1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדר אמבטיה
  4. בעלי מקצוע לשיפוץ האמבטיה

בעלי מקצוע לשיפוץ האמבטיה

חולמים על חדר אמבטיה פונקציונאלי שיהיה מעוצב כממלכה המפנקת שלכם? קבלו טיפים שילוו אתכם מהצעד הראשון ועד האחרון בשיפוץ חדר האמבטיה

שירותים בעיצוב אדריכלית הפנים לימור שילוני
שירותים בעיצוב אדריכלית הפנים לימור שילוני  
דרשו המלצות על הקבלן מלקוחות קודמים, חדר רחצה בעיצוב אדריכלית הפנים לירון מורן
דרשו המלצות על הקבלן מלקוחות קודמים, חדר רחצה בעיצוב אדריכלית הפנים לירון מורן  
חשוב שתנאי ההסכם עם הקבלן יכללו התייחסות לשעות עבודה, סדר ותנאי התשלום, ג'קוזי בתכנון אדריכלית תמי אורנשטין
חשוב שתנאי ההסכם עם הקבלן יכללו התייחסות לשעות עבודה, סדר ותנאי התשלום, ג'קוזי בתכנון אדריכלית תמי אורנשטין  

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
"אל תתפשרו על בעלי המקצוע, ובמיוחד שמדובר על חדר האמבטיה", אומר מיקי כתר ממשרד 2M אדריכלים, "לא משפצים את החדר הזה כל יום, לכן אין פה מקום לבינוניות. שיפוץ חדר אמבטיה צריך להיות עם בעלי מקצוע מאוד מקצועיים, אחרת יש הרבה מקום לטעויות. הבעיה היא שאת הטעויות לא תמיד רואים, כי הכל נסתר מהעין, מאחורי הקרמיקה, וזה מתגלה רק בשלבים מאוחרים יותר".

במידה ושכרתם קבלן לשיפוץ כלל הדירה, הוא ידאג גם לשיפוץ חדר האמבטיה, כמובן. במידה והשיפוץ מתמקד בחדר זה בלבד, אתם יכולים לבחור קבלן שידאג לכל התהליך ולכל אנשי המקצוע הדרושים, או לבחור בעצמכם את אנשי המקצוע שיהרסו ויפנו את חדר האמבטיה הישן, יחליפו ו/או יתקינו תשתיות ביוב, חשמל ומים, ירצפו את החדר, יתקינו את החיפויים ואת שאר הכלים הסניטריים הדרושים.

איך בוחרים ?כך או כך, הבחירה הנכונה אינה פשוטה. קבלן השיפוצים נתי יוגב ממליץ לקבל המלצות על בעל המקצוע מאנשים שעבדו איתו ויוכלו להעיד על איכות העבודה. "לא הייתי מתבייש לבקש רשימת ממליצים ולהשתמש בה; לשאול את האנשים לגבי איכות העבודה, עמידה בזמנים, ואם הקבלן מוסיף תוספות תוך כדי העבודה. אני מכיר לא מעט כאלה שנותנים הצעות מחיר זולות לכאורה, אבל דוחפים בדרך ´תוספות´ שונות כדי להשלים פערים במחיר".

מפקח הבניה איתי גורגני מדגיש כי חשוב לדבר עם ממליצים שסיימו את העבודה בתקופה האחרונה, ולוודא איתם שלא בנוכחות בעל המקצוע שהכל בסדר.
"גם אם מקבלים המלצות וגם אם לא, חשוב להיפגש איתו לשיחה - ולא בהכרח שיחה על מהות העבודה", אומר יוגב. "זה מאפשר לראות את אופי האדם, האם הוא הגון, במידה מסוימת אפשר להתרשם אם הוא אמין. במידה ויש פערים גדולים בין נותן השירות למקבל השירות - בסגנון הדיבור, בהתנהלות ובצורת ההתבטאות - זה עניין של זמן עד שהתהליך יתלקח כתוצאה מכל מיני פערים בציפיות".

הצעות מחירחשוב, כמובן, להיפגש עם יותר מבעל מקצוע אחד ולקבל כמה הצעות מחיר. כדי שהצעות המחיר יהיו מדויקות חשוב ליצור מפרט רחב ושלם, המפרט את כל השלבים הדרושים בתהליך. כך ניתן לקבל הצעות מחיר על אותה עבודה בדיוק ולדעת מהי ההצעה הטובה ביותר וכמה יעלה השיפוץ כולו.
מפקח הבניה איתי גורגני אומר כי חשוב להקפיד על תנאי ההסכם עם הקבלן או בעלי המקצוע, שיכללו התייחסות לשעות עבודה, סדר ותנאי התשלום.
קבלו טיפ לפני התשלום
כדאי לקבוע מראש שחלק מהתשלום יתבצע כמה חודשים לאחר סיום השיפוץ, אחרי שבטוחים שהכל תקין

"השתדלו לא לשלם מקדמה, אין בזה צורך, הקבלן לא משלם על החומרים במזומן. חשוב שחלק מהתשלום יתבצע כמה חודשים לאחר סיום השיפוץ, אחרי שמוודאים שהכל תקין - שהאריחים לא שוקעים, שאין בעיות רטיבות".

יש לכם שאלות בנושא שיפוצים? שאלו את המומחים שלנו - פורום שיפוצים

תגובות לכתבה

חזור מעלה