1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. המטבח עובר לדום!

המטבח עובר לדום!

למטבח יש נטייה כרונית להתבלגן, לכן מומלץ לתכנן מראש סביבת עבודה נוחה המאפשרת ניצול מקסימאלי של השטח ובמקביל לצייד את המטבח בפתרונות אחסון יצירתיים

מאת שירה דרורי | צילום יח"צ | תאריך 07.01.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מלאכת האחסון היא סוג של מלאכת מחשבת. לא מדובר בפעולה ספונטאנית כי אם בפעולה המצריכה חשיבה מוקדמת, תכנון נכון ומעל הכל - יעילות מקסימאלית.
רינה אלקובי, מעצבת ראשית ומבעלי "דקור", מסבירה כי "כשבאים לתכנן מקומות אחסון, יש לעשות זאת בהתאם למספר פרמטרים, בהתאם לצרכים: גודל, נגישות, האם המטרה היא לחשוף את הפריטים המאוחסנים או להסתירם וכו´.

'מלאכת האחסון מצריכה חשיבה מוקדמת', On Wall System, של חברת 'טולמנס', (צילום: יח'צ) 

המילה האחרונה


לדברי אלקובי, המילה האחרונה בתחום המטבחים היא יחידת שירות אליפטית, חשמלית וניידת- היחידה משלבת תריסי גלילה חשמליים, המשמשים להסתרת כלים במטבח, דוגמת מכונת הקפה ומערבל המזון. דלתות התריס עשויות עץ דובדבן טבעי, ממוסגרות באלומיניום טהור ובעלות מנגנון הפעלה שקט ואיכותי. כמו כן, היחידה מכילה מתקן צלחות פנימי מנירוסטה בשילוב פלסטיק קשיח משובח. המתקן מתכוונן בהתאם לרוחב הצלחות, וניתן לשליפה מהמגירה ולהנחה על שולחן האוכל. "יתרון נוסף בהצבת הצלחות בתוך מתקנים נפרדים, הינו בכך שהיא מונעת חיכוך של הצלחות זו בזו, דבר העלול לגרום להן לסדק או פגמים מיותרים", מוסיפה אלקובי.

ב"דקור" גם מספקים פתרון אידיאלי למטבחים קטנים, בדמות מעלית פנימית נסתרת:
מערכת מדפים וחללים לאחסון כלים, קופסאות, צנצנות, מיקרוגל ומסך טלוויזיה, הניצבת מול הכיור ומשטח השיש המסורתי, ובעת הצורך ניתן "להעלים" אותה באמצעות שלט. המשטח יורד למטה, עד שהוא נעלם כלא היה בתוך משטח השיש.

'פתרונות אידיאליים למטבחים קטנים', פתרון אחסון במטבח חברת 'דקור', (צילום: יח'צ) 

טיפים למגירה


גלית דינלטון, מחברת מטבחי "רגבה", מסבירה היכן לאחסן פריטים וכיצד ליצור מטבח מאורגן:

> סירים - מומלץ לאחסן את הסירים במגירה עמוקה ורחבה ולא בקרוסלה. במגירה ניתן לראות את מגוון הסירים ולשלוף אותם בקלות. את המכסים ניתן לאכסן באותה מגירה במחיצה נפרדת.
> שימורים ומזון יבש - כדאי לאחסן בקרוסלה במטבח ולא בארון. באמצעות סיבוב הקרוסלה ניתן לראות את כל המגוון של המוצרים שיש בבית. לעומת אחסון בארון - שם השימורים עומדים זה מאחורי זה ויש להוציא את המוצרים החוצה כדי לראות מה יש.
> צלחות - מומלץ להשתמש במתקן צלחות המאפשר את העמדתם בתוך המגירה, כך ניתן לשלוף כל צלחת לחוד מבלי לחפש בתוך מגדל הצלחות ולמנוע שריטות ושבירה.
> תבלינים ובקבוקי שמן - לאחסן בעגלה נשלפת ליד הכיריים. דבר זה חוסך זמן בבישול ובלגן מיותר במטבח.
> כוסות וספלים - מומלץ לאחסן במגירה, רצוי נמוכה לנוחות הגישה של הילדים (שלא יטפסו על השיש). על מנת שהכוסות לא יזוזו וישברו בעת הפתיחה והסגירה, מומלץ להשתמש בשטיחונים מיוחדים המונעים החלקה בתחתית המגירה.
> כלי העבודה במטבח - מומלץ להשתמש במגירות ייעודיות - עם מתקן הפרדה מיוחד לכל כלי וכלי - לקולפן, לסכין, למפצח ועוד. כך לא צריך לחפור ולחפש כל פעם בתוך מלאי הכלים במגירה.
> תה, קפה וסוכר - מומלץ לאחסן על מדף חיצוני במטבח, מעל השיש לנגישות מרבית. מומלץ לשים את הקומקום קרוב למדף. בחנויות ניתן לרכוש כלי אחסון דקורטיביים שיקשטו את המטבח.
לנוחות מרבית בעבודה במטבח מומלץ לתלות מתקנים לנייר מגבת, נייר אלומיניום וניילון נצמד- אלו מוצעים בשלל עיצובים, העשויים גם הם להוסיף לדקורציה של המטבח.

'מומלץ להשתמש במגירות ייעודיות עם מתקן הפרדה מיוחד לכל כלי', מגירה מחולקת לתאים, פרזול לבן של חברת 'רגבה', (צילום: יח'צ)  

שופינג


אחסון בארונות - חברת "בלורן" מציעה מגוון פתרונות אחסון חכמים לשילוב בארונות המטבח, כמו גם עיצובים עדכניים של מוצרי פרזול ואלומיניום, שבעזרתם ניתן לחלק את שטח המגירות בצורה יעילה ולאחסן בתוכן סירים, צלחות, סכו"ם ועוד.

מכסה אוניברסאלי - DOMO, הרשת לכלי בית ואירוח, מציגה אביזר חדש מבית המותג הספרדי Lekue- מכסה אוניברסאלי עשוי סיליקון, הנצמד לכל סיר וקופסת אחסון, סוגר אותו באופן הרמטי כך שהאוכל נשאר טרי. המכסה האוניברסאלי מהווה את הפיתרון האידיאלי לכל אותם סירים או קופסאות שמכסיהם אבדו או נשברו.

כלי מעודכן - רשת "The Cook Store" מציגה סדרת אחסון חדשה מבית טייפון, המציגה את מראה ´הרטרו העכשווי´: כלי שבסיסו עשוי מזכוכית בעלת טקסטורה ובראשו מכסה, בצבעים אדום או ירוק, שנסגר בשיטת ההברגה. על גבי הזכוכית מולבשת טבעת סיליקון ייחודית המאפשרת עדכון של שם המוצר המאוחסן בכלי.

קופסת עץ עם תאים - היישר מקטגוריית ´איך לא חשבו על זה קודם´, מגיעה ל"טורקיז בית יצחק" המצאה פשוטה, חכמה ויפה: קופסת עץ דקורטיבית, מחולקת לתאים עם מכסי זכוכית ובחזיתה לוח קטן וגירים, עליהם נוכל לרשום את תכולתו המדויקת של כל תא בקופסא. לצידה ניתן למצוא שלל קופסאות עץ תואמות, עמן ניתן לארגן את הסכו"ם במטבח.

'פתרונות אחסון חכמים ופרזול למטבח', חברת 'בלורן', (צילום: יח'צ) 

אחסוניות מזון - "מילניום מרקטינג" משיקה קולקציית "אחסוניות" המזון החדשות של המותג המוביל "ארקוסטיל". האחסוניות עשויות פורצלן ולהן מכסה סיליקון שקוף המאפשר לראות את תכולתן. על המכסה מורכב אטם פלסטיק שאוטם את כניסת האוויר אל המיכל ונועל את המכסה. חומר הפורצלן ניתן לאחסון במקרר ובמקפיא ומתאים לחימום בתנור ומיקרוגל.

היכנסו לגלריית תמונות של מטבחים וקבלו השראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה