דלתות פנים: כל העיצובים, החומרים והמחירים

מעבר לתפקיד הפונקציונאלי שלהן, דלתות הפנים הפכו לפריט עיצובי בפני עצמו עם מגוון רחב של דגמים וחידושים טכנולוגיים. אז איזו דלת תבודד את החדר שלכם מרעשים? איזו תהיה עמידה בפני המים שאתם שוטפים את הרצפה ואיזו תתאים לבעלי תקציב הנמוך מביניכם?

מאת ליאת עיני | צילום יח´´צ | 20.6.2012

תפקידה של הדלת כבר מזמן אינו מסתכם בסגירת החדר או בבידוד רעשים. לדלתות הפנים כוח רב ביצירת אווירה ומוקד תשומת לב בחלל או לחילופין, ביכולתן להתמזג בתוכו לגמרי בזכות עיצובים נקיים ומינימליסטיים.

מגוון חברות מציעות כיום קולציות של

דלתות פנים

שלכל אחת ואחת מהן היתרונות והחידושים שלה.

חלקן מצטיינות בבידוד רעשים, חלקן בעמידות בפני מזיקים ונזקי מים ואצל אחרות המחיר הוא האלמנט האטרקטיבי ביותר.

אז איזו דלת מתאימה לכם?

דלתות שטופקאנט, דלתות כיס או מילוי כוורת. איזו דלת מתאימה לכם ביותר? (צילום: fotolia)
דלתות שטופקאנט, דלתות כיס או מילוי כוורת. איזו דלת מתאימה לכם ביותר? (צילום: fotolia)


דלתות פנדור

סוגי הדלתות:

לפנדור, מגוון דלתות במראה עץ טבעי, מראה מודרני בגווני לבן ושמנת או דלתות במילוי פלקסבורד או כוורת ונעילה מגנטית. בנוסף, משווקת פנדור את דלתות יוניק היוקרתיות, העמידות בפני נזקי מים ומזיקי עץ, צביעה בתנור, גימור קנט שטוח, צירי פייפ כפולים מתכווננים, נעילה מגנטית, צירים נסתרים וקו אפס בו מישור הדלת ומישור הקיר מתמזגים.

חומרים:

החברה מציעה שתי סדרות של דלתות - בסדרת למינטו נעשה שימוש במוצרים על בסיס עץ, ואילו בסדרת יוניק ישנו שימוש בחומרים על בסיס פולימרי כגון WPC, שהנם חומרים עמידים במיוחד בפני פגעים מכניים, נזקי מים ומזיקי עץ.

מידות: סטנדרט בגבהים של עד 2.20 מ´ ובתוספת תשלום מידות מיוחדות.

אחריות:

לדלתות מסדרת יוניק נותנת פנדור אחריות של עד 5 שנים לנזקי מים ומזיקי עץ, לשאר הדלתות ניתנת אחריות של שנתיים.

יתרון בולט:

סדרת הדלתות פנדור יוניק זכתה בפרס תעשיות הריהוט 2011 לעיצוב התאמה וחדשנות. הדלתות עמידות בפני מים (עד 7 ס"מ מפני הריצוף) ובפני מזיקי עץ וישנה אחריות של עד 5 שנים על נזקים אלו.

סגנונות העיצוב:

עיצובים קלאסיים, כפריים ויוקרתיים.

חידושים וטרנדים: טרנד בולט לאחרונה הוא השימוש בגווני לבן ושמנת. צבעים אלה מרחיבים את הבית מבחינה ויזואלית ואינם מגבילים אותנו בבחירה של רהיטי עץ אחרים. טרנד חדש ומעניין הוא השימוש בטקסטורות ובדלתות במרקמים שונים.

מחירים:

מחירי הדלתות נעים בין 1,090 ש"ח ל-3,200 ש"ח כולל מע"מ והם כוללים משקופים, הלבשות, צירים ידיות, הובלה והתקנה.

עמידות גבוהה בפני מים ומזיקי עץ. דלתות הפנים של פנדור במחירים הנעים בין 1,090 שח ל-3,200 ₪ (צילום:יחצ)
עמידות גבוהה בפני מים ומזיקי עץ. דלתות הפנים של פנדור במחירים הנעים בין 1,090 שח ל-3,200 ₪ (צילום:יחצ)

דלתות רשפים

סוגי הדלתות:

רשפים

אשר התמקדה עד כה בדלתות כניסה לבית נכנסה לאחרונה גם לנישת דלתות הפנים. שני סוגי הדלתות הבולטים שהיא מציעה הן דלתות הלמינציה ודלתות העץ הצבועות, כשבנוסף, היא מציעה גם דלתות משקוף סמוי המורכבות ישירות על משקופי הקיר ללא שום חיפוי ומסגרת, דלתות גלוס ודלתות כיס. את רוב דלתות הפנים שלה מייצרת רשפים בארץ ואת חלקן היא מייבאת מאיטליה.

חומרים:

אקולוגיים, מעץ בלבד.

מידות:

מידות הסטנדרט לדלתות העץ הן 2.20 גובה 90 רוחב ומשקוף 16. לדלתות הלימינציה - 207 ס"מ גובה על רוחב מקסימלי של 90 רוחב, במשקוף 14. לדלתות גלוס ודלתות משקוף סמוי אין הגבלה של מידות.

אחריות:

שנה מיום ההתקנה.

יתרון בולט:

רשפים מספקת דלתות בגדלים לפי הזמנה ובדיגומים על-פי רצונו של האדריכל. כך למשל, ניתן להוסיף לדלת חלונות, זיגוגים או חריטות למיניהן. רשפים נותנת מענה לדלתות בהברקה של 100%, המוכרות כדלתות גלוס, דלתות שטופקאנט (צירים נסתרים) וכן דלתות עם מילוי מלא לשמירה על אקסוטיקה אופטימלית.

סגנונות העיצוב:

מסגנון אירופאי עתיק מסורתי ועד מודרני נקי.

חידושים וטרנדים:

חריטות מיוחדות כמו חריטה על דלת עץ של שמות בני המשפחה או של הספרות 00 לשירותים. טרנד חזק ויקר הוא משקוף סמוי. בנוסף, דלתות גלוס בהברקה מלאה המתאימות לסגנון העכשווי בענף המטבחים ובשימוש בהברקות מודרניות. דלתות העץ גם מיוצרות שטופקאנט כסטנדארט לכל מי שמעריך קוים ישרים נקים ומודרנים.

מחירים:

עלות דלת לימינטו - החל מ-1,400 ש"ח ועד 3,500 ש"ח לדלת יפנית לימינטו, דלתות עץ צבועות - החל מ-2,450 ש"ח. דלת שטופקאנט עם צירים סמויים, הרכבה על הקיר, משקוף נעלם מן העין ומוטמע בתוך הקיר היא הדלת היקרה ביותר ועלותה הוא כ-8,000 ש"ח. המחירים כוללים הרכבה והובלה.

מידות לפי הזמנה ודיגומים על-פי רצונו של האדריכל. דלתות הפנים החדשות של רשפים במחירים המתחילים ב-1400 ₪ ומעלה(צילום: יחצ)
מידות לפי הזמנה ודיגומים על-פי רצונו של האדריכל. דלתות הפנים החדשות של רשפים במחירים המתחילים ב-1400 ₪ ומעלה(צילום: יחצ)

דלתות חמדיה

סוגי הדלתות: לדלתות חמדיה מספר סדרות של דלתות, וביניהן דלתות למינטו בלבן, שמנת ועץ עם משקופי עץ רב שכבתי והלבשות פולימר WPC, עמידות בנזקי מים ומגיעות עם הלבשות ישרות, מודרגות ועגולות.
סדרת Dream Color- דלת עץ הצבועה בתנור בגימור "שלף לייק". מאחר שדלתות חמדיה מחזיקה מצבעה גדולה ומשוכללת, ניתן לבחור את גוון הדלת הרצוי מתוך מניפת הגוונים הגדולה של טמבור.
סדרת Eurocassoneto- דלת הנגררת לכיס המתאימה לכל חדרי הבית והמשרד. הדלת אידיאלית לחללים קטנים בהם יש מגבלה של מקום.
סדרה נוספת היא של דלתות בציפוי פורניר בגווני אלון בהיר וכהה עם משקוף עשוי עץ רב שכבתי, ציפוי פורניר והלבשות ברצלונה רחבות (90 מ"מ).
חומרים: דלתות למינטו ופורניר.
מידות: הדלתות מגיעות בכל המידות. גדלים סטנדרטיים - רוחב החל מ-600 מ"מ ועד 1,000 מ"מ, בקפיצות של 100 מ"מ. הגובה הינו 2,060 מ"מ וחלק מהדגמים מגיעים גם ב-2,150 מ"מ.
אחריות: שנה ובפרויקטים האחריות היא לפי חוק מכר דירות שמגיעה עד שלוש שנים.
יתרון בולט: כל הדלתות עוברות טיפול למניעת נזקי מים ומזיקים. כמו כן לדלתות חמדיה כ-15 דוגמאות שונות של דלתות עם מגוון צוהרים, עיטורי פסי אלומיניום וגוונים.
סגנונות העיצוב: קלאסי, יוקרתי ומודרני.
חידושים וטרנדים: "חמדיה אקוסטיק"- דלת פנים אקוסטית מבודדת רעש של 34 דיצבלים ומגיעה במגוון עיצובים. לשם השוואה דלת כניסה מבודדת בממוצע בין 25 ל-30 דציבלים.
מחירים: עלות רוב הדלתות נעה בין 1050 ש"ח ל-1,700 ש"ח, כולל התקנה. דלתות מסדרת חמדיה SMART היוקרתית נמכרות במחירים גבוהים יותר.
אוהבי השקט יוכלו ליהנות מחמדיה אקוסטיק, דלת פנים חדשה של דלתות חמדיה המבודדת רעש של 34 דיצבלים ומגיעה במגוון עיצובים (צילום:יחצ)
אוהבי השקט יוכלו ליהנות מחמדיה אקוסטיק, דלת פנים חדשה של דלתות חמדיה המבודדת רעש של 34 דיצבלים ומגיעה במגוון עיצובים (צילום:יחצ)

דלתות לה-פורטה


סוגי הדלתות: דלתות פנים בצביעה אפוקסית בעלות גימור מבריק אותן ניתן להזמין גם עם דוגמאות של חריטות. בנוסף, משווקת החברהדלתות פנים למינטו שהנן דלתות חזקות וקלות לניקוי, בעלות עמידות גבוהה ביותר בפני שריטות ורטיבות.
חומרים: דלתות למינטו, פורניר, עץ מלא ודלתות במילוי כוורת.
מידות: יש דלתות בהתאמה אישית ויש דלתות במידות סטנדרטיות.
אחריות: שלוש שנים
יתרון בולט: החברה נותנת יעוץ בבית הלקוח. הדלתות עברו התאמה לצרכן הישראלי ולמזג האויר בישראל מבחינת חומרי הגלם והדבקים.
מחירים: החל מ-990 ש"ח לדלתות למינטו ועד 4,500 ש"ח לדלתות צבע במידות מיוחדות. מחירי ההתקנה הוא החל מ-250 ש"ח לדלת.
סגנונות העיצוב: בדלתות פנים למינטו ניתן לקבל שילובי זכוכית, צוהרי אור ופסי אלומיניום בקשת רחבה של אפשריות. הדלתות מגיעות עם שלושה צירים, מנעול איטלקי וטריקה שקטה מתוצרת החברה האיטלקית HGB.
חידושים וטרנדים: עיצובים הכוללים שילובי חריטה בדגמים מיוחדים שעוצבו בידי מעצבים מחו"ל כמו פיליפ סטארק. בנוסף, ישנה סדרה חדשה של דלתות פורמיקה בשילוב פסי קישוט מיוחדים.
בדלתות פנים למינטו של לה פורטה ניתן לשלב זכוכית, צוהרי אור ופסי אלומיניום בקשת רחבה של אפשריות במחירים המתחילים ב-990 ₪ (צילום:יחצ)
בדלתות פנים למינטו של לה פורטה ניתן לשלב זכוכית, צוהרי אור ופסי אלומיניום בקשת רחבה של אפשריות במחירים המתחילים ב-990 ₪ (צילום:יחצ)

דלתות רב-בריח


סוגי הדלתות: דלתות הפנים המוצעות ברב בריח הן בעיקר דלתות צבע או למינציה בהירה.
חומרים: דלתות עץ עם מילוי פלקסבוקד (סיבי עץ דחוסים) כשהחיפוי נעשה על-ידי התזה של צבע, ייבוש בתנור בגווןRAL 9010 או לחילופין ציפוי למינטינו.
מידות: החברה מספקת דלתות עד גובה של 2.14 מטר.
אחריות: שנה מיום ההתקנה.
יתרון בולט: החברה מייבאת דלתות פנים בגימור איטלקי. לחברת רב בריח אולמות תצוגה בכל רחבי הארץ בהם ניתן להתרשם ממבחר דלתות פנים וממוצרי הנעילה המתקדמים והחכמים שלה.
סגנונות העיצוב: ישנו שימוש מוגבר באלמנטים של זכוכית, המאירים את החדר ויוצרים תחושת מרחב גדולה יותר בחלל. המשקופים ישרים והפרזול בצבע כרום.
חידושים וטרנדים: הצבעים הדומיננטיים השנה הם לבן-שמנת עם מגמה לדלתות גבוהות בסטנדרט איטלקי של 214 ס"מ. דלתות הפנים השנה הן עם גימור גבוה במיוחד - הלבשות ישרות ורחבות, מנעול מגנטי, שטופקאנט (דלתות ללא קנט) וצירי UP-DOWNעם פתיחה של 180 מעלות ומראה נקי ומינימלי.
מחירים: החל מ-1,550 ש"ח. מחיר התקנה 240 ש"ח, לא כולל מע"מ.
שימוש מוגבר באלמנטים של זכוכית המאירים את החדר ויוצרים תחושת מרחב גדולה יותר בחלל. דלתות הפנים של רב בריח במחירים החל מ-1550 ₪ (צילום: יחצ)
שימוש מוגבר באלמנטים של זכוכית המאירים את החדר ויוצרים תחושת מרחב גדולה יותר בחלל. דלתות הפנים של רב בריח במחירים החל מ-1550 ₪ (צילום: יחצ)

>> לשאלות נוספות בנושא היכנסו לפורום דלתות פנים של אתר הדירה
חזור מעלה