1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. החימום מתחיל מלמטה

החימום מתחיל מלמטה

החורף קרב וזה בדיוק הזמן להתקין חימום תת רצפתי ולהכין את הבית לעונה הקרה. הפתרון המושלם לבית חמים ונעים

מאת שירה דרורי | צילום יח"צ | תאריך 12.10.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
הרצפה היא שחקנית עיצוב מרכזית בבית, שמעניקה לחדר אווירה וסגנון מיוחד ומגדירה את המרחב. כיום, הודות לפתרונות חימום תת רצפתיים, מחממת הרצפה גם את החלל כולו.

בשנים האחרונות, החימום מתחיל מלמטה. אנשים רבים מעדיפים להשתמש בחימום תת-רצפתי על פני פתרונות חימום ניידים שצורכים הרבה חשמל ולא בהכרח אסתטיים. לחימום תת-רצפתי שפע של יתרונות, החל מנוחות ההתקנה, דרך צריכת אנרגיה חסכונית ועד ההפעלה פשוטה.

כמו כן, מערכת חימום תת ריצפתי אינה נראית לעין ואינה פוגמת בעיצוב הבית, ואף ניתנת להתקנה על גבי ריצוף קיים ותחת כל סוגי החיפויים, קרמיקה, שיש, ריצוף, פרקט ועוד.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''הודות לפתרונות חימום תת רצפתיים, מחממת הרצפה את החלל כולו', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה)
'>
'הודות לפתרונות חימום תת רצפתיים, מחממת הרצפה את החלל כולו', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


החום שמתחת לרצפהעידן כהנא מחברת ס.פ.ו דומוטק, המובילה בתחום המערכות לאיקלום הבית כבר למעלה מ-15 שנה, מסביר שהחברה מציעה חימום תת רצפתי בחשמל וחימום תת רצפתי במים, כשמערכות החימום מותאמות לכל לקוח באופן אישי לפי צרכיו והעדפותיו. "בנוסף, ניתן למקם את המערכות המתקדמות בכל חדר באופן עצמאי או להרכיב מערכת חימום תת רצפתי לבית כולו, כשבכל חדר מתאפשרת הפעלה נפרדת".

חימום תת רצפתי חשמלי פועל באמצעות כבל חשמלי המחמם את הרצפה וכך, למעשה מחמם את החדר כולו.

'חימום תת רצפתי אינו נראה לעין ולא פוגם בעיצוב הבית', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה) 

חימום על בסיס מים הינה מערכת מורכבת יותר מחימום תת-רצפתי חשמלי, כשהמים הזורמים מתחת לרצפה מתחממים בצורות שונות, כגון על ידי סולר, גז או גוף חשמלי שפועל כמו דוד קטן ומחמם את המים וכך גם את הרצפה. כהנא מדגיש כי בס.פ.ו דומוטק לא ממליצים על מערכות שמקור האנרגיה שלהן הוא סולר או גז, כיוון שאלו מערכות מיושנות ומסורבלות אשר תופסות מקום רב ואינן "ירוקות" כלל. "מערכת המים שפיתחה דומוטק לעומת זאת", מסביר כהנא, "חסכונית בצריכת אנרגיה, אינה זקוקה לחדר הסקה ואינה דורשת תחזוקה שוטפת".

לדברי כהנא, החזר ההשקעה מורגש תוך 3-4 שנים משילוב המערכת בבית. כמו כן, מערכות החימום התת רצפתי של ס.פ.ו דומוטק, מצטיינות בעמידות לאורך שנים ואינן מצריכות תחזוקה שוטפת.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''חימום תת רצפתי חשמלי פועל באמצעות כבל חשמלי המחמם את הרצפה וכך, למעשה מחמם את החדר כולו', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה)
'>
'חימום תת רצפתי חשמלי פועל באמצעות כבל חשמלי המחמם את הרצפה וכך, למעשה מחמם את החדר כולו', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


מחממים על בטוחחימום תת רצפתי הפך לפופולארי בעת האחרונה כיוון שהוא מפיק חום עדין ואחיד, ללא ייבוש האוויר, אפקט המעניק תחושה נעימה לשוהים בחדר. בנוסף, המערכות נשלטות על ידי בקרה מתקדמת, כך שניתן לווסת את החום בכל חדר בנפרד לדרגת החימום הרצויה.

'החזר ההשקעה מורגש תוך 3-4 שנים משילוב המערכת בבית', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה) 

מערכות חימום תת רצפתי גם נחשבות לבטוחות מאוד, חסינות בפני אש ועמידות בפני מים. לדברי כהנא, "גופי החשמל של ס.פ.ו דומוטק מיוצרים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ותהליכי הייצור מבוקרים בקפידה. בס.פ.ו דומוטק משתמשים בגופי חימום של מיטב החברות בעולם, העומדים בתקנים בינלאומיים, דוגמת V.D.E הגרמני ו-U.L האמריקאי, ומאושרים על-ידי מכון התקנים הישראלי וחברת החשמל. לכל המוצרים תו תקן ישראלי 900 וכן ISO9000 ו- ISO9002. והחברה משווקת את מערכת החימום היחידה באירופה שנבדקה ואושרה כעומדת בתקן IRPA האירופאי בנושא שדות מגנטים".

ס.פ.ו דומוטק מתהדרת בניסיון רב שנים בתחום החימום התת - הרצפתי בארץ ובחו"ל ומערכות החימום שלה מותקנות באלפי בתים ופרוייקטים בישראל כגון: פרוייקט המרינה בהרצליה פיתוח, רשת מלונות דן, גבעת אנדרומדה ביפו, מגדלי נאמן, שכונת המדענים - מכון ויצמן וכן אצל לקוחות פרטיים רבים.

'מערכות חימום תת רצפתי נחשבות לבטוחות מאוד, חסינות בפני אש ועמידות בפני מים', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: אילוסטרציה) 

מוצרי חימום נלוויםלמעט החימום התת רצפתי, תוכלו למצוא בס.פ.ו דומוטק גם אביזרי חימום נוספים לבית.
חדר האמבטיה שלכם לדוגמא, יכול להתהדר במייבש מגבות דקורטיבי שניתן להתקין מעל או בתוך ארונות אמבטיה. פיתרון נוסף מבית היוצר של ס.פ.ו דומוטק הוא מפיג אדים למראה, המונע הצטברות של האדים ומאפשר המשך השתקפות נקייה וחלקה. מפיג האדים קל להתקנה בכל מראה באמצעות הדבקתו לגב המראה וחיבורו למפסק החשמל, שמזין את התאורה הקיימת מעל המראה.

'מייבש מגבות דקורטיבי שניתן להתקין מעל או בתוך ארונות אמבטיה', 'ס.פ.ו דומוטק', (צילום: יח'צ) 

הפתרונות כאמור רבים ומגוונים וכל שנותר כעת הוא להכין עצמכם לחורף שכבר מצפה בפתח, ולהתקין בביתכם את האמצעים שיהפכו את ביתכם לחמים, נעים ומפנק גם בחורף.

תגובות לכתבה

חזור מעלה