1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טרנדים שמלבישים את הבית
  4. מעוצב ירושלמי

מעוצב ירושלמי

ספרים עבי כרך מפארים אותה, שירים נכתבו עליה ולה, לכן היה זה רק עניין של זמן עד שהמילים יתורגמו לחומר: לרגל יום ירושלים, מעצבים בהשראת העיר הקדושה בעולם

"מעצבים רבים רואים את ירושלים כמקור להשראה", גוף תאורה עומד של חברת "יאיר דורם", (צילום: יח"צ)
"מעצבים רבים רואים את ירושלים כמקור להשראה", גוף תאורה עומד של חברת "יאיר דורם", (צילום: יח"צ)  
"עשויים מזכוכית מנופחת בעבודת יד", גוף תאורה מוזהב של המותג האיטלקי de majo, החל מ- 5,000 ש"ח ב"יאיר דורם", (צילום: יח"צ)
"עשויים מזכוכית מנופחת בעבודת יד", גוף תאורה מוזהב של המותג האיטלקי de majo, החל מ- 5,000 ש"ח ב"יאיר דורם", (צילום: יח"צ)  
"משחק על עיקרון הדואליות של העיר", ספסל דו-מושבי של המעצב יפרח בן צבי, (צילום: יח"צ)
"משחק על עיקרון הדואליות של העיר", ספסל דו-מושבי של המעצב יפרח בן צבי, (צילום: יח"צ)  

מאת דפנה כהן | צילום יח"צ | תאריך 12.5.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
לירושלים קשר ישיר לעולם האומנות והיצירה, ובאמת - מעצבים רבים מוצאים בעיר, בעלת המאפיינים הייחודיים רק לה, מקור השראה. עיצובים בהשראת בתי האבן, כיפת הזהב, הצבעוניות של השוק מול האפרוריות של העיר העתיקה והפסיפס האנושי הרחב, הם רק חלק קטן מההשראות שמספקת עיר הבירה.

זהב, נחושת ואור


לכבוד יום ירושלים, חברת "יאיר דורם" מציגה נברשות מוזהבות של מותג התאורה האיטלקי de Majo - סמל לאיכות ראשונה במעלה, מלאכת מחשבת ועיצוב נוצץ וזוהר.

הנברשות המוזהבות של דה-מאיו מעוצבות בסגנון ונציאני קלאסי-בארוקי. הדקורציות צבועות במגוון צבעים, כאשר בהזמנה מיוחדת ניתן לשלב גם זהב טהור בנברשות.
למעט שלד מתכת קל וקטן, כל חלקי הנברשת: הזרועות, הפרחים והעיטורים, עשויים מזכוכית מנופחת בעבודת יד (אין מתכת בזרועות/קנים), בטכניקת ייצור מסורתיות.

מחיר גופי התאורה של "de Majo "ILLUMINAZIONE, המשווקים בלעדית בישראל על ידי יאיר דורם תאורה, החל מ- 5,000 ₪.

ישיבה דו-קיומית


המעצב הישראלי יפרח בן צבי משחק על עיקרון הדואליות של העיר, ומציע עיצובים בהשראת הדו קיום והשילוב הנדיר בין ישן ועתיק לבין המודרני. לדבריו, "העיר ירושלים היא השילוב המושלם בין רוח לחומר, בין ערבים ליהודים, בין קודש לחול, הדואליות שבה היא מקור השראה שאין לו סוף. אין דבר המשתווה לטיול ברחובות העיר העתיקה, להתבוננות עמוקה בבתי האבן האותנטיים ולאווירה המיוחדת שיש בה".
בסטודיו של יפרח בן צבי נוכל למצוא כורסת קפיץ בהשראת האבן הירושלמית, או ספסל המתנה דו מושבי, המסמל את הדו קיום שבעיר.

קיר הבית


לכל מי שמעוניין לשוות לביתו מראה ירושלמי עתיק, אותנטי ומרשים, בחזי בנק מציעים חיפויי קיר, שהינם הצדעה ברורה לירושלים, בדוגמת אריחי פסיפס ושיש מוזהבים: "ישנם מספר דרכים ליצירת אווירה ירושלמית בבית, הברורה מכולן היא שימוש בחומרים המיוחדים שמסמלים כה היטב את העיר", אומר ג´יימי הרננדורנה, מנהל השיווק של חזי בנק. ואכן, אין חומר שמסמל את ירושלים יותר מאבן טבעית וזהב - חיפויי הפסיפס נראים כמו יצירת אומנות לכל דבר.

צרפת ירושלים


לכיכר צרפת ולגבעה הצרפתית בירושלים, מצטרפת גם גלריית MIDI INTERIORS שביפו, המציגה את מיטב הריהוט הצרפתי הקלאסי, בעיצובים עתיקים בהשראת ירושלים.
הריהוט שבגלריה משדר יוקרה ונוחות כאחד; החל ממערכות סלון, חדר שינה, פינות אוכל, דרך קומודות וספריות מעץ בסגנון עתיק, ועד כסאות במראה מלכותי עם ריפודי בד מוזהבים ועשירים - כולם יכניסו לבית את האווירה המיוחדת של העיר העתיקה והאותנטית, עם יופי, טעם ואופי של פעם.
מחיר הכיסאות החל מ- 1,800 ₪, שולחנות החל מ- 7,000 ₪ ושידות החל מ- 4,000 ₪.

'מציגה את מיטב הריהוט הצרפתי הקלאסי', קומודת עץ בסגנון עתיק, גלריית MIDI INTERIORS ביפו, (צילום: יח'צ) 

אוהבים זהב? לחצו כאן לצפייה בקטלוג פריטי עיצוב מוזהבים

תגובות לכתבה

חזור מעלה