1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. סיפורים מהמגירה

סיפורים מהמגירה

המטבח הוא לרוב החדר הכי הומה בבית, ולכן חשוב שיהיה נוח. הכירו את האחראיות החדשות לסדר - המגירות. מגוון פתרונות חכמים, שיעשו לכם חיים קלים

מאת קרן בר לב | צילום יח"צ | תאריך 27.12.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
כשבוחרים מטבח חדש, יש לתכנן אותו בתשומת לב ועם מחשבה קדימה: כשמחלקים אותו לכמה אזורים ומודעים לתפקידו של כל חלק, קל יותר לתכנן את הארונות והמגירות, כך שישרתו אותנו באופן האידיאלי.
חברת "בלורן", המתמחה בפרזול רהיטים ומתן פתרונות חכמים, מציעה מטבח המעוצב לפי תפיסת ה"דיינמיק ספייס" של Blum. גישה זאת מחלקת את המטבח לחמישה חלקים על פי תפקידם, מתוך מחשבה על נוחות וקלות הגישה לאזורים השונים:
אזור אחסון המזון- הכולל את המקרר והמזווה.
אזור אחסון הכלים- לשימוש יומיומי.
אזור הניקיון- בו נמצאים בין השאר הכיור, הפחים, חומרי הניקוי וטוחן האשפה.
אזור הכנת המזון והעבודה- הממוקם בין הכיור לכיריים, לו מומלץ להקצות לפחות 90 ס"מ.
אזור הבישול והאפייה- הסובב סביב הכיריים, התנור והמיקרוגל.

מטבח מעוצב לפי תפיסת המטבח מעוצב לפי תפיסת ה'דיינמיק ספייס' של Blum, חברת 'בלורן', (צילום: יח'צ) 

גישה נכונה


לכל אזור במטבח יש מגירות המתאימות לו:
> לאזור הבישול והאפייה, בו מאוחסנים בין השאר גם הסירים, המחבתות ותבניות האפייה, מומלץ לבחור במגירות רחבות יותר.
> באזור אחסון המזון, לעומת זאת, ניתן לנצל את המקום על ידי שימוש בארון גבוה עם מגירות פנימיות, המגירות מאפשרות אחסון רב יותר של מצרכי מזון, מבט כולל על תכולת המגירה וגישה נוחה מכל הצדדים לפריטים המרוחקים יותר, מבלי להוציא את כל המזווה החוצה ולהחזירו על בסיס יומיומי.
> באזור הניקיון מומלץ גם להתקין מגירה תחתונה מיוחדת לאחסון הפחים וחומרי הניקוי, כך שהכל נגיש בהישג יד. עוד חידוש מבית "בלורן" הוא מגירת הכיור, הממוקמת – ניחשתם נכון – מתחת לכיור, ולמעשה מנצלת באופן אופטימאלי את השטח שמתחתיו ומסביבו; לאחסון של סקוצ´ים, מטליות, סבון וכן הלאה.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''לנצל באופן אופטימאלי את השטח שמתחת ומסביב לכיור', מגירת כיור למטבח מבית 'בלורן', (צילום: יח'צ)
'>
'לנצל באופן אופטימאלי את השטח שמתחת ומסביב לכיור', מגירת כיור למטבח מבית 'בלורן', (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


מסילות אל השקט


המותג המוביל ביותר של "בלורן" הוא מגירות ה"טנדם בוקס", מגירות שעוצבו במיוחד למניעת חיכוך ושחיקת המסילות לאורך זמן. איך זה עובד? כשמעמיסים בתוך המגירה ציוד, מצרכים או כלים, העומס מתחלק כך שתנועת המסילה לא נפגעת ונותרת קלה ומדויקת, ומונעת קריסת מגירות ושפשוף דלתות, הפוגם בציפוי שלהן.

בנוסף, ה"טנדם בוקס" מגיעות בשילוב של מנגנון "בלומושן", המאפשר סגירה חלקה ושקטה של המגירות, כך שלא חשוב כמה כוח נפעיל עליהן או כמה הן עמוסות- אפשר לומר שלום ולא להתראות לרעש המיותר.

'מגירות שעוצבו במיוחד למניעת חיכוך ושחיקת המסילות לאורך זמן', מותג מוביל של 'בלורן', (צילום: יח'צ) 

חשמל זורם בכפות ידיך


כמה פעמים נאלצתם לפתוח מגירה כשידיכם מלאות או מלוכלכות? אין ספק כי מגירות חשמליות הן הדבר הבא בעיצוב מטבחים; Blum מציעה את מערכת ה-"סרוו דרייב", מערכת חשמלית המיועדת למגירות "טנדם בוקס", ומאפשרת פתיחה חלקה של המגירה בנגיעה קלה בחזית המגירה או במשיכה בידית. מלבד הפרקטיות של המערכת, היא מאפשרת גם עיצוב חזיתות למגירות ללא ידיות, למראה חלק וזורם של הארונות. כאמור, בשילוב עם הבלומושן, ניתן לפתוח ולסגור מגירות ללא מאמץ וללא רעש.

'שמירה על סדר קבוע וניצול מיטבי של שטח האחסון במטבח', חברת 'בלורן', (צילום: יח'צ) 

בואו נעשה סדר


הבעיה הגדולה ביותר בכל מטבח היא הסתירה בין השאיפה המתמדת לסדר וניקיון, לבין השימוש היומיומי- בישולים ואכילה. מי זוכר עכשיו לאן הכנסנו את המצקת שקיבלנו מהדודה, או את התבלין שבו משתמשים רק פעם בחודשיים? לא צריך להיות "פריקים" של סדר בכדי לשמור על מגירות מסודרות. בשביל זה המציאו את ה"אורגא ליין", מערכת חלוקה פנימית למגירות, המאפשרת לתכנן את האחסון בתוכן לפי הפונקציה שהן משרתות.

"אורגא ליין" היא מערכת מודולרית הניתנת לשינוי לפי צרכי הלקוח, ממש כמו קוביות "לגו", תוך שמירה על סדר קבוע וניצול מיטבי של שטח האחסון. המערכת מורכבת מחלקים הפשוטים לניקוי ופירוק, אינם מחלידים, עמידים לאורך זמן ומגיעים גם בסטים קבועים שיעזרו לכם לתכנן את המגירה בצורה נוחה ומבלי "לשבור את הראש".

מגירת הפינה עם מגירת הפינה עם 'סינכרומושן', פתרון חדשני נוסף מבית 'Blum', (צילום: יח'צ) 

פינה מתחשבת


פתרון חדשני נוסף שמציעה Blum הוא מגירות הפינה, שיחליפו את הקרוסלות המיושנות ואת הנשלפים הפינתיים. גם יחידת הפינה מאפשרת גישה קלה לכל פרט במגירה וניצול מקסימאלי של מקום, בשילוב עיצוב ונוחות. מגירת הפינה עם "סינכרומושן" מעוצבת כך שכשהמגירה נפתחת, החזית מתקפלת כלפי פנים וכך אינה פוגעת בחזיתות הסמוכות לה. במקום להתכופף ולחפש פריטים בארונות פינתיים, הפריטים יוצאים החוצה אליכם.

'ניצול מקסימאלי של מקום, בשילוב עיצוב ונוחות', הדגמת מטבח של חברת 'בלורן' (צילום: יח'צ) 

היכנסו לגלריית תמונות של מטבחים וקבלו השראה

חברת חברת 'בלורן'- מתמחה בפרזול רהיטים ומתן פתרונות חכמים, (צילום: יח'צ) 


תגובות לכתבה

חזור מעלה