1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. הופכים סדרי עולם

הופכים סדרי עולם

איך לא חשבו על זה קודם? הכירו את "הוילון ההפוך" שייתן לכם פרטיות ויכניס אור טבעי לחדרים, כך שאת השכן ממול תוכלו להחליף בשמיים בהירים. הפוך חזק

מאת טליה לוין | צילום יח"צ | תאריך 7.4.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
האביב כבר כאן, ובעונת הפריחה אין כמו לאוורר את הבית ולתת לאור הטבעי והנעים להיכנס לחדרים או למשרד. רבים מאיתנו, במיוחד אלו העובדים או הגרים במרכזי הערים הצפופות, בהם החלון צופה אל הסלון של השכן, אינם ששים לפתוח את החלונות לרווחה מחשש לאבדן הפרטיות, ובכך כלל לא מנצלים את אור השמש מבחוץ. חברת אורגון הותיקה, המתמחה בייצור ושיווק מוצרי הצללה דקורטיביים, מציעה לנו את הפתרון המושלם לכך.

'אין כמו לאוורר את הבית ולתת לאור הטבעי והנעים להיכנס לחדרים', וילון 'דואט' עם פתיחה הפוכה של 'אורגון', (צילום: יח'צ) 

מלמעלה עד למטה


הפטנט החדש בעולם ההצללות נקרא "הוילון ההפוך". הוילון ההפוך פועל על מנגנון המאפשר את פתיחתו של הוילון מלמעלה למטה (בנוסף לפתיחה הרגילה- מלמטה למעלה), כך שהאור נכנס רק דרך חלקו העליון של החלון וחלקו התחתון מוגף, לקבלת פרטיות מושלמת ולחדר מואר באור טבעי.

'לקבלת פרטיות מושלמת', הוילון ההפוך של חברת 'אורגון', (צילום: יח'צ)  

סדרת ההפוכים


הוילונות ההפוכים של "אורגון" מגיעים במספר דגמים, בעלי אותו העיקרון של "פתיחה הפוכה":

וילון "טופ דאון" מסדרת "דואט": מוצר חדש וייחודי של החברה, המעניק את הפתרון האידיאלי להצללה ושמירה על פרטיות מקסימאלית בכל בית או משרד. הוילון מותאם ללא בעיה לכל גודל, צורה או רוחב של חלון. הוילונות מסדרת "דואט" ידועים כמוצרי ההצללה היעילים ביותר, כולם מצטיינים ביכולות בידוד תרמיות ואקוסטיות מצוינות, ומגיעים במגוון רחב של דוגמאות.
לכל מי שחושש מלכלוך מיותר וקושי בתחזוקה של המוצר, כדאי לציין כי הוילונות עשויים מפוליאסטר, כאשר הבד עובר ציפוי הנקרא "טופר"- ציפוי דוחה אבק, דוחה כתמים, מאפשר ניקוי קל ושומר על אורך חייו של הוילון לאורך שנים.

'ניתן לאסוף את ה'וינט' לקסטה אחידה ומעוצבת המצופה בבד תואם', וילון מדגם 'וינט' של חברת 'אורגון', (צילום: יח'צ) 

וילון מסוג "טופ דאון" מסדרת "וינט": מדובר בפטנט של חברת Hunterdouglas, המיוצגת בארץ על ידי "אורגון". גם כאן, ניתן בנוסף לאפשרות הפתיחהסגירה המקובלת, לפתוח את הוילון מהמשקוף העליון כלפי מטה. בנוסף, בדומה לוילון גלילה רגיל, ניתן לאסוף את ה"וינט" לקסטה אחידה ומעוצבת המצופה בבד תואם, כך שעם הסטת הוילון אפשר ליהנות ממראה נקי המתמזג בעיצוב החלל.

וילונות אלו ניתנים להפעלה על ידי מנגנון אוטומטי או ידני פשוט וקל להפעלה (בעזרת חוט), לבחירת הלקוח.

 

חופש הבחירה


ב"אורגון" נותנים ללקוחות את חופש הבחירה בכל הנוגע לעיצוב, כך שאין לכם ממה לחשוש: "כל מוצר מיוצר בהזמנה מראש של הלקוח, שיכול לבחור בעצמו את הגוון הרצוי, המידה וכדומה", אומר פיני אוסט, מנכ"ל "אורגון". כמו כן מוסיף אוסט כי "המוצרים מיוצרים בארץ וכמו כל מוצרי החברה, מופנים מלבד לקהל היעד הישראלי גם לייצוא מחוץ לגבולות המדינה. מדובר בפיתוחים ומוצרים חדשניים המופצים באופן בלעדי על ידי אורגון בישראל, חלקם שלנו וחלקם של חברות שונות, אותן אנחנו מייצגים בארץ".

הקולקציה הרחבה של אורגון, מציעה בין היתר מגוון רב של מוצרי הצללה בצבעים ובצורות שונות, וכן בטקסטורות ובבדים מגוונים כמו בדי רשת, בדי הצללה ובדי האפלה אטומים לאור.

טווח המחירים של הוילונות הוא החל מ- 450 ₪ למ"ר. יש לקחת בחשבון תוספות שונות כמו קריסטלים, או את סוג ההפעלה של הוילון (חשמלית, ידנית, חיבור לממשק בית חכם ועוד).

לשאלות נוספות כנסו לפורום וילונות והצללה של Adira

תגובות לכתבה

חזור מעלה