1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. על עיצוב ומה שחשוב
  4. המלקט מטואיצ´י

המלקט מטואיצ´י

25 שנה אחרי שכתב את "בחזרה מטואיצ´י" ממשיך יוסי גינסברג לספק לנו ניחוחות של מדינות ותרבויות רחוקות רק שהפעם הם מגיעים בצורת פריטי ריהוט ייחודיים המוצגים ונמכרים בגלריית collecte´co שבבעלותו

כורסא עשויה מראטן טבעי בעיצובו של אגוס יימוט. מחיר: 5200 ש"ח, (צילום:יח"צ)
כורסא עשויה מראטן טבעי בעיצובו של אגוס יימוט. מחיר: 5200 ש"ח, (צילום:יח"צ)  
עיצוב בעבודת יד עם חומרים מן הטבע. גלריית collecte'co בבצרה (צילום יח"צ)
עיצוב בעבודת יד עם חומרים מן הטבע. גלריית collecte'co בבצרה (צילום יח"צ)  
חי באמזונס ונלחם למען יערות הגשם. יוסי גינסברג, (צילום:יח"צ)
חי באמזונס ונלחם למען יערות הגשם. יוסי גינסברג, (צילום:יח"צ)  

מאת אלונה גרינברג | צילום יח"צ | וידאו יאיר קיסרי, Adira TV| תאריך 10.10.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
לא משנה כמה שנים יעברו וכמה תהפוכות יתחוללו בחייו, לנצח ייזכר יוסי גינסברג כזה ששרד שלושה שבועות בג´ונגל הבוליביאני ויצא שלם כדי לספר לנו על זה.
היום, 25 שנה אחרי יציאתו לאור של אותו ספר תנ"ך של כל מוצ´ילר, עולמו של גינסברג עדיין סובב סביב מסעותיו המרתקים בחו"ל, אך בניגוד לעבר, כיום הוא מביא לנו אותם באמצעות פריטי ריהוט ואומנות שימושית אותם הוא בוחר בקפידה ומייבא ארצה.

מאוסטרליה לגלריה בבצרה


גינסברג אשר התגורר כ-10 שנים באוסטרליה שם טיפל בנרקומנים וחי בחווה מבודדת ביער גשם אסף במהלך השנים פריטי ריהוט ייחודיים ממדינות אקזוטיות העשויים כולם מחומרים טבעיים ובעבודת יד של אמני המקום.
אחרי שהשתקע במושב בצרה שבשרון החליט להקים גלריה אשר תאגד את כל יצירות האמנות תחת קורת גג אחת, וכך נוצרה גלריית collecte´co בה נמכרים כל הפריטים המעוצבים החל ממיטות, רהיטי גן, כורסאות, שולחנות ועד לאביזרי נוי.

כל תערוכה והסיפור שלה


גלריית collecte´co שעצם שמה בא לבטא את האני מאמין של גינסברג, מושתתת על אותו חיבור לטבע שכל כך מזוהה עמו. התערוכות בה מתחלפות אחת לכמה חודשים כשכל אחת מהן מבטאת סיפור ממסע אחר. מבאלי, לדוגמא, הביא גינסברג את סיפור אהבת היופי והרוחניות של תושבי המקום הבאה לידי ביטוי בפריטים מקוריים כמו שולחנות קפה ומנורות העשויים מעצי סחף, שולחנות אירוח מעץ תמרהינדי, אמבטיה החצובה בסלע גרניט, פינות ישיבה ארוגות מאצות ים וראטן טבעי ועוד.

התערוכה "ברזיל – שירת יער העד", המוצגת כיום היא ביטוי למאבקו רב השנים של גינסברג לשימור אקולוגי של יערות הגשם. כל הפריטים בה הם על טהרת העץ המלא, עשויים משורשים ולוחות עץ ענקיים אשר גולפו לכדי שולחנות מרהיבים משולבים עם זכוכית, שולחנות קפה, ספסלים מעוצבים ועוד.

תערוכה נוספת המכונה "סירות, רכבות וזכוכיות שבורות" מספקת הצצה לשימוש שנעשה בסירות דייג ישנות העשויות מעץ גושני אשר שופצו ושימשו כחומר גלם לרהיטים חדשים, אדני רכבת שהפכו לשולחנות ופריטי נוי של אמן זכוכית בעל טכניקה ייחודית אשר יצר כדים, קערות וחטי פיל מקוריים ויוצאי דופן.

לא רק אורגני


קולקציית פריטי הפלסטיק שנוצרה על ידי אמן מזרח אירופאי ומורכבת מג´ריקנים ותחתיות בקבוקים שעשו הסבה לגופי תאורה או שרשראות אופניים המשמשות כמסגרות לתמונות אמנם פחות משתלבת עם הקונספט השלט בגלריה שהוא היצמדות לטבעי ולגולמי, אולם אפשר לראות בה גם את הצד האחר באישיותו של גינסברג- יצירתיות, חסכנות בחומרים, כי רק כך כנראה שורדים בג´ונגל.

תגובות לכתבה

חזור מעלה