יוצאים לקניות בסין: יבוא בליווי אישי

משפצים רבים מרחיקים עד לסין כדי לחסוך בעלויות השיפוץ והבנייה של בית חלומותיהם, אבל גם כשקונים בארץ ההזדמנויות הבלתי נגמרות כדאי לדעת כיצד להתנהל; שירותי יבוא אישי מציעים ליווי צמוד בתהליך המורכב, מהנפנוף לשלום מהמטוס ועד להגעת הסחורה למקום מבטחים

מערכת אתר "הדירה" | צילום: יח"צ | תאריך: 29.3.2015

רכישה של רהיטים ופריטים לבית שיובאו מסין יכולה להקל באופן משמעותי על הכיס, אבל יש שהולכים רחוק יותר עם החזון; בניסיון לחסוך בתהליך השיפוץ או הבנייה הם מרחיקים עד למזרח כדי לשוב עם תכולת בית שלמה. קומפלקסים ענקיים בערים הגדולות מציעים מגוון רחב של אריחים וריצופים, ברזים ושטיחים, רהיטים, תאורה ומוצרי בנייה, בסגנונות ועיצובים שונים ומחירים מוזלים. שירותי יבוא אישי מציעות למשפצים ליווי לאורך כל התהליך: בארגוני הנסיעה, במשא ומתן מול היצרנים או הספקים, ובטיפול בהגעת המוצרים לארץ.

וילה פרטית בראשון לציון שנבנתה באמצעות יבוא אישי מסין. צילום: יבוא 4 יו
וילה פרטית בראשון לציון שנבנתה באמצעות יבוא אישי מסין. צילום: יבוא 4 יו


"זה לא סוד שסין הפכה להיות ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות", אומר גל אליאסי מחברת

יבוא 4 יו

, שעוסקת ביבוא ריהוט ומוצרי גמר. "כשאנחנו רוכשים מוצר מסוים בארץ אנחנו נחשפים לפחות מ-1% מהמגוון הקיים בסין, וזאת בהתחשב בעובדה שחרשנו את כל הארץ. יבוא אישי מסין מאפשר ללקוח לראות מבחר עצום של עיצובים עבור כל מוצר, תוך שמירה על האיכות ובמחיר אטרקטיבי.

הלובר - מרקט הריהוט העצום בסין. צילום: יבוא 4 יו
הלובר - מרקט הריהוט העצום בסין. צילום: יבוא 4 יו

כשלקוח נכנס להליך של שיפוץ מקיף או בנייה הוא עתיד להוציא סכומי עתק על חומרי הבנייה, הגמר, הריהוט ואבזור הבית. בתהליך כזה הלקוח יכול לרכוש את כל המוצרים שהוא תכנן לרכוש בעלות כספית נמוכה בהרבה, והוא נחשף למבחר גדול הרבה יותר".

מבחינה כספית, מדובר בחיסכון של למעלה מ-30%, ולטענתו של אליאסי בקרב מספר רב של לקוחות החיסכון מגיע אף לכ-50%. התהליך משתלם, לדברי גל, לכל מי שנמצא בתהליך שיפוץ או בנייה ועליו לרכוש תכולה של בית ומוצרי גמר, ובהחלט שווה את ההשקעה הכספית והמאמץ.

אילו הכנות כדאי לבצע לקראת נסיעה?

לפני הנסיעה כדאי לבצע סקר שוק אודות המוצרים אותם אנו עומדים לייבא. את רוב המוצרים כדאי ומומלץ לייבא מסין, אבל כדאי לקחת בחשבון שיקולים כמו נפח המוצר ביחס לעלותו בארץ ואחריות על המוצר.

כדאי גם לצבור ידע בסיסי על המוצרים אותם אנחנו מעוניינים לרכוש. לדברי אליאסי, לא חייבים לנסוע בליווי אדריכל או מעצב אבל ליווי של איש מקצוע עשוי לסייע להגיע לתוצאה מקסימלית מבחינה עיצובית וגם מבחינת תקציב, ולהבטיח בחירה איכותית יותר.

"כדאי לזכור כי בסין ניתן לרכוש מוצרים בכל רמת איכות וגימור", מסביר אליאסי, "ולכן כאשר רוכשים מוצרים מספק מסוים המטרה היא לא למצוא את המוצר הזול ביותר אלא את המוצר שנותן את התמורה הטובה ביותר לכסף בהתחשב בתקציב הלקוח".

שאלה נוספת שוודאי מטרידה רבים היא כיצד ניתן לוודא את איכות המוצרים. "לאחר ביצוע ההזמנה מהספק ולאחר חזרת הלקוח ארצה אנו בודקים מידי כמה ימים את הסחורה שהוזמנה לפרטי פרטים ובמקביל מעבירים את המידע ללקוח, כך שהלקוח רואה את טיב המוצרים שהוא עתיד לקבל גם כשהוא אינו נמצא פיזית בסין", מסביר אליאסי.

הסוויטה הנשיאותית ברומניה. כל תכולת הסוויטה נרכשה בסין. צילום: יבוא 4 יו
הסוויטה הנשיאותית ברומניה. כל תכולת הסוויטה נרכשה בסין. צילום: יבוא 4 יו

לדבריו, כדאי גם לחשוב אילו מוצרים מצריכים רמת בטיחות גבוהה. "באופן כללי, ביבוא אישי אין צורך במוצרים עם תו תקן ישראלי", הוא מסביר, "אך בפגישת הייעוץ הראשונית אנו מקבלים מהלקוחות כתבי כמויות ומידע אודות המוצרים אותם הם מעוניינים לרכוש ואם קיימים מוצרים אשר מצריכים רמת בטיחות גבוה יותר אנו ממליצים ללקוח לרכוש את המוצר ממפעלים אשר עומדים בתקינות עולמיות".

זמן האספקה של המוצרים משתנה בין מוצר למוצר ותלוי באישור הלקוח. באופן כללי, מרגע שבו הלקוח אישר את ההזמנה, זמן האספקה הוא 14-30 יום, אך ישנם מוצרים הנמצאים במלאי ולכן זמן האספקה הוא מיידי יותר.

מלון הבוטיק אירופה בטבריה. כל תכולת המלון נרכשה בהליך יבוא אישי מסין. צילום: יבוא 4 יו
מלון הבוטיק אירופה בטבריה. כל תכולת המלון נרכשה בהליך יבוא אישי מסין. צילום: יבוא 4 יו
מדוע לא לבצע תהליך כזה באופן עצמאי ללא תיווך של חברה מתמחה?

"תהליך הייבוא האישי מסין אינו נגמר ברגע שהלקוח יוצא מסין, להפך", מסביר אליאסי. "זהו השלב החשוב שבו מתחילה העבודה האמיתית. לאחר חזרת הלקוח לארץ החברה אחראית לבקר בכל כמה ימים במפעלים או אצל הספקים מהם נרכשו המוצרים. הלקוח מקבל מידע מלא אודות קצב התקדמות הייצור ויכול לדעת בדיוק מה עלה בגורל הפריטים והמוצרים שרכש. הלקוח גם מקבל מאות תמונות, כך שהוא מעורב בתהליך באופן מלא".

גם לאחר מכן לא מסתיימת העבודה המשותפת. לאחר שהסחורה מוכנה להעמסה, נציגי החברה מובילים את הסחורה שהוזמנה למחסני החברה בסין, שם מעמיסים אותה למכולות. לאחר הגעת הסחורה ארצה הלקוח מקבל ליווי מלא בכל הליך שחרור הסחורה מהמכס ועד לקבלת הסחורה בביתו. "גם לאחר קבלת הסחורה אנו ממליצים ללקוח על בעלי מקצוע טובים לביצוע עבודות ההתקנה", מוסיף אליאסי. "כך שלמעשה אנו מלווים את הלקוח מרגע העלייה על המטוס ועד רגע הכניסה לדירה".

הסוויטה הנשיאותית ברומניה. צילום: יבוא 4 יו
הסוויטה הנשיאותית ברומניה. צילום: יבוא 4 יו
חזור מעלה