1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. הדבר החם הבא

הדבר החם הבא

לעיתים מספיק פריט בודד אחד, בשביל לשדרג חלל שלם. קבלו רשימה של אפשרויות לוהטות במיוחד לשדרוג הבית ברוח ל"ג בעומר

מאת רחלי גפן | צילום יח"צ | תאריך 11.5.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
ל"ג בעומר הוא לא בדיוק חג ביתי, אין מה להגיד. לא כולם מודעים לסיבת החג, אבל דבר אחד יודעים בוודאות: עושים מדורה. מדורות זה לא עסק נקי במיוחד, אבל יש בהן גם משהו סקסי, מעורר. הרבה מהסקס-אפיל של אש נובע מהצבעים העזים שלה, שאותם דווקא שווה לנסות להכניס הביתה. בתרבויות רבות אש מייצגת את החיים, והצבע האדום נחשב לצבע מעורר רגשית, שממריץ את כל החושים, צבע של אהבה ותשוקה.

לפני שמתחילים לחשוב איך משלבים ואיפה, נעצור לרגע להתייעץ עם ידידינו הסינים, כי זה נראה כמעט בלתי אפשרי לעסוק בצבעים בבית מבלי להתייחס לתורת הפנג שואי. לפי התורה העתיקה האש מסמלת פריחה ובגרות, שמחה, התלהבות והתרגשות, וכך גם הגוונים המזוהים עימה.

שזלונג במראה מואר ובגוונים החמים, בית העיצוב שזלונג במראה מואר ובגוונים החמים, בית העיצוב 'ילון', (צילום: יח'צ) 

שטח אשאורית גרינברג, מעצבת וקניינית ראשית ברשת "ביתילי", מציינת כי מאחר שאדום הוא צבע מאד דומיננטי, מספיק לשלב אותו בפריטים בודדים ובמיוחד מומלץ לשלבו בפינת האוכל: "ריהוט וכלי אוכל בצבע אדום מעוררים את חוש הטעם, לכן עושים בהם שימוש גם במסעדות." מלבד בכלי מטבח, ניתן לשלב את הגוונים הכתומים והאדומים העזים גם בכורסאות, שידות וגופי תאורה וגם להעניק נקודת צבע מעניינת לחלל.

גם הסלון הביתי זוכה לשלב פריטים אופנתיים בגוונים בוהקים ומלאי עוצמה; כריות, אגרטלים, כלי הגשה וחפצי נוי נוספים זוכים לקשט בדומיננטיות את חלל המגורים. לי אפיק, סמנכ"ל סחר ושיווק ב-IDdesign, מספרת כי "הצבע האדום הינו אחד מצבעי היסוד. הוא חזק ודינמי, מעורר תחושות ובעל עוצמה רבה. הצבע הכתום הוא צבע בולט ובוהק גם כן, היוצר אוירה תנועתית בחלל המעוצב והוא מנטרל הדיכאון האולטימטיבי".

כלי אוכל בצבע אדום מעוררים את חוש הטעם, IDdesign, (צילום: יחכלי אוכל בצבע אדום מעוררים את חוש הטעם, IDdesign, (צילום: יח'צ) 

עיצוב לוהטדרך נוספת להוסיף לבית כתם של צבע היא באמצעות שטיח. אוסנת עופר, מעצבת ראשית ב"שטיחי כרמל", מסכימה כי הצבע האדום מחייה את הפריט: "בקולקציה החדשה של שטיחי כרמל אשר הושקה תחת הצבעים שחור ולבן וניגודיות של הטבע, שילבנו את הצבע האדום בצורת מעגלים המשולבים בשחור ולבן, למראה שטיח מודרני ועכשווי".

לא רק פריטי הנוי נהנים מהצבעים הלוהטים, בבית העיצוב ילון מציגים אפילו ידיות ברז עשויות קריסטל כתמתם של סברובסקי, שמשלבות את הצבע גם בחדר האמבטיה.

למעשה, אפשר למצוא כמעט כל אביזר לבית בצבעי אש עזים. במינון נכון, הם יהפכו את הבית שלכם לקצת יותר סקסי, יוסיפו לו חיוניות ואור ואם הסינים צודקים – הם אולי גם יעלו לכם איזה חיוך פה ושם.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">ידיות ברז עשויות קריסטל כתמתם של סברובסקי, שמשלבות את הצבע גם בחדר האמבטיה, ' title='ידיות ברז עשויות קריסטל כתמתם של סברובסקי, שמשלבות את הצבע גם בחדר האמבטיה, 'ילון', (צילום: יח'צ)
'>
ידיות ברז עשויות קריסטל כתמתם של סברובסקי, שמשלבות את הצבע גם בחדר האמבטיה, 'ילון', (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


התאמת צבעים לפי תורת הפנג שואי

תגובות לכתבה

חזור מעלה