ללא מעצורים

הוא רוצה לשנות את העולם ולמלא אותו בחפצים צבעוניים, שימושיים ומעוררי השראה. קארים ראשיד הגיע לביקור בארץ וחברי מועדון "Rolls Atlier" נהנו מהרצאה צבעונית במיוחד

מאת אלית קלדרון | צילום נועם בן אהרון, יח"צ | תאריך 25.6.09

קארים ראשיד, מעצב העל הנודע, שעבודותיו מוצגות במוזיאונים הגדולים ברחבי העולם, הגיע בסופ"ש הקודם לביקור בארץ הקודש.

ביקורו של ראשיד התקיים במסגרת מועדון החברים החדש "Rolls Atlier" מבית מרכז הבניה הישראלי. המועדון התארגן מתוך צורך לספק שוחרי העיצוב שנמנים על קהיליית החברים של מרכז הבניה, אפשרות להיחשף לחדשנות ולהתפתחויות בתחומי העיצוב, התרבות והלייף סטייל.

ראשיד הוזמן לאירוע כחבר אישי של ערן רולס, יו"ר מרכז הבניה ויוזם המועדון, על מנת לפתוח את האירוע הראשון.

מיטה שעיצב ראשיד עבור חברת הולנדיה, (צילום: יחצ)
מיטה שעיצב ראשיד עבור חברת הולנדיה, (צילום: יחצ)


האירוע, שהתקיים תחת חסותם הראשית של "תשלובת אלוני" וחברת "הולנדיה", הצליח לסחוף את בכירי המשק והתעשייה; בין הנוכחים היו אורית ושאול מופז, אתי לנגרמן -מנכ"ל בנק דיסקונט למשכנתאות, יונה פוגל - מנכ"ל פז, צבי ליבנת מ"כלל תעשיות", יובל גביש מנכ"ל פריזמה, דוד פתאל -מנכ"ל רשת מלונות פתאל, פרופסור אבי דגני מ"גיאוקרטוגרפיה", סבי אביבי -יו"ר קבוצת מרחב ועוד.

בנוסף, נכחו אדריכלים מהשורה הראשונה כדוגמת אורנה צור, יונתן מונג´ק, חנן פרי, רונה לוין, גיא וליקסון ועוד.

שיאו של האירוע היה הרצאה שנתן ראשיד, בליווי מצגת של פריטים וחללים שעוצבו על ידו ובטיבול של אמירות הומוריסטיות. תוך הצגת הפריטים הדגים ראשיד כיצד ראוי לשלב בין פונקציונאליות לעיצוב ולמצוא את האיזון הנכון ביניהם.

ראשיד הוזמן לאירוע כחבר אישי של ערן רולס, יור מרכז הבניה ויוזם מועדון החברים החדש Rolls Atlier, (צילום: נועם בן אהרון)
ראשיד הוזמן לאירוע כחבר אישי של ערן רולס, יור מרכז הבניה ויוזם מועדון החברים החדש Rolls Atlier, (צילום: נועם בן אהרון)

ידו בכל

ראשיד, יליד קהיר ממוצא מצרי – אנגלי, גדל בקנדה וסיים לימודי עיצוב תעשייתי באוניברסיטת קרלטון שבאוטווה. כיום הוא יוצר ומתגורר בניו יורק. ראשיד נחשב מאז ומתמיד לדמות ססגונית, מפתיעה ומרתקת שידו בכל ויד כל בו. נוכחותו הבולטת הקנתה לו סימני זיהוי ידועים שהפכו אותו כבר מזמן למעצב – סלבריטאי, שמתפקד בזמנו הפנוי גם כ-D.J.

מלבד עיצובי מוצר, עוסק ראשיד גם בעיצוב אופנה, עיצוב פנים, חפצי אמנות, ריהוט ועוד. בין לקוחותיו ניתן למצוא רשתות גדולות ומעצבי אופנה נודעים כגון פראדה, איסי מיאקי וארמאני. כמו כן, הוא עיצב מלון בוטיק באתונה, טרקלין אח"מים של דויטשה בנק וחנוכיה עבור המוזיאון היהודי בניו יורק.

ראשיד במהלך ההרצאה, (צילום: נועם בן אהרון)
ראשיד במהלך ההרצאה, (צילום: נועם בן אהרון)

לפנק, לפנק, לפנק..

בין השותפים האסטרטגיים באירועי מועדון היוקרה החדש "Rolls Atlier", נמצאים גם "גינדי החזקות", "מרצדס", "החברה לפיתוח קיסריה" ו"בנק רוטשילד". רולס ציין במסגרת האירוע, כי בקרוב צפויים לחברי המועדון אירועים נוספים שיעסקו בתחומי העיצוב, האופנה, התרבות והלייף סטייל.

האירוע נערך ב-ARCA בנמל תא והמקום עוצב בקפידה ובהתאמה, (צילום: נועם בן אהרון)
האירוע נערך ב-ARCA בנמל תא והמקום עוצב בקפידה ובהתאמה, (צילום: נועם בן אהרון)

עם סיפתח שכזה, נשאר רק לומר שהאירוע הראשון הוכתר כהצלחה גדולה ולא נותר לנו אלא לחכות להמשך...

חזור מעלה