1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. עמק הסיליקון

עמק הסיליקון

פריטים עשויים סיליקון העמידים לטווח ארוך וידידותיים לסביבה, מוסיפים מימד גמיש בעיצוב הבית

מאת אפרת בראשי | צילום יח"צ | תאריך 18.3.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
הסיליקון משמש לרוב כחומר איטום בשל יכולת בידוד גבוהה במיוחד, הוא יציב, בעל אורך חיים, עמיד בפני כימיקלים, חסין ואטום גם בפני מים. בעידן של עיצוב אקולוגי, הסיליקון צובר יתרון, שכן הוא נחשב לחומר ידידותי, בשל חייו הארוכים ותחזוקתו הקלה.

כלי שעשוי מסיליקון הוא איכותי, קל לניקוי, עמיד בחום גבוה וכן סיליקון הוא חומר אנטי בקטריאלי, להשיג בכלי שעשוי מסיליקון הוא איכותי, קל לניקוי, עמיד בחום גבוה וכן סיליקון הוא חומר אנטי בקטריאלי, להשיג ב'דומו', (צילום: יח'צ) 

מעצבים רבים רואים בסיליקון הרך והנעים, חומר גלם אידיאלי בעיצוב הבית על חלליו השונים. זהו חומר חדש יחסית בתעשיית העיצוב, צבעוני מרענן ובעל מראה צעיר ובעיקר גמיש. ניתן ליצור בו כמעט כל דבר, החל מכלים סניטריים עבור חדרי רחצה, דרך רהיטים וכלי מטבח ועד בגופי תאורה.

בימים אלה מציגה רשת "דומו" קולקציה חדשה של החברה הספרדית LEKUE המתמחה בתחום הסיליקון והכלים הבריאים. לשימוש בכלי שעשוי מסיליקון מספר יתרונות: איכותו גבוהה, הוא קל לניקוי, בעל עמידות בחום גבוה מאוד והחשוב ביותר- סיליקון הוא חומר אנטי בקטריאלי. בשל כך, מעבר לנוחות השימוש בו במטבח, הוא גם בעל יתרונות בריאותיים ומצטרף להיות לחלק בלתי נפרד מסגנון החיים הבריא של הצרכן הישראלי.

ראש טוש בהשראת טיפת מים גדולה. בסיום הרחצה ניתן לסחוט את ראש הסיליקון מעודף טיפות המים, ראש טוש בהשראת טיפת מים גדולה. בסיום הרחצה ניתן לסחוט את ראש הסיליקון מעודף טיפות המים, 'מודי', (צילום: יח'צ) 

אמבטיית סיליקוןבחדר הרחצה סיליקון מככב במספר תפקודים. רשת "מודי" מציעה אותו כראש טוש, בהשראת צורת טיפת מים גדולה. "טיפה זו היא טיפת החיים" מציין המעצב האיטלקי ג´וליו יאצ´אטי (Giulio Iacchetti), "בהתחשב בעובדה שמים הופכים בהדרגה למשאב יקר ערך, היה נראה לי הולם לעצב ראש מקלחת עם מסר חסכוני". מלבד היותו של דגם זה כתוספת צבע וחיוך לחוויית הרחצה, הוא מאפשר ניצול מקסימאלי של הרחצה "עד הטיפה האחרונה".

עם סיום הרחצה ניתן לסחוט את ראש הסיליקון מעודף טיפות המים, ולעזור לשמור ולו במעט על העולם ועל הכנרת שלנו. ראש הטוש הסיליקוני, כמעט ואינו צובר אבנית, הוא מתאים לרוב הברזים מאחר והוא מתלבש ולא מוברג, והוא מומלץ גם לחדרי רחצה של ילדים מתוקף היותו חומר רך ועדין.

הסיליקון בחדר הרחצה מגיע גם כציפוי לברזים, תודות ל"חזי בנק" המייבאת את חברת "דורנבראכט", המציעה ליין צבעוני, משעשע ושיקי, של ברזים במגוון צבעי הקשת. בסיסו של הברז הוא ניקל איכותי, המצופה בסיליקון שיכול להתאים לכל צבע שבחרתם לעצב בו את חדר הרחצה שלכם.

בסיסו של הברז הוא ניקל איכותי, המצופה בסיליקון שיכול להתאים לכל צבע שבחרתם לעצב בו את חדר הרחצה, בסיסו של הברז הוא ניקל איכותי, המצופה בסיליקון שיכול להתאים לכל צבע שבחרתם לעצב בו את חדר הרחצה, 'חזי בנק', (צילום: יח'צ) 

חווית גמישותלחדר האירוח, פיטרו הכט מציעים כיסא יצירתי עשוי סיליקון. עיצובו של הכיסא נעשה בשיתוף פעולה של שני מעצבים Chirstiaan Oppewal ו- Silvijn van der Velden, בוגרי האקדמיה לעיצוב בהולנד. בשנת 2004 החלו השניים לעצב קו ריהוט משלהם עם דגש על פריטים בעלי צורות אורגניות, כשאחת מהן היא כורסת ה- Beluga הייחודית שעשויה סיליקון גמיש, ומעניקה ליושב בה חוויה נוחה במיוחד.

כורסת ה- Beluga הייחודית עשויה סיליקון גמיש ומעניקה ליושב בה חוויה נוחה במיוחד, כורסת ה- Beluga הייחודית עשויה סיליקון גמיש ומעניקה ליושב בה חוויה נוחה במיוחד, 'פיטרו הכט', (צילום: יח'צ) 

תאורה קלילהסיליקון משמש כחומר גלם גם לעיצובם של גופי תאורה במראה קליל ומלא חיים.

"קמחי תאורה" המייבאת את החברה האיטלקית BIFFI LUCE, מציגה גופי תאורה עשויים סיליקון בצורות אמורפיות שונות התואמות לעידן העכשווי, הן מבחינת החומר והן מבחינה צורנית. עיצובם מזכיר באופן אסוציאטיבי צורות של צעצועים, ולכן יתאימו יותר מכל לחדרי ילדים.

גוף תאורה עשוי סיליקון, המתאים במיוחד לחדרי ילדים, גוף תאורה עשוי סיליקון, המתאים במיוחד לחדרי ילדים, 'קמחי תאורה', (צילום: יח'צ) 

המגמה של שימוש בחומרים לא שגרתיים לצרכי עיצוב, תופסת תאוצה בשנים האחרונות ומתרחבת, והתוצאות כמו שיכולנו לראות, מפתיעות, מסקרנות ולא מאכזבות.

תגובות לכתבה

חזור מעלה