1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. סמויים לשירותיכם

סמויים לשירותיכם

מיכלי ההדחה הסמויים הם הטרנד העיצובי החדש של חדרי הנוחיות והאמבטיה, אך עדיין יש החוששים מהתקנתם. אז, האם יש דברים בגו? כנראה שממש לא

מאת דפנה כהן | צילום יח"צ | וידאו יאיר קיסרי, Adira TV | תאריך 7.9.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בעיצוב חדרי שירותים חשוב לשמור על תחושה של אסתטיקה וניקיון. במשך שנים רבות, המענה העיצובי לחדר זה הסתכם במראה הקלאסי של הדבקת אריחים לבנים לצד אסלה לבנה. כמו כן, הניאגרה החשופה, שאי אפשר להתעלם ממנה עם הכניסה לחדר, שייכת לחדרי השירותים מהדור הישן. לכן, שימוש במיכלי הדחה סמויים, שמותקנים בתוך הקיר, משנה לחלוטין את מראה החדר. ביטול החשיפה של חלקי הניאגרה מאפשר ליצור עיצובים מרשימים ועדכניים יותר.

'ביטול החשיפה של חלקי הניאגרה מאפשר ליצור עיצובים מרשימים ועדכניים יותר', מיכלי ההדחה הסמויים של חברת 'פלסאון', (צילום: יח'צ) 

מי מפחד מהסמויים?


מיכלי ההדחה הסמויים מוכרים ממסעדות יוקרה ומשרדים חדישים, אך למרות מראם המפתה - יש החוששים להתקין אותם בבית מחשש לתקלות במערכת, מה שיאלץ אותם לשבור את הקיר כדי לתקנם. לדברי ששי אהרון מחברת "פלסאון"; "החשש מובן, אך הוא נובע מחוסר היכרות עם המבנה הטכני של מיכלי השירותים הסמויים. המיכלים החדישים מהונדסים כך שהם בטוחים ואמינים לשימוש, ולמרות שהם מותקנים בתוך הקיר - אפשר לטפל בהם בקלות. מאחורי לחצן ההדחה קיים פתח שדרכו ניתן להוציא את המנגנון ושסתום המצוף, או כל חלק פריק ושליף מן המיכל, לצורך תחזוקה ותיקון תקלות".

בנוסף, התקנת מיכל ההדחה הסמוי מתבצעת יחד עם אסלה תלויה, המאפשרת ניקיון פשוט וקל של הרצפה מתחתיה. חשוב לציין, שגם בחדרים בהם יש חלון נמוך מאחורי השירותים ניתן להתקין מיכל הדחה נמוך, מתחת לגובה החלון.

'המיכלים החדישים מהונדסים כך שהם בטוחים ואמינים לשימוש, ולמרות שהם מותקנים בתוך הקיר - אפשר לטפל בהם בקלות', מיכלי ההדחה של 'פלסאון', (צילום: יח'צ) 

והדובדבן...הלחצן!


מיכלי ההדחה הסמויים מאפשרים לנו לוותר על מיכל ההדחה החיצוני והצנרת הכרוכה בו, ולהתקין לחצן מעוצב במקום, המשתלב היטב בעיצוב חלל הרחצה ומוסיף לו טאצ´ מסוגנן ומפנק.
אם בעבר הכרנו לחצנים מגושמים בצבעי ניקל, מט, לבן ופרגמון בגוון אחיד, הרי שכיום מדובר בפריט עיצובי לכל דבר, אשר מוקדשת לו תשומת לב רבה תוך התחשבות בצרכים עיצוביים ואישיים. מבחר הצבעים הגדול מאפשר התאמה מלאה לשאר הפריטים בחדר האמבטיה, לרבות ארונות, כיורים ואביזרים נוספים. המראה המינימליסטי של הלחצן, הבולט כסנטימטר משטח פני הקיר, משווה מראה של עדינות ויוקרה.

'מבחר הצבעים הגדול מאפשר התאמה מלאה לשאר הפריטים בחדר האמבטיה, לרבות ארונות, כיורים ואביזרים נוספים', לחצני הדחה מעוצבים מבית 'פלסאון', (צילום: יח'צ) 

כללים לנוחיות


האדריכלית אריאלה עזריה מחברת "פלסאון", חולקת עמנו מספר כללים לעיצוב חדרי שירותים, שבעזרת מהלכים פשוטים - יכניסו להם את המראה המודרני והיוקרתי:

> הדחה בולטת: בתכנון התקנת מיכל ההדחה, מומלץ להימנע מליצור מראה בו האסלה וכפתורי ההדחה יוצאים מקיר שטוח, ללא שום בליטה המפרידה בין השירותים עצמם לקיר שבתוכו הם מוטמנים. יש "להבליט" את השירותים על ידי יצירת מרחק של 20- 15 ס"מ מפני הקיר ולחפות באריחים שבהם אנו משתמשים לשאר קירות החדר, על מנת ליצור אחידות.

> הדלת דורשת תשומת לב: לדלת בחדרי השירותים יש חשיבות רבה יותר מאשר לדלתות בחדרים אחרים. הסיבה לכך היא שבדרך כלל חלל חדר השירותים קטן בהרבה משטח שאר החדרים וזו הסיבה שכל פרט המשולב בו תופס יותר תשומת לב. לכן, כדאי להתקין בחדר השירותים דלת מיוחדת ולא שגרתית, כמו למשל דלת מזכוכית חלבית, שאינה שקופה, או דלת עם הדפס מעניין.

> תאורה מקובלת: המיקומים המקובלים להצבת התאורה בחדר השירותים הם מעל דלת הכניסה או במרכז תקרת החדר. המלצה: לדלת זכוכית כדאי לקרב מנורת קיר מעוצבת, כדי שיוכלו להבחין בבירור שהחדר תפוס כשדולק בפנים אור.

> אבזור ושדרוג: מומלץ לנצל את המדף שנוצר מהבלטת השירותים ולהניח עליו פרחים ונרות לריח טוב, או שטיח קטן למרגלות האסלה להנעמת כפות הרגליים.


' class="image-preview" href="javascript:void(0);">
' title=''לדלת זכוכית כדאי לקרב מנורת קיר מעוצבת, כדי שיוכלו להבחין בבירור שהחדר תפוס כשדולק בפנים אור', המלצה מאדריכלית חברת 'פלסאון', אריאלה עזריה, (צילום: יח'צ)

'>
'לדלת זכוכית כדאי לקרב מנורת קיר מעוצבת, כדי שיוכלו להבחין בבירור שהחדר תפוס כשדולק בפנים אור', המלצה מאדריכלית חברת 'פלסאון', אריאלה עזריה, (צילום: יח'צ)


' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


שאלות נפוצות ותשובות נחוצות


חברת פלסאון עונה לנו על כל השאלות ומדיחה סופית את הספקות:

כמה מקום צריך למיכל סמוי?
מיכל העטוף בתוך קיר, שעליו מחוברת אסלה תלויה סטנדרטית, נמדד ב- 70 עד 75 ס"מ מהקיר הראשוני ועד קצה האסלה – מידה המצריכה מקום, כמו זה הנדרש למונובלוק רגיל, בקירוב.

מה קורה במיכלים מדגם פיקס לקירות בטון ובלוקים, מתחת למיכל ההדחה?
מתחת למיכל ההדחה הסמוי, מאחורי החיפוי, חייבת להיות תמיכה לאסלה התלויה על מנת שהאסלה לא תשבור את החיפוי, בזמן שהמשתמש יושב עליה. תמיכה זו ניתן להשיג על ידי רגלי תמיכה ממתכת (תמיד במלאי של חברת פלסאון) או בניית בלוקים / יציקת בטון, עד גובה האסלה.

האם יש צורך בתמיכה במיכלים המיועדים לקירות גבס?
לא. מסגרת המתכת במיכל המיועד לקירות גבס מגיעה עם תמיכה מובנית ממתכת, לאסלה התלויה.

האם המיכלים הסמויים המשווקים ע"י פלסאון עומדים בדרישות התקן הישראלי למיכלי הדחה?
בהחלט. כל המיכלים המיובאים על ידי פלסאון, ללא יוצא מן הכלל, עוברים בדיקות התאמת תקן לפני תהליך היבוא.

מה ההבדל בין דגמי סני לדגמי Diva, ומי מייצר אותם?
ההבדל הוא בעיצובי הלחצנים ובמחירים. שני הדגמים מיוצרים בגרמניה בחברות מובילות בזירה הבינ"ל, בעלות מוניטין של שנים רבות בייצור מיכלים סמויים. המנגנונים מכאניים ולכן פשוטים מאד, איכותיים ועמידים למשך שנים רבות.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''כל המיכלים המיובאים על ידי פלסאון, ללא יוצא מן הכלל, עוברים בדיקות התאמת תקן לפני תהליך היבוא', לחצני הדחה צבעוניים של 'פלסאון', (צילום: יח'צ)
'>
'כל המיכלים המיובאים על ידי פלסאון, ללא יוצא מן הכלל, עוברים בדיקות התאמת תקן לפני תהליך היבוא', לחצני הדחה צבעוניים של 'פלסאון', (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


למה אין לפלסאון מיכלים דקים בעובי 7-8 ס"מ?
מיכלים דקים במקורם יוצרו עבור תרבויות המזרח, בהן לא השתמשו באסלות התלויות, אלא בכריעה מעל בור. התקנה של מיכל מסוג זה בתוך קיר, אינה נכונה משני טעמים:
> חיבור מיכל בתוך קיר, ולא על קיר, אינו מסיבי דיו וקיימת סכנה של תלישת המיכל מהקיר יחד עם האסלה (במקרה שיופעל על האסלה משקל שהוא מעל הממוצע).
> צינור יציאת הביוב הוא 4 צול (בשפת השרברבים) זאת אומרת - 11 ס"מ. כך שבכל מקרה הרוחב המינימאלי הנדרש הוא 11 ס"מ. ?
לסיכום, רוחבו של מיכל רגיל הוא 12 עד 13 ס"מ ובנוי כך שהוא קל ונוח הרבה יותר לתפעול, בהשוואה למיכל צר.

כמה שנות אחריות יש למוצרים, ומה היא כוללת?
למוצרים מדגמי סני ו- Diva יש 10 שנות אחריות, המכסה שברים בחלקים הפנימיים.
האחריות אינה כוללת בלאי של חלקי גומי ולחצנים חיצוניים. פלסאון מתחייבת להחזיק חלקי חילוף למוצריה, לפחות למשך 10 שנים מיום הרכישה (יבואני רכב, לדוגמא, נדרשים ל -7 שנים בלבד).

תגובות לכתבה

חזור מעלה