בד בבד

שינויים חברתיים, עידן ירוק, חזרה אל הטבע ואל עבודות היד, הם שמובילים את מרקמי הטקסטיל לבית בחורף הקרוב. הטרנדים שנעים להתכרבל איתם

מאת אפרת בראשי | צילום יח"צ | תאריך 24.11.08

הלבשת הבית בתחום ה

טקסטיל

הפכה להיות נישה מפותחת בקרב מעצבים, יבואנים וצרכנים. יותר ויותר ניתן לראות כי בתי אופנה רבים וביניהם: דונה קארן, ראלף לוריין, מיסוני, קלווין קליין, קנזו ועוד, מעצבים בדי ריפוד ווילונות כחלק ממגמת ה- Total Look.

בהתקרב העונה הקרה, אנו מוצאים עצמנו תרים אחר פריטים מעוצבים לאבזור הבית, בעלי אופי חם, כגון כריות, שמיכות ומצעים שינעימו לנו את החורף, ויהוו סוג של סטיילינג מרענן.

כמו בכל שפת העיצוב, גם מוצרי הטקסטיל מושפעים ומוכתבים על פי הלך רוח התקופה, ושינויים חברתיים וכלכליים.

כריות עשויות בקבוקי פלסטיק ממוחזרים, בית העיצוב נוסבאום (צילום: יחצ)
כריות עשויות בקבוקי פלסטיק ממוחזרים, בית העיצוב נוסבאום (צילום: יחצ)


בבית העיצוב "נוסבאום" תוכלו למצוא השנה טרנדים "ירוקים" שתואמים לעידן האקולוגי, ועושים שימוש בחומרים טבעיים. בנוסף, "החיפוש אחר הישן והמסורתי, וההערכה הגוברת ליופי שבעבודת היד", מציין רפי נוסבאום, "מביאים לא אחת, מעצבים וחברות רבות לגלות את הפוטנציאל הטמון בחומרים טבעיים, ממוחזרים ואקולוגיים". תחילה היו אלו שילובי סיבי הראטן והעץ בבדי הוילון, ואילו כעת הטרנד החדש- ריפודים מקליפת עץ השעם, כריות נוי משולבות באצות ים או כאלה שעשויות מבקבוקים ממוחזרים,

טפטים

עשויים רפיה, יוטה או קש יפני, שמעבר לעיצובם הייחודי, הם מעניקים חמימות טבעית לחללי הבית.

טפטים בצבעוניות חזקה ודוגמאות רטרו בגולדשטיין גלרי טפט (צילום: יחצ)
טפטים בצבעוניות חזקה ודוגמאות רטרו בגולדשטיין גלרי טפט (צילום: יחצ)

תעשיית הטקסטיל נהנית לאחרונה יותר מתמיד, מבדים הנארגים מצמר או כותנה אורגניים, או מצמח ההמפ, שמאופיינים כעמידים במיוחד, בעלי סיבים נעימים ומהווים כחומר גלם משובח עבור שמיכות, וילונות כיסויי מיטה, כריות, מפות שולחן ומפיות בעלי רכות מלטפת.

ואם במרקם נעים עסקינן, החורף הזה מעלה גם את קרנה של הקטיפה המלכותית, המספקת תחושת חמימות בטקסטורה עשירה. הקטיפה, שנחשבה מאז ומתמיד כבד אלגנט, יוקרתי ומלא שיק, המאפיין את עיצוב בתי המלוכה והאצולה, ואת בתיהם של עשירי העולם, משתלבת השנה יותר מכל בהלבשת הבית; טפטים, כריות נוי, כיסויי מיטה ואפילו אהילים של גופי תאורה מבית "MODISS", עוטים מרקם קטיפתי וממכר למגע.

את הקירות השנה יעטפו טפטים עשויים משי, פשתן כותנה ולבד, הנארגים בטכניקות מתקדמות המאפשרות בידוד מפני חום וקור. אלו מציגים טקסטורות משתנות של צבעוניות עשירה, צורות גיאומטריות, אמורפיות או תבניות רטרו שזוכות לרנסנס מחודש בשנים האחרונות.

פריטים הנעשים בעבודת יד - Craft כמו סריגה, אריגה וקליעה, חוזרים שוב למחוזות העיצוב ומככבים בקולקציות החורפיות של מעצבים רבים. פופים סרוגים, כריות קרושה, ורקמות מפותחות מעניקות טאצ´ ייחודי ומלא חיים לקראת העונה הקרה.

טפט קטיפה מבית אורגון (צילום: יחצ)
טפט קטיפה מבית אורגון (צילום: יחצ)
חזור מעלה