1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. אפקט הצבע

אפקט הצבע

המטרה: שדרוג החלל. האמצעים: קיר וצבעים. איך מעצבים את הבית עם גוונים וטקסטורות ומהם האפקטים העדכניים, שיהפכו את קירות הבית ליצירות אומנות צבעוניות

מאת נטע קרצו | צילום יח"צ | תאריך 19.7.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
רבות דובר על הקשר בין עיצוב קירות לבין האווירה בחלל. רפרטואר מפואר של טפטים, חיפויים וממלכה שלמה של צבעים וטייחים דקורטיביים, מציעים לברוא באחת תחושה רעננה ונעימה בחלל.

גדולתם הבולטת של קירות הבית, המהווים את המסה הגדולה ביותר בחלל, היא ביכולתם לעורר אפקט מיידי כבר עם הכניסה לבית. לכן, במקום להשקיע משאבים בשיפוץ מאסיבי, לעתים די בשדרוג פניהם של הקירות; עיצובם המחודש יכתיב את האווירה וישלים בהרמוניה את הסגנון הרצוי למראה הבית.

'במקום להשקיע משאבים בשיפוץ מאסיבי, לעתים די בשדרוג פניהם של הקירות', פינת משפחה בצהוב אקסטראקריל של 'Colori', (צילום: יח'צ) 

המפגש בין קיר לצבע


כחלק מהמודעות הגוברת לעיצוב החלל, הדרישה העולמית לחידושים דקורטיביים לא איחרה לבוא. ואכן, קיימים כיום פתרונות עיצוביים רבים לקירות הבית, המאפשרים להשתעשע עם ארסנל עצום של סגנונות, אפקטים וטקסטורות - החולשים על טפטים, מדבקות קיר, שבלונות וטייחים דקורטיביים.
כאמור, לעתים די בטבילת הקיר הלבן בכתמי צבע שונים, כדי להשפיע על האווירה בחלל; בעוד שפלאטת הצבעים הקרים, למשל, מיישרת קו עם עיצוב מודרני-מנוכר, הרי שצבעים חמים ישרו אווירה נעימה ומזמינה יותר.

בבואכם לעטר את הקירות, נפתח עבורכם חלון הזדמנויות חדש לבחירת צבעים, מרקמים וסגנונות שקרובים ללבכם. לפעמים נדמה כי המפגש בין קיר לצבע מזכיר, במידה מסוימת, את הקנבס ביד האמן; שכן בעזרת מעט קריאטיביות, תוכלו ליצור בעצמכם עירוב של גוונים וטקסטורות, שיצבעו את הבית בחן, ביופי ובאמירה אישית.

'קיימים כיום פתרונות עיצוביים רבים לקירות הבית, המאפשרים להשתעשע עם ארסנל עצום של סגנונות, אפקטים וטקסטורות', חברת 'Colori', (צילום: יח'צ) 

צבע, אפקט וטיח


אחת הדרכים המרכזיות להעניק לקירות עיצוב מחודש היא באמצעות ציפויים. ככלל, אפשרויות הציפוי נחלקות לשלוש קבוצות: צבעים, אפקטים וטייחים.

קבוצת הצבעים
קבוצת מוצרי הצבע כוללת את כל צבעי הקשת, לצד מבחר גוונים עצום וטכניקות שונות של צביעה: פסים, עיטורים, צביעה אמנותית, ציורי קיר ושבלונות.

קבוצת האפקטים
קבוצת האפקטים כוללת דוגמאות שונות; חלקן מתאימות לעיצוב מסה של חלל (לכל קירות החדר), וחלקן מתאימות לעיצוב קיר אחד בלבד. כדאי לדעת כי ישנם סוגי אפקטים שניתן ליישם בקלות בעצמכם, ללא צורך בידע וניסיון קודם, לעומת אפקטים אחרים, הדורשים דיוק, ידע וצורך בסיוע של בעל מקצוע.

> טיפ צבעוני: חללים שלמים מומלץ לעצב עם קולקציית גוונים בהירים, בעוד שצבעים כהים יתאימו לצביעת קיר אחד בחלל, כגון: מאחורי הקמין בסלון, בגב המיטה בחדר השינה וכדו´.

קבוצת הטייחים
קבוצת הטייחים החביבה כוללת אף היא מבחר גדול של אפשרויות וטקסטורות - החל ממרקם גס דרך חלק, מט ועד מבריק. משפחות הטייחים העיקריות הן האקריליים והמינרלים.

וילה בכפר יונה מחופה בשליכט אקרילי צבעוני 2 מוילה בכפר יונה מחופה בשליכט אקרילי צבעוני 2 מ'מ של 'Colori', מותג חברת דלק, (צילום: יח'צ) 

מעבר למצופה


הציפוי הנפוץ ביותר כיום לחיפוי בתים הוא - שליכט אקרילי צבעוני, המגיע במבחר עשיר של גוונים.
"Colori", מותג הצבע של קבוצת דלק, שמוביל כבר שנים רבות את תעשיית צבעי המים והציפויים בישראל, מציע מבחר אפקטים ומוצרי צבע לעיצוב קירות הבית, וביניהם שליכט אקרילי צבעוני בשלוש רמות גימור שונות: טקסטורה עדינה, בינונית וגסה.

השליכט הצבעוני מעניק הגנה לקירות המבנה, כמו גם אוטם מפני גשם; בחירה בו מבטיחה עמידות (הציפוי אינו דוהה) ואטימות ברמה גבוהה מאד ולאורך שנים רבות. השליכט אקרילי מתפאר בעיצוב ציפוי חוץ בעל מרקם מגורגר, המעניק לקיר גימור יפה ומעניין.
בנוסף, מציגה חברת "Colori" שלל צבעים אקריליים באיכות גבוהה בסדרת מוצרי "אקסטראקריל", במבחר גוונים מתוך המניפה. וכן, תוכלו למצוא גם אפקטים מיוחדים, צבעי פנים וחוץ מרהיבים, צבעי יסוד, צבעי עץ ומתכת ייחודיים ועוד.

החידושים הבולטים בתחום הצבעים
חברת "Colori" מציעה כמה חידושים צבעוניים, שיהפכו את הקירות בבית למרהיבים במיוחד, ובקלות:

> דקורטיב לה איטלינו -
דקורטיב לה איטלינו הוא צבע דקורטיבי בגימור מטאלי ואלגנטי, המשמש לעיטור קירות פנים במבחר גוונים ייחודי. כמו-כן, ניתן ליישום אותו בקלות, ללא צורך בניסיון קודם. היות והצבע החדשני הוא חצי שקוף, ניכר כי לרקע הקיר ישנה השפעה מכרעת על התוצאה הסופית. אגב, רקע הקיר יכול להיות בכל גוון שהוא.

> עתיק - צבע קיר דקורטיבי במבחר גוונים על בסיס מים, המתאפיין במראה אותנטי עתיק ומשווה לקירות הבית אופי במרקם עשיר. הצבע מצטיין, אף הוא, ביישום קל ופשוט לביצוע.

'כל מוצרי חברת 'Colori' הם על בסיס מים בלבד, בין אם מדובר בצביעת קירות פנים, קירות חוץ או פריטי עץ', (צילום: יח'צ) 

> ווש - אפקט בצבע מוכר וידוע, אבל עם טוויסט עדכני שמעשיר את הקירות. על מנת למקסם את האפקט בעיצוב הקיר, מציעה החברה לשלב את ה"ווש" בטכניקות שונות; כך למשל, "מראה הווש" יתבלט מאד כאשר תיישמו אותו על גוון רקע תואם לגוון ה"ווש" עצמו, ולא על רקע לבן. באופן זה מתקבלת עננות עדינה מאד, המזכירה את הטייחים הטבעיים ומתאימה לחדרי ילדים.
אפשרות נוספת, היא ליישם את ה"ווש" על שליכט אקרילי עדין 0.4 מ"מ, ולקבל גם טקסטורה וגם עומק בעננות עדינה.

כדאי לדעת, כי כל מוצרי חברת "Colori" הם על בסיס מים בלבד; בין אם מדובר בצביעת קירות פנים, קירות חוץ או פריטי עץ, כולל מוצרי האפקטים החדשניים, כולם ידידותיים לסביבה ולמשתמש.


תגובות לכתבה

חזור מעלה