1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טרנדים שמלבישים את הבית
  4. החגיגה של הטבע

החגיגה של הטבע

חג ט"ו בשבט הוא הזדמנות נפלאה להכיר את כלי ההגשה והאירוח, המציעים לשאת בכבוד את פירות העונה ולהוקיר תודה לטבע. מוגש באהבה

"עיצובים מרנינים המתכתבים עם משפחת הירוקים", קערות לאגוזים של רשת "דומו", החל מ- 242 ש"ח, (צילום: יח"צ)
"עיצובים מרנינים המתכתבים עם משפחת הירוקים", קערות לאגוזים של רשת "דומו", החל מ- 242 ש"ח, (צילום: יח"צ)  
"פשטות לצד תחכום", קערת הפירות בעיצובו של סטיבן בליס, ניתן להשיג בטולמנ'ס, החל מ- 789 ש"ח, (צילום: יח"צ)
"פשטות לצד תחכום", קערת הפירות בעיצובו של סטיבן בליס, ניתן להשיג בטולמנ'ס, החל מ- 789 ש"ח, (צילום: יח"צ)  
"עיצובים אמורפיים ומשובבי לב מקרמיקה לבנה איכותית", כלי ההגשה של BOSA, במחיר 536-3,800 ש"ח, להשיג בקמחי תאורה, (צילום: יח"צ)
"עיצובים אמורפיים ומשובבי לב מקרמיקה לבנה איכותית", כלי ההגשה של BOSA, במחיר 536-3,800 ש"ח, להשיג בקמחי תאורה, (צילום: יח"צ)  

מאת נטע קרצו | צילום יח"צ | תאריך 27.01.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
אחד החגים היפים במפת המועדים הישראלית הוא ט"ו בשבט. חגיגתם של האילנות מתבטאת בין היתר בפריטי דקורציה, שעוצבו בהשראת הטבע. העיצובים המרנינים מתכתבים עם גווני האדמה, משפחת הירוקים והלבן האצילי. בכדי להגיש את מטעמי החג כראוי, מציעות החנויות קולקציות עדכניות של כלי הגשה ואירוח, שיהפכו את השולחן לחגיגה לעיניים.

כבוד לכסף


כלי הגשה כסופים, מחומרים דוגמת ניקל ונירוסטה, משדרים ניקיון מאופק וכך תכולת הכלי זוכה למלוא תשומת הלב -
המעצב האוסטרלי סטיבן בליס, ניצח על עיצובה של קערת הפירות של חברת ALESSI. צורת הקערה אורגנית ומופשטת, והיא מורכבת מ-11 מוטות דקיקים של נירוסטה מבריקה, שכופפו בקווים מעוגלים. הכלי מבטא פשטות לצד תחכום ומשלב בין טכנולוגיה לעבודת יד מסורתית. את הכלי המעוצב ניתן להשיג בטולמנ´ס, במחיר החל מ- 789 ₪.

חנות הקונספט "Schwartz Home Collection" מציעה מעמד הגשה, המורכב משלוש קערות ניקל בצורת עלי כותרת. כלי ההגשה כסוף, מבריק ומפאר בסטייל את הכיבוד המוגש בחיקו - כל קומה מאפשרת להניח סוג אחר של כיבוד וכך יש יותר מקום על השולחן. מחיר התענוג הוא 990 ₪.

המימד המודרני בעיצוב זוכה לפרשנות מקורית בכלי ההגשה. כך למשל, צלחת הגשה מנירוסטה בטקסטורת תחרה רומנטית, בעיצובה של טלי אברהם. את הכלי המיוחד ניתן לרכוש במחיר 390 ₪ בחנות מוזיאון ארץ ישראל. כמו כן, ניתן למצוא בחנות גם קערה ממתכת צבועה, המעוצבת בצורת ספיראלה כסופה ומחירה 180-260 ₪.

לבן אלגנטי


הצבע הלבן נחשב מאז ומתמיד לצבע ממלכתי, המבטא ניקיון, רכות, רעננות ואצילות. גדולתו היא היכולת להשתלב נהדר עם כל צבע וגוון - כלי הגשה לבנים יבליטו כל מטעם או פרי המוגש עליהם.

עיצובים אמורפיים-ייחודיים ומשובבי לב של כלי הגשה לבנים מקרמיקה איכותית, מציעה חברת BOSA האיטלקית. למשל, צלוחית מעוגלת בגימור חריצים מיוחד, מעמד מלבני עם גומות, מגש תבליטים על רגליים מחודדות ועוד. את הכלים הלבנים תמצאו בקמחי תאורה במחירים 536-3,800 ₪.

רשת 4chef מציעה קולקציית כלי פורצלן לבנים בשלל גדלים ועיצובים נקיים, המשתלבים אחד בתוך השני, לאחסון נוח. הכלים משווים לשולחן החגיגי מראה אחיד והרמוני, וחלקם, בעלי הגומות, אידיאליים להגשת פירות יבשים. המחיר לסט של 3 כלים הוא 87.70 ₪.

הגשה יוקרתית


אניני הטעם ושוחרי הסטייל ודאי ישמחו להגיש את הפירות היבשים בכלי אירוח יוקרתיים, המבטאים אמירה מסוגננת. בבית העיצוב "RUGINE" משלבים בין השחור והקריסטל ומציעים מעמד הגשה מיוחד ונוצץ בצורת חצי ירח ובטקסטורות תבליטים שונות, במחיר 2,500 ₪. בנוסף תוכלו למצוא קערת קריסטל גדולה בצבע שחור, הנשענת על בסיס שקוף ומחירה 3,500 ₪.


מהטבע לשולחן


השימוש בחומרים טבעיים בעיצוב כלי ההגשה הוא רב משמעות בט"ו בשבט. ב"איקאה" למשל, מציעים קערה מעוצבת בהשראת בני הסאמי בסקנדינביה; הקערה עשויה עלי דקל ארוגים סביב מסגרת ראטן ותיל מתכת, היוצרים צורות מעוגלות שונות. מחיר הקערה - 95 ₪. קערה נוספת, המעוצבת בהשראת הסיפור "עליסה בארץ הפלאות", עשויה נייר חום בצורת כובע רחב ומסביבה סרט פוליאסטר רומנטי, אפשר לרכוש במחיר של 99 ₪. סגנון הרטרו המתגבר, מוצא את ביטויו בקערה בסגנון שבדי מסורתי; הקערה מעוצבת בצורה אובאלית א-סימטרית ועשויה קני במבוק ארוגים בשתי וערב. מחיר הקערה - 179 ₪.

כלי הגשה אותנטיים מעץ אפריקאי בעיצובים שונים, מציעה "גאפורו" - גלריה לאמנות ופריטי עיצוב מאפריקה. הכלים יוסיפו לשולחן את המראה הטבעי המתבקש לחג, בצורה ייחודית ומופלאה, במחיר החל מ-320 ₪.


מפצחים את החג


רשת "The Cook Store" מציעה מפצח אגוזים חדש, המעוצב בסגנון מודרני-מינימליסטי בשילוב ידיות ארגונומיות וציר חכם, ההופכים את משימת הפיצוח לפשוטה ואלגנטית. כמו כן, קליפות האגוזים נופלות הישר לכלי תחתון ומאפשרות לשמור על הניקיון. מחיר המפצח לט"ו בשבט - 102 ₪.


חג חד-פעמי


הטרנד האקולוגי מגיע גם לזירת כלי האירוח וההגשה; כלים חד-פעמיים, שבניגוד לכלים מהפלסטיק הבלתי-מתכלה, הם כלים "ירוקים", המסייעים לשמירה על כדור הארץ.
לדוגמא, ב"הילולה" מציעים לכם קולקציית כלים בעלי מראה טבעי ונקי, העשויים מ-100% קנה סוכר או מ-100% עלי דקל טבעיים. המחיר לחבילת צלחות של 50 יח´ הוא החל מ-16.90 ₪.

השימוש הגובר בצבעים ובחומרים טבעיים, העולה בקנה אחד עם האג´נדה האקולוגית, נוטע אמירה רעננה בחלל המטבח והופך את ט"ו בשבט לחג אירוח טבעי ופורח במיוחד.


תגובות לכתבה

חזור מעלה