איך בוחרים ארון אמבטיה?

ארון האמבטיה שלנו לא רק משמש אותנו רבות בחיי היומיום, אלא גם משלים בעיצובו את מראה חדר הרחצה. כיצד נתאים את הארון לחלל ולצרכים? הנה כמה תשובות

מערכת אתר הדירה | צילום: יח"צ | תאריך: 5.1.2015

ארונות האמבטיה שאנחנו בוחרים לא משפיעים רק מבחינה עיצובית. הם משפיעים גם על נוחות חיי היומיום שלנו. שאלות רבות צריכות להישאל לפני שמתאימים ארון לחדר הרחצה. אילו תפקידים הוא אמור למלא? מהו הגודל המתאים לחלל שלנו? האם כדאי לבחור בכיור אינטגרלי או שנעדיף כיור מונח על משטח?

הנה תשובות לכמה שאלות שכאלה, בסיוע מומחי

עמודי שלמה – רשת לעיצוב הבית

:

באיזה ארון כדאי לבחור? שאלו את עצמכם איזה שימוש תעשו בו. ארון ללא מגירות של עמודי שלמה
באיזה ארון כדאי לבחור? שאלו את עצמכם איזה שימוש תעשו בו. ארון ללא מגירות של עמודי שלמה


באיזה ארון לבחור – שאלת הפונציונאליות

ראשית כדאי לנו לחשוב לאיזה מטרה משמש הארון. האם הוא ישמש לאחסון מגבות? לכביסה מלוכלכת? לאחסון פריטי קוסמטיקה? בהתאם לכך נוכל לבחור את גודל הארון הדרוש לנו ואת המבנה שלו – האם יהיו בו ארונות או מגירות, על פי ההעדפה האישית. כמובן שיש חשיבות אם מדובר בארון אמבטיה שמיועד לחדר רחצה לילדים או לחדר רחצה של ההורים. חשוב גם לבדוק שהארון שאנחנו מעוניינים בו מתאים לממדי החדר, ושניתן לפתוח את הארונות או המגירות בקלות.

ארון תלוי או עומד?

ארון תלוי נחשב מודרני ואלגנטי יותר, בהשוואה לארון עומד שהוא הבחירה הקלאסית יותר. הוא נותן תחושה של חלל גדול יותר ומאפשר דקורציה וקרמיקה על הקיר, ומאפשר יכולת ניקוי טובה יותר מתחת לארון. מצד שני, ארון תלוי הוא בדרך כלל קטן יותר ויש בו פחות מקום לאחסון, ולכן מתאים יותר אולי לחדר הרחצה של ההורים.

ארון תלוי מעוצב מבית עמודי שלמה
ארון תלוי מעוצב מבית עמודי שלמה

כיור אינטגרלי או כיור מונח?

כשבוחרים ארון ישנה אפשרות לבחור בארון עם כיור חרס אינטגרלי או ארון שמונחת עליו פלטה (מעץ למשל) ועליה כיור מונח. הבחירה בכיור אינטגרלי היא סטנדרטית יותר, וכשבוחרים בכיור חרס ישנה הגבלה מבחינת מידות הארונות משום שהוא חייב להיות מותאם לכיור (מידות ארון סטנדרטי הן 60-120 ס"מ, אך כיום ניתן להשיג גם בגודל 150 ס"מ). כשבוחרים בכיור מונח מגוון האפשרויות רחב יותר – ניתן לבחור בארון במידות גדולות יותר (אפילו 2.40 מטר), וישנם גם סוגי כיורים שונים לבחירה – מרובעים, עבים וצבעוניים. זה מאפשר יותר חופש מבחינה עיצובית, ואפשרות לחדר רחצה ייחודי יותר. כשהכיור מונח כדאי גם לבחור ברז מעוצב יותר בעל נוכחות, וכדאי לדאוג גם שהברז תואם לגובה הכיור וממוקם בצורה טובה ונוחה (אם זה בצד או למעלה).

אלגנטי ומודרני: ארון עם משטח עץ להצבת כיור מונח. צילום: עמודי שלמה
אלגנטי ומודרני: ארון עם משטח עץ להצבת כיור מונח. צילום: עמודי שלמה

באילו חומרים לבחור?

כיוון שארונות אמבטיה חייבים להיות עמידים למים, לחום וללחות, ישנה חשיבות עליונה לבחירת חומרי גלם איכותיים. החומרים בהם משתמשים בארונות אמבטיה מגוונים. הבחירה הפופולרית ביותר היא גוף שעשוי מסנדוויץ´ וציפוי עשוי פורמיקה או פורניר. יש שמבקשים את כל הארון מעץ מלא בגימור טבעי או בצביעה אפוקסית. ארון שעשוי מ-MDF הוא גם בחירה מוצלחת כשהוא צבוע בתנור, מה שהופך אותו לדחוס ועמיד יותר. ישנם גם ארונות שהגוף שלהם עשוי מעץ מתועש ופשוט יותר כמו סיבית. מובן שכדאי גם להתאים את הפרזול לסוג הארון שבחרנו.

ארון עם כיור מונח של עמודי שלמה
ארון עם כיור מונח של עמודי שלמה

ארון מוכן או בהתאמה אישית?

ארון מוכן סטנדרטי הוא בחירה טובה וזולה יותר אם אין דרישות מיוחדות והארון מתאים לגודל חלל. אם אנחנו זקוקים לארון בגודל מסוים או בעיצוב מיוחד, כדאי לעשות זאת בהזמנה אישית מיוחדת, בהתייעצות עם מומחים שיתאימו עבורנו את הארון הנכון.

לדברי עופר כהן

מעמודי שלמה

, סטנדרטי לא אומר בהכרח פשוט יותר. "אנחנו מייצרים דגם מסוים מתוך קטלוג בכמויות יצור גדולות מאד, וכך המחיר הופך אטרקטיבי יותר, והזמינות גדולה יותר, אבל זה לא אומר שהאיכות פחותה. מובן שאנחנו גם בונים ארונות בהתאמה אישית, ואז הלקוח יכול לבחור בדיוק איזה ארון הוא רוצה, באיזה גודל והיכן תמוקם כל מגירה".

חזור מעלה