1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. פעמיים כי טוב

פעמיים כי טוב

האביב מביא איתו חשק לבילוי ואירוח יותר משאר עונות השנה. למארחים שביניכם – ערכנו כמה טיפים והצעות לאירוח קל ונוח עם החידושים בתחום הכלים החד פעמיים, שיחסכו לכם שטיפת כלים ומאמץ יתר

מאת אפרת בראשי | צילום יח"צ | תאריך 20.4.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בעבר, כלים חד פעמיים היו הכלים שהיו משמשים כמצע לבמבה וביסלי לכיבוד במסיבות ימי ההולדת של הילדים. היו אלה לרוב כלים לבנים, במראה פשוט וזול ללא שום עיטור, המאופיינים בקלות המשקל. במהלך השנים, הצבע נכנס לתמונה ואיתו גם איורים של סרטי אנימציה, ובשנים האחרונות, אנו עדים למהפכה של ממש. כלי פלסטיק חד פעמיים, שקיימים כיום בשוק, הם שווי ערך במראם, לכלי קריסטל מהודרים שלא יביישו את הטובים שבמארחים.

'הכלים מופקים מ100% קנה סוכר ולכן לא גורמים לנזק אקולוגי', 'הילולה', (צילום: יח'צ) 

מתחשבים בכדורב"הילולה" המתמחה בכלים לכל אירוע וחגיגה חושבים ירוק, ומכאן תמצאו אצלם גם כלים חד-פעמיים מתכלים. בניגוד לכלי פלסטיק החד-פעמיים, שלוקח להם כ- 500 שנה להתכלות ובעת חימום הם פולטים גזים רעילים, הכלים ה"ירוקים" מתכלים תוך 90 יום בקומפוסט חם, או תוך שנה אחת בלבד בטבע. הכלים מופקים מ100% קנה סוכר ולכן לא גורמים לנזק אקולוגי. אלו מאושרים על ידי מחלקת ה- FDA בשירותי הבריאות בארה"ב, על מידע בטיחותי אודות תרופות ומוצרים שונים הבאים במגע עם מזון. כלים אלו יכולים להכיל מים בטמפרטורה של עד 100 מעלות צלזיוס ושמן בטמפ´ של עד 120 מעלות צלזיוס. בנוסף, הם ניתנים לשימוש במיקרוגל וניתן לאחסנם במקרר עד שבוע, כשצורתם ואיכותם איננה נפגמת. חשוב לציין שחיי המדף של הכלים המתכלים הם עד שנתיים. המחירים של הכלים שמציעים ב"הילולה" דווקא לא בשמיים ומאפשרים לכל כיס לשמור על הסביבה ;25 יחידות של כוסות יעלו כ- 20 ₪, מחיר 50 יחידות של צלחות ינוע בין 26-64 ₪ ואילו מארז של סכו"ם יעלה כ- 18 ₪.

המגמה הבולטת כיום היא מעבר ממוצרים עשויים פלסטיק למוצרים עשויים נייר, שמיוצרים בטכנולוגיה ייחודית, המגמה הבולטת כיום היא מעבר ממוצרים עשויים פלסטיק למוצרים עשויים נייר, שמיוצרים בטכנולוגיה ייחודית, 'פעמית', (צילום: יח'צ) 

אירוח רב פעמיחברת "פעמית" מציעה כלים חד פעמיים בעיצובים מרשימים, גדלים וצורות מגוונים, תוך הקפדה על תקני איכות גבוהים בהתאם לתקני ISO 9002.
עזר שר שלום מבעלי החברה, מציין כי "המגמה הבולטת כיום בשוק הכלים החד פעמיים, הינה המעבר לשיווק מוצרים ידידותיים לסביבה, דהיינו מעבר ממוצרים עשויים פלסטיק למוצרים עשויים נייר, שמיוצרים בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת הגשתם של כל מיני המזון והשתייה. המגמה באה לידי ביטוי במיוחד במעבר מכוסות פלסטיק לכוסות קרטון וכן בתחום הצלחות החד פעמיות.
בייצור בקרטון גלומים יתרונות רבים – מלבד היותו ידידותי לסביבה, קל להדפיס על הקרטון עיטורים והדפסים, כך שהמוצרים הרבה יותר ססגוניים ויפים וניתן להגיע לרמת קולקציה, דבר שלא ניתן לעשות במוצרי הפלסטיק".

המגוון הרחב הקיים כיום בשוק הכלים החד פעמיים, הינו חידוש שנותן מענה גם ליצירת שולחן מעוצב. שר שלום מציין כי "בעקבות פריחת תחום ה-"take away" בישראל, בו מושם דגש על כלים חד פעמיים ייחודיים כמו קופסאות לסלט, מיכלים למרק, כוסות לקפה ולאייס קפה וקופסאות מחולקות (מנה עיקרית, תוספות), הצרכן מעוניין לרכוש כלים אלו גם לצריכה ביתית, כדי לקחת איתו בבוקר את כוס הקפה שלו, או לארוז סלט או ארוחה ליום העבודה.
ב"פעמית" תוכלו למצוא את הכלים במחירים אטרקטיביים במיוחד, צלחת מרק או צלחת למנה ראשונה לדוגמא, עולות החל מ - 39 אג´, צלחת גדולה יותר למנה עיקרית החל מ- 48 אג´ ואילו עלות הכוסות החל מ - 23 אג´ ליחידה. מפות או ראנרים בשלל עיצובים יעלו החל מ-3.90 ₪ וחבילה של 20 מפיות תעלה החל מ-3.30 ₪. להגשה מהודרת יותר תוכלו למצוא גם גביעי יין על רגל בעלות של החל מ- 39 אג´ או כלי הגשה שעלותם החל מ- 70 אג´.

להגשה מהודרת יותר תוכלו למצוא גם גביעי יין על רגל בעלות של החל מ- 39 אג´, להגשה מהודרת יותר תוכלו למצוא גם גביעי יין על רגל בעלות של החל מ- 39 אג´, 'פעמית', (צילום: יח'צ) 

טיפים לקניית כלים חד פעמיים> כדאי להגיע לחנות עם רשימה מסודרת על מנת לא לשכוח כלום וגם בכדי לא להתפתות לקנות דברים שלא צריך.
> מומלץ לקנות כמות של כלים חד פעמיים כפולה ממספר הסועדים.
> תכננו את התפריט מראש כדי לדעת כמה סוגי מאכלים ומהי כמות כלי ההגשה הדרושה.
> רצוי לקנות מספר סוגים של כוסות, או לוודא שהסוג שקנינו מתאים גם לשתייה חמה וגם לקרה.
> צלחות מנייר לא ניתנות לנשיאה עם אוכל בתוכן לעומת צלחות פלסטיק. לכן, אם אתם מתכננים להגיש צלחות מלאות לשולחן ולא להגיש את האוכל ממרכז השולחן, השתמשו בצלחות פלסטיק קשיח.
> כדאי לקנות גם כמה קופסאות אחסון עם מכסים לאחסון האוכל שנשאר.
> השקיעו במפיות ורכשו את אלה מרובות השכבות.
> יש למדוד את השולחן שעליו נסעד על מנת שנוכל לקנות את המפה בגודל המתאים.

רצוי לקנות מספר סוגים של כוסות, או לוודא שהסוג שקנינו מתאים גם לשתייה חמה וגם לקרה, רצוי לקנות מספר סוגים של כוסות, או לוודא שהסוג שקנינו מתאים גם לשתייה חמה וגם לקרה, 'פעמית', (צילום: יח'צ) 

איתך בכל מקוםברשת "מסעות" מציעים מוצר חדש של חברת :light my fire "ארוחת קיט" הכוללת כוס, קרש חיתוך, סכו"ם וכלי לאחסון דברים המצריכים יובש מוחלט. המכסה יכול לשמש כצלחת נוחה ובנוסף קיימת רצועה המאפשרת חיבור הקופסה לתיק באמצעות קליפס. המוצר ידידותי לסביבה ועשוי מחומרים ממוחזרים, מגיע במגוון רחב של צבעים, עמיד בחום וניתן לשימוש במיקרוגל.
הכוס משמשת לשתיה חמה וקרה, ובשל גודלה יכולה אף לשמש כתחליף אידיאלי לצלחת.
הסכו"ם הוא קומבינציה בין סכין-מזלג-כף, המכניס קצת מהציוויליזציה אל הטבע וקצת מהטבע אל הציוויליזציה.לסכו"ם עיצוב חדשני, צבעוני, רענן ונח במיוחד, הוא עשוי מחומר פלסטי עמיד וידידותי לסביבה ומאפשר גמישות והתאמה לכל מקום. הערכה כולה קומפקטית מאד ומחירה כ- 129 ₪.

'ארוחת קיט' הכוללת כוס, קרש חיתוך, סכו'ם וכלי לאחסון דברים המצריכים יובש מוחלט, 'מסעות', (צילום: יח'צ) 

בעבר השימוש בכלים חד פעמיים היה נחשב בזבזני, יקר ובעיקר מזיק לסביבה, אך כיום אין ספק שההתפתחויות הטכנולוגיות יכולות לאפשר לנו לרכוש אותו בעלויות נמוכות ומבלי לפגוע בסביבה, והכי חשוב, מאפשרות לנו לחסוך את שטיפת הכלים בתום האירוח.

תגובות לכתבה

חזור מעלה