פתרון לכל חלון

תחום החלונות והאלומיניום בבית לא מסתיים רק בבחירת הפרופילים או בצבע שלהם. גם למיגון החלונות, להצללה שלהם ואפילו לרשתות היתושים יש להקדיש מחשבה שכן בחירה נכונה שלהם תהפוך את החלון שלכם לבטיחותי, פרקטי ואסתטי יותר

מאת שלומית סאם-אקרמן | וידאו עידן הובל, Adira TV | תאריך 6.6.2011

בזמן שיפוץ או בנייה של בית, בחירת מוצרי האלומיניום וה

חלונות

מצריכה לא מעט התייחסות ומעלה לא מעט דילמות- איזה פרופיל כדאי לבחור, מהו הצבע שיתאים לבית, מהו ציר הפתיחה הנוח ביותר ועוד שלל שאלות הרות גורל.

אך מתברר שלא רק בזה מסתיימות השאלות. גם למיגון החלון, להצללה שלו או אפילו לרשת היתושים שיש להתקין עליו שיקולים שצריך לקחת בחשבון.

בתערוכת בתים ומבטים ניתן היה להתרשם השנה ממגוון פתרונות פרקטיים ועיצוביים לחלונות הבית שהשימוש בהם יכול להפוך את המיפתחים שלכם לא רק ליותר אסתטיים אלא לעתים גם ליותר בטיחותיים. קבלו הצצה למעניינים שביניהם.

רואים רחוק רואים שקוף

הרשת הכסופה והמוכרת העשויה מ-PVC שנועדה למנוע כניסה של יתושים לתוך הבית פינתה לאחרונה את מקומה לדור החדש של הרשתות לחלונות, ה-Transpatec.

אם בעבר, מניעת הכניסה של חרקים ויתושים הייתה כרוכה גם בהפחתת כניסה של אוויר, אור או אפילו בהסתרה של הנוף, ה-Transpatec, הרשת השקופה מבית אלרון רשתות בע"מ מאפשרת את כולם.

הרשת, העשויה מחוטי פוליאסטר דקיקים בעובי של 0.13 מ"מ מאפשרת לטענת החברה כניסה של כ-140% יותר אוויר מאשר רשת רגילה, היא שקופה כמעט לחלוטין כך שמניעת הכניסה של היתושים אינה מבטלת את כניסת הנוף אל פנים הבית ובנוסף, החומרים הירוקים והטכנולוגיה המיוחדת בה היא יוצרה, מקנים לה עמידות וחוזק לאורך זמן.

מחיר:

רשת לחלון בגודל של 1X1 מ´ כ-100 ₪.

רשת לויטרינה גדולה לסלון כ-550 ₪.

משתחררים מהכלא

מיגון הבית שרק גובר לקראת חופשות הקיץ מקבל כל הזמן צורות יצירתיות ומעוצבות יותר. הסורגים אשר משמשים בעיקר לנפילות של ילדים מקומות גבוהות או למניעת פריצות בקומות הנמוכות יותר מגיעים בשלל צורות, דוגמאות וצבעים אך כמעט כולם, ללא יוצא מן הכלל, עשויים מברזל שיש שיטענו שהוא נותן להם תחושה של בית כלא בתוך הבית.

כפתרון, משווקת כיום חברת "אל סורג" את הסורג השקוף העשוי מפוליקרבונט עם מראה של זכוכית, שלדברי ארז פז, מנכ"ל החברה, חזק ועמיד פי 4 מסורג ברזל רגיל. הסורג, שמעבר להגנתו הגבוהה, עמיד בפני אש והדף מותקן לגוף המבנה באמצעות עוגנים מאסיביים כשהיתרון הגדול שלו מבחינה עיצובית הוא בעצם שקיפותו- בהתקנה אופקית או אנכית שלו, הסורג השקוף כמעט ואינו נראה לעין ולכן הנוף מחוץ לבית נכנס פנימה כמעט באין מפריע.

מחיר:

סורג בעובי 6 מ"מ למניעת נפילות- 1,050 ₪ למ"ר

סורג בעובי 10 מ"מ למניעת פריצות- 1,300 ₪ למ"ר

האלטרנטיבה לתריס הגלילה

תריסי הגלילה שאמנם מספקים הצללה ומונעים כניסה של חום וקור לרוב אינם ניחנים בעיצובים יוצאי דופן ובנוסף אופן ההצללה שלהם אינו ניתן לשליטה מוחלטת.

חברת "סומברה" המתמחה בפתרונות הצללה ייחודיים מציעה חלופה המגיעה בצורת צלון חשמלי מתכוונן הנתלה מחוץ לחלון או לויטרינה ובאמצעות שלט ניתן לכוונון מלא של רמת ההצללה שלו. התריס אשר נראה כמעין תריס ונציאני גדול מגיע במגוון צבעים ועשוי מאלומיניום איכותי אשר מקנה לו עמידות לאורך זמן.

תריס זה ניתן להתקנה בכל מבנה, כולל במערכות של בית חכם ובנוסף יכול להוות פתרון טוב בבתים לשימור, בהם לא ניתן להתקין תריסי גלילה חשמליים, אך עדיין רוצים ליהנות מהצללה מלאה או חלקית לאורך כל שעות היום.

מחיר:

זהה למחירו של תריס גלילה חשמלי רגיל

חזור מעלה