1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. הכל אודות הארון

הכל אודות הארון

עולם הארונות הוא כבר לא מה שהיה פעם – פיתוחים טכנולוגיים, חומרי גלם מגוונים ועיצובים שאפילו לא העזנו לחלום עליהם, מעמידים אותנו בפני בחירה קשה, אך מהנה. כל מה שחדש בתחום הארונות

מאת שחר בן-פורת | צילום יח"צ | תאריך 2.9.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
כיום, ארון הבגדים מתפקד לא רק כמקום אחסון לפריטי הלבוש השונים שלנו, אלא גם כפריט עיצובי לכל דבר, המשתלב בעיצוב הכללי של החדר, בשילוב פיתוחים מיוחדים ופונקציונאליים. הוסיפו לכך את העובדה כי יותר ויותר בתים ודירות נבנים עם חדר ארונות, אלטרנטיבה לארון הבגדים הסטנדרטי, ותבינו מדוע חשוב להיות בעניינים ולדעת מה חדש בתחום.

'הארון הפך לפריט עיצובי לכל דבר, המשתלב בעיצוב הכללי של החדר, בשילוב פיתוחים מיוחדים ופונקציונאליים', חדר ארונות מבית 'SHINE DOOR', (צילום: יח'צ) 

ארון חכם ומשוכלל


"בשנים עברו היו נפוצים ארונות מסיביים, שמוקמו בחדר השינה והכילו את בגדי העונה, ואילו הבגדים שלא היו שייכים לעונה אוחסנו בבוידעם שבגג", אומר יוסי עזר, מנכ"ל חברת "פנטהאוז רהיטים". "עם השתכללות הטעם של הלקוח הישראלי, כמו גם פריחת מגמת העיצוב האישי, החלו להופיע חדרי ארונות מודולאריים, חכמים ואיכותיים".

"עולם הארונות צובר תאוצה", מסכים אשר אייזנברג, מנכ"ל ובעלים של רשת "SHINE DOOR". "אם בעבר היינו מדמיינים את הארון כסוג של קופסת עץ אורכית הממוקמת לה בחדר השינה, הרי שכיום הוא הפך להיות רהיט משוכלל, עיצובי ומסוגנן". לדברי אייזנברג, השימוש היומיומי בארון והעובדה שלרוב הוא מלווה אותנו לאורך שנים, הופך אותו לפריט דומיננטי וחשוב.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''עם השתכללות הטעם של הלקוח, כמו גם פריחת מגמת העיצוב האישי, החלו להופיע חדרי ארונות מודולאריים, חכמים ואיכותיים', ארונות LEMA מבית 'פנטהאוז רהיטים', (צילום: יח'צ)
'>
'עם השתכללות הטעם של הלקוח, כמו גם פריחת מגמת העיצוב האישי, החלו להופיע חדרי ארונות מודולאריים, חכמים ואיכותיים', ארונות LEMA מבית 'פנטהאוז רהיטים', (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


לישון בארון


החשיבות שמקבל הארון, באה לידי ביטוי בהקפדה על רכישה והתקנה של ארונות מעוצבים. "אני חושב שמה שקרה לחדרי אמבטיה ולמטבחים מתחיל לקרות לארונות הבגדים", אומר האדריכל יורי כהן מ"אושייה אדריכלים". "פיתוחים טכנולוגיים, פתרונות אחסון מבריקים ומגוון רחב של חומרי גמר, יחד עם פתיחות לרעיונות לא שגרתיים שהתבשלה בקרב לקוחותינו, כל אלה הביאו את נושא ארונות הבגדים בפרויקטים האחרונים שלנו לרמה חדשה". כאשר כהן מדבר על רמה חדשה הוא מתייחס לארונות המשלבים בצד מקום אחסון גם מערכת אודיו-וידיאו או פינת עבודה, וכך מקבלים באותה היחידה מענה למספר פונקציות. בחדרי ארונות, לדוגמא, משלבים אי מגירות גדול במרכז החלל, המשמש גם כמשטח קיפול או אריזה למזוודה.

ברשת "Milano bedding" ישראל, לדוגמא, תמצאו מיטות אורטופדיות נסתרות בתוך ארון קיר, כמו ארון-מיטה מדגם LGM, שעוצב על ידי פיירלואיג´י קולומבו לחברת Milano bedding האיטלקית - התפעול פשוט והמזרן מותאם לשינה ברמה יומיומית. אם אתם מדמיינים את אותה מיטה מתקפלת שליוותה את שנות הילדות, ממנה היינו קמים בתום שנת הלילה עם גב דואב ושרירים תפוסים, אפשר להירגע: המיטות המיוחדות מותאמות לגוף האדם, כך שהשינה עליהם תהיה איכותית ונעימה.

'התפעול פשוט והמזרן מותאם לגוף האדם לשינה איכותית ונעימה', ארון הנפתח למיטה מדגם LGM, עוצב על ידי פיירלואיג´י קולומבו לחברת 'Milano bedding', (צילום: יח'צ) 

ארון בוטיק


"המכשלה הגדולה ביותר העומדת בפני הפיכתו של נושא אחסון הבגדים לאלמנט מורכב ומעניין היא הצפיפות ומגבלת אחוזי הבניה", אומר כהן. "בבתים אותם אנו מתכננים, יצירת חלל טוב ונוח שישמש כחדר ארונות - מחייבת יצירתיות מרובה. אין ספק כי מקומו של היכל הבגדים הולך ותופס יותר ויותר מקום של כבוד".
לדברי כהן, כיום ניתן לייצר פתרונות נאים ואסתטיים ביותר, שיתנו לנו תחושה כאילו כל בוקר אנו בוחרים בגדים בבוטיק יוקרתי. מדפים פתוחים בחדר הארונות בשילוב של פרזול נירוסטה איכותי ופסי Led בתחתית כל מדף, ושימוש בחומרי גמר לקירות, כגון טפטים או שליכט דקורטיבי, זה כל מה שצריך כדי להגיע אל האווירה הרצויה.

אילו דרישות יש לצרכן הישראלי בכל הנוגע לארונות שהוא רוכש?
עזר: "ניצול מיטבי של השטח, בפרט כשמדובר בחובב או חובבת אופנה שמחזיקים קולקציות מפוארות ועשירות של בגדים, נעליים ואביזרים. הם רוצים לראות את כל המבחר בבת אחת, גם כדי ליהנות וגם בשביל לבחור כראוי ולא ´לייבש´ פריטים בקצוות הארון. דרישה נוספת היא להקפיד על עיצוב איכותי וטרנדי של הארון עצמו, כדי לייצר ´מסגרת´ יפה לבגדים שבתוכו. הלקוחות בוחרים בחומרי גלם איכותיים ומשקיעים הון בעיצוב החדר".

עד כמה אנו מסונכרנים עם ההתפתחויות העולמיות בתחום הארונות?
עזר: "קהל הלקוחות שלנו מצוי בקשר רציף עם חו"ל ולכן מעודכן בזמן אמת בכל הטרנדים העולמיים. יחד עם זאת, ישנם כמה הבדלים בינינו לבין האירופאים: הישראלים מעדיפים הרבה יותר מקומות אחסון (מדפים) על פני תלייה, בשל העובדה שקוד הלבוש אצלנו רשמי פחות. בנוסף, בארץ ישנה הפרדה ברורה בין מלתחת הקיץ למלתחת החורף, בשל הבדלי האקלים, שהם מהותיים יותר מאלה באירופה".

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''הלקוחות בוחרים בחומרי גלם איכותיים ומשקיעים הון בעיצוב החדר', חדר ארונות ענק דגם LEMA מבית 'פנטהאוז רהיטים', (צילום: יח'צ)
'>
'הלקוחות בוחרים בחומרי גלם איכותיים ומשקיעים הון בעיצוב החדר', חדר ארונות ענק דגם LEMA מבית 'פנטהאוז רהיטים', (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


אז מה חדש בארון שלנו?


תחום הארונות נהנה מהתפתחויות תכנוניות ועיצוביות רבות. לדברי אייזנברג, כיום רכישת ארון נעשית על פי הצרכים הספציפיים של הלקוח, בהתאם לכמות וסוג הביגוד וההנעלה, והוא עשוי לכלול מראות נשלפות, מגירות מיוחדות לנעליים, מתקנים לתליית עניבות ועוד.

בתחום הארונות לא קיימים טרנדים חולפים, אלא חידושים ופיתוחים הנבנים בהתאם לעיצוב ולקונספט של החלל הביתי. החידוש האחרון, כפי שהוצג בתערוכת העיצוב הבינלאומית במילאנו, הינו דלתות לארון עם חיפויים מרהיבים בשלל גימורים, דמויי עורות, פסים, שפע עצום של צבעים ועוד שלל דוגמאות המותאמות לקהלי יעד שונים כולם הופכים את הארון לרהיט דומיננטי בחלל השינה.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''הארון עשוי לכלול מראות נשלפות, מגירות מיוחדות לנעליים, מתקנים לתליית עניבות ועוד', חדר ארונות מבית 'SHINE DOOR', (צילום: יח'צ)
'>
'הארון עשוי לכלול מראות נשלפות, מגירות מיוחדות לנעליים, מתקנים לתליית עניבות ועוד', חדר ארונות מבית 'SHINE DOOR', (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


רועי גולן מגלריית הומאז´, מצביע על מגמה נוספת: "טרנד נוסף הוא שימוש בשידות מעוצבות בחדר השינה כארון, עם מגירות נוחות המשמשות לאחסון בגדים, לבנים ומצעים".

"המגמה הבולטת כיום הינה הצגת חדר הארונות לראווה", אומר עזר, "לעיתים על ידי דלתות סמי שקופות ואף שקופות לחלוטין. באמצעות תכנון נכון ניתן לייצר שפה אסתטית, תוך ניצול מקסימאלי של מרחב אחסון ותצוגה של פריטי הלבוש. כך משתלבים בהרמוניה יחידות תלייה, אחסון, מגירות ואף גופי תאורה".

יש לכם שאלות נוספות בנושא ארונות? שאלו את המומחים שלנו
פורום ארונות

תגובות לכתבה

חזור מעלה