על תחילת שיפוץ החדר.

"כאשר הקבלן מגיע לשפץ הוא צריך שיהיו לו את כל החומרים בהישג יד", אומרת האן, "ולא להגיע למצב שהוא מחכה לברזים או לאמבטיה כדי לעבוד".

'קבלן שמגיע לשפץ צריך שכל החומרים יהיו בהישג יד', חדר אמבטיה בעיצוב 'הילית עיצוב פנים' 

לאחר שנבחרו החומרים והכלים, מכין האדריכל תוכנית הקרויה פריסות אמבטיה, מסבירה האן, כדי לוודא שהתוצאה הסופית תהיה מדויקת. חשוב לשלב בתוכנית גופי תאורה, אותם בוחרים בנפרד. לגופי התאורה תפקיד חשוב – גם כמחוללי אוירה בחדר וגם כספקי אור, בייחוד לצרכי גילוח ואיפור.


לרשימת חברות ובעלי מקצוע העוסקים בריצוף וחיפוי - לחצו כאן

> למידע, טיפים ורעיונות נוספים בנושא ריצוף וחיפוי היכנסו לפורום ריצוף וקבלו עיצות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה