1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. מפלסים את הדרך

מפלסים את הדרך

הבשורה האחרונה בתחום הריצוף ששימשה עד כה מלונות ובתי יוקרה, מפלסת כעת את דרכה גם אל הבתים והדירות הפרטיות. חברת "מדה פלור" מציגה את ה"מדה המתפלסת" ריצוף חדשני, מבריק ומלא סטייל

מאת שירה דרורי | צילום יח"צ | תאריך 3.6.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בשנים האחרונות זוכה הרצפה להתייחסות עיצובית מסוגננת והרצפות הדקורטיביות כובשות את החלל הביתי. רצפה היא חלק חשוב באיפיון וביצירת אווירה לחלל והבשורה האחרונה בתחום הריצוף העכשווי היא מדה מתפלסת, טכניקת ריצוף שעד כה בלטה בעיקר במרכזי תעשייה ומסחר, בתי מלון ומשרדים, שכובשת כעת גם את סביבת המגורים. זו רצפה חלקה לחלוטין, מבריקה, נטולת בלטות או אריחים.

מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="image-preview" href="javascript:void(0);">מדה מתפלסת היא טכניקת ריצוף שעד כה בלטה במרכזי תעשייה ומסחר,וכעת כובשת גם את סביבת המגורים, מדה פלור', (צילום: יח'צ)' title='מדה מתפלסת היא טכניקת ריצוף שעד כה בלטה במרכזי תעשייה ומסחר,וכעת כובשת גם את סביבת המגורים, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)'>מדה מתפלסת היא טכניקת ריצוף שעד כה בלטה במרכזי תעשייה ומסחר,וכעת כובשת גם את סביבת המגורים, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים בדוגמאות של מדה מתפלסת או בטון מוחלק בעל מראה מעוצב ויוקרתי, גוונים ניטרליים, שניתן לתחזק בקלות והוא מאופיין בעמידות גבוהה ומראה המשדר אותנטיות.

הרצפה - כרטיס הביקור של הביתלדברי עופר פישמן, מנכ"ל חברת "מדה פלור", המובילה בתחום הריצוף הדקורטיבי ויציקת מדה מתפלסת ובעלת ניסיון עשיר של 14 שנה בפתרונות מתקדמים לרצפה, כיום כולם מבינים כי הרצפה בחצר, בחניה ובבית פנימה משמשת כרטיס ביקור חשוב ביותר.

הריצוף עבר שלל גלגולים ולפי פישמן, בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית בביקוש למדה מתפלסת, מילוי דק לפילוס שטחים כהכנה לפרקטים, ריצוף ושטיחים ולבטון דקורטיבי המתאים לשטחי חוץ ופנים. "מה שבעבר היה נחלתם של מרכזים מסחריים, בתי מלון ובתי יוקרה, הוא כיום הדבר הכי חם בזירת הריצוף וניתן להשגה בעלויות סבירות לחלוטין".

היה זה רק עניין של זמן עד שהמדה המתפלסת תתחיל לככב בבתים. המקור הוא בחומר אבקתי יבש, אשר בתוספת מים וערבול מתפלס ומתקשה במהירות. מדובר בחומר חזק ואיכותי לשנים רבות בעל מראה חלק, נטול פוגות (רווחים), שמשמש כתשתית לכל סוגי הריצוף, שטיחים, PVC, פרקט וכחיפוי על אלמנט חימום תת רצפתי.

היופי של המדה המתפלסת טמון בכך שהיא יוצרת רצפה מדויקת ולכן, מתאים במיוחד למעוניינים בעיצוב של רצפה במראה הרמוני ואחיד. יתרון נוסף של המדה המתפלסת הוא שהיא גם עמידה בפני שחיקה.

מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="image-preview" href="javascript:void(0);">המדה המתפלסת היא חומר חזק ואיכותי שעמיד לשנים רבות, בעל מראה חלק, נטול פוגות (רווחים) ומשמש כתשתית לכל סוגי הריצוף, מדה פלור', (צילום: יח'צ)' title='המדה המתפלסת היא חומר חזק ואיכותי שעמיד לשנים רבות, בעל מראה חלק, נטול פוגות (רווחים) ומשמש כתשתית לכל סוגי הריצוף, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)'>המדה המתפלסת היא חומר חזק ואיכותי שעמיד לשנים רבות, בעל מראה חלק, נטול פוגות (רווחים) ומשמש כתשתית לכל סוגי הריצוף, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 

יישום פשוט ונוחניתן למצוא מגוון סוגים של מדה מתפלסת – מדה על בסיס גבס המתאימה כתשתית לחיפוי אריחים ו/או כמילוי לחימום תת רצפתי, מדה צמנטית רגילה המתאימה לכל סוגי החיפויים, למעט חיפוי אפוקסי ו/או הדבקת פרקט עץ מלא.

למי שחשב שמדובר במשימת ריצוף מסובכת, טעה. היישום של המדה המתפלסת על סוגיה השונים מהיר יחסית ומתבצע בעזרת מכונה חשמלית. בשטח קטן של כ-10 מ"ר, ניתן גם לבצע באופן עצמאי בצורה ידנית. סוג המדה מותאם לדרישות השטח לפי העובי הנדרש וגובה המפלס.

מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="image-preview" href="javascript:void(0);">היישום של מדה מתפלסת על סוגיה השונים, מהיר יחסית ומתבצע בעזרת מכונה חשמלית, מדה פלור', (צילום: יח'צ)' title='היישום של מדה מתפלסת על סוגיה השונים, מהיר יחסית ומתבצע בעזרת מכונה חשמלית, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)'>היישום של מדה מתפלסת על סוגיה השונים, מהיר יחסית ומתבצע בעזרת מכונה חשמלית, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 

הטון של הבטוןהתמחות נוספת של חברת מדה פלור היא בטון מוחלק.
לפי פישמן, בטון מוחלק הוא טרנד נוסף בעל מראה אסתטי ויתרונות רבים, שפולש לשטחי תעשייה ומסחר כמו גם לבתים ובתי מלון. "הבטון המוחלק הינו פיתוח ראשוני של חברת מדה פלור והמשך פיתוח של המכון הלאומי לחקר הבנייה בטכניון, הוא עשיר בסיבים ומשמש תחליף לחול. עוביו בין 3-25 ס"מ והוא חזק ביותר ולכן, גם מהווה תשתית מעולה המתאימה לכל סוגי הציפויים, החל מקרמיקה, דרך שיש, PVC, פרקטים, שטיחים ועוד".

היתרון האדיר של הבטון המוחלק, זה שהוא מאפשר פילוס מושלם והשגה של שטח פנים ישר וחלק ללא גלים וחיסכון ניכר בזמן עבודה. כמו כן, הוא מונע את התפשטות העובש כתוצאה מחלחול של חולות רטובים מהרצפה אל הטיח ומונע התפשטות של כתמי רטיבות באריחי הריצוף כדוגמת שיש בהיר או טראצו. הבטון המוחלק מוצע בגוונים אפור, שחור או לבן, הוא בעל מראה מרהיב ויעניק שדרוג ייחודי ויוקרתי לכל חלל.

מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="image-preview" href="javascript:void(0);">בשטח קטן של כ-10 ממדה פלור', (צילום: יח'צ)' title='בשטח קטן של כ-10 מ'ר, ניתן לבצע יישום של מדה מתפלסת באופן עצמאי בצורה ידנית, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)'>בשטח קטן של כ-10 מ'ר, ניתן לבצע יישום של מדה מתפלסת באופן עצמאי בצורה ידנית, 'מדה פלור', (צילום: יח'צ)מדה פלור', (צילום: יח'צ)' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 

מתלבטים איזה ריצוף לבחור? - היכנסו לכאן

> למידע, טיפים ורעיונות נוספים בנושא ריצוף וחיפוי היכנסו לפורום ריצוף וקבלו עיצות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה