מלכות האמבטיה

חברות רבות הציגו השנה את בשורות העיצוב שלהן לחדרי האמבטיה בתערוכת Casa2010. מאמבטיה ריחנית ועד לחיפויים מקליפות קוקוס, אתר Adira מספק לכם הצצה לחידושים הבולטים בחדר הכי אינטימי שלנו

מאת טליה לוין| וידאו יאיר קיסרי, Adira TV | תאריך 25.10.2010

כמידי שנה, גם הפעם הצליחה תערוכת CASA לתת לנו טעימה משלל הבשורות והחידושים בתחום העיצוב. חומרים חדשים, טכנולוגיות מתקדמות ועיצובים חדשניים הם רק חלק ממה שמצפה לנו בשנה הקרובה כשלחדר האמבטיה חלק לא מבוטל מהם.

אחד החידושים האחרונים בתחום חדרי האמבטיה שמור לחברת אבן קיסר אשר מציגה לראשונה את האמבטיה הריחנית.

מדובר בפטנט חדשני וייחודי שפותח לאורך תקופה ארוכה, שהעיקרון הבסיסי שלו הוא שילוב של תמציות ריח בתוך תרכובת החומר של משטחי האמבטיה מה שיוצר משב רוח רענן ונקי בכל חלל החדר.

צביקה רימון, מנכ"ל אבן קיסר ישראל, אומר כי בשלב הזה ניתן להשיג אמבטיות ריחניות בריח לבנדר המשווקות בצבע לבן בלבד, אולם ריחות נוספים הם בפיתוח והם יותאמו לצבעים הנוספים של אבן קיסר. ריח המשטחים אמור להחזיק כ-3 שנים ועליו תשלמו תוספת של כ-20% מהמחיר.

קווים נקיים וחורי ניקוז מוסתרים

מקלחונים

כבר מזמן אינם רק קובייה קטנה המשמשת לדוש קצרצר. הטרנדים החזקים כיום בעיצוב המקלחונים הם עיצובים רחבים וגדולים הנפרשים על משטח רחב וכוללים בתוכם ספסל, חיפויי אמבט וריצופים מעוצבים ומושקעים עם הרבה מחשבה.

בחברת פרביטל קפצו על הטרנד החדש והחלו לפתח את עיצובי חדרי המקלחת כחדרי ספא ביתיים לכל דבר. אחד החידושים הם אבני מדרך המונחים מעל חורי הניקוז בין אם במקלחון ובין אם בכיור דרכם המים זורמים לאורך החריצים. האגנית, שלרוב גלויה לעין מוסתרת כעת על ידי אבן מעוצבת, ומעניקה תחושה של ספא או חדר אמבטיה במלון יוקרתי. העיצוב נולד מרצון לשמור על קו מינימליסטי ונקי אך בחברה מציינים כי הם מקפידים לשמור גם על איכות טכנית ברמה גבוהה.

מדובר בחיפוי אבן המעניק את כל אותן פונקציות רגילות של ניקוז ובמידה ומצטבר לכלוך, קיים מנגנון קל המאפשר לנקות את המקום בקלות וביעילות.

חזרה לטבע

גם תחום החיפוי לא חף מחידושים. חברת מילסטון המתמחה בתחום מוצרי האבן השיש והפסיפס, מציגה השנה חיפויים מחומרים שונים כמו קליפות של קוקוס ופנינים.

אמיר מילשטיין, מעצב ראשי ומבעליה של חברת מילסטון רותם את משאבי הטבע לטובת עיצוב הבית ומציג קולקציה פראית ושקטה כאחד של חיפויי קיר ורצפה.

בקולקציית אם הפנינה נעשה חיתוך בעבודת יד של אם הפנינה היוקרתית ללבנים זעירות או ריבועים בגדלים שונים המתאימים לחדרי הרחצה בשל עמידותם הגבוהה למים.

בקולקציה אחרת מככבת קליפתו של אגוז הקוקוס כשהמעטפת הפנימית הראשונה שלו מובאת בצורה הטבעית, כמעט ללא עיבוד, ומוסיפה ניחוח חמים ועשיר לבית.

בקשת הגוונים של מילסטון שולטים השנה גווני הלבן, האפור והבז´ ולצידם כמה יצירות נועזות יותר הכוללות חלוקי נחל בכחול, טורקיז וירוק מנטה. חלוק הנחל הינו חומר עדין לעין אך עמיד ביותר בתנאים חיצוניים ונחשב כחומר חסין, כך שהוא מאפשר חיפוי קירות, רצפות ומשטחי עבודה בתוך הבית ומחוצה לו.

חזור מעלה