1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טרנדים שמלבישים את הבית
  4. כך תתאימו את צבע הקיר לפרופיל החלון

כך תתאימו את צבע הקיר לפרופיל החלון

עם מבחר של אלפי גוונים, בחירת צבע לקיר נראית משימה כמעט בלתי אפשרית שרק הולכת ומסתבכת כשהיא מלווה גם בבחירת צבע לפרופיל החלון. שיתוף פעולה בין טמבור לקליל נועד לפתור לכם את הדילמה הזאת עם כמה כללים בסיסיים ששואבים את השראתם ממיטב המגמות והטרנדים העיצוביים בעולם

מאת שלומית סאם-אקרמן | וידאו עידן הובל, Adira TV | תאריך 12.6.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בחירת צבע לקירות הבית היא אחת המשימות היותר מאתגרות שיש. שפע של צבעים, אלפי גוונים ושלל טקסטורות מיוחדות הופכים את הבחירה לקשה ומורכבת שרק הולכת ומסתבכת כשצריך להתאים לקיר גם את גוון הפרופיל של החלונות בבית.
טמבור, בתחום הצבע וקליל, בתחום האלומיניום, נועד בין היתר גם לפתור את הדילמה הזאת.

להקלה על הבחירה, מציעות שתי החברות שישה טיפוסים של בתים ישראליים כשלכל טיפוס גוון הקיר והאפקט המתאים לו ובהתאמה גם גוון הפרופיל של החלון.

בית חלומותיי – לגור בבית, להרגיש במלון בוטיק


אחת המגמות הבולטות בשנים האחרונות היא הנטייה להתכנס בתוך הבית ולהפוך אותו למבצרנו הפרטי וכיאה לארמון פרטי הגוונים הופכים יוקרתיים יותר, הטקסטורות מנצנצות יותר והכול באווירה קלאסית ואלגנטית.
ההמלצות של קליל וטמבור: סדרת קליל אופיס 2200 – דלת הזזה בגוון FINE IRON 600 שחור גרפיט המעניק מראה ברזלי במרקם חלק-מנצנץ.
גראפיטו בגוון SI-301– ציפוי מטאלי מנצנץ בגימור מחוספס, מיושם בהתזה למראה חלק ומנצנץ במיוחד.
קשמיר בגוון CP-411- צבע במראה קטיפתי הדומה לבד קשמיר ליצירת גימור יוקרתי לקירות הפנים.

הופכים את הבית למבצר פרטי עם קירות מנצנצים וגוונים קלאסיים ואלגנטיים. בית חלומותיי (צילום: יחהופכים את הבית למבצר פרטי עם קירות מנצנצים וגוונים קלאסיים ואלגנטיים. בית חלומותיי (צילום: יח'צ) 

בית קטן בערבה – לגור קרוב לאדמה


אלו המסתייגים מההמולה והרעש הכרוכים במגורים בעיר, מוצאים מפלט במחוזות הכפריים, ואף מרחיקים אל לב הטבע הפראי והמרוחק.
הרחבות היישובים בגליל, בנגב ובערבה מציגות בתים המאופיינים בקרבה לאדמה ומכאן גם הגוונים הסובבים אותם- צבעים חמים וטקסטורות גסות ומחוספסות.
ההמלצות של קליל וטמבור: סדרת קליל בלגי 7300– דלת הזזה בשילוב תריס אור קל בגוון IRON 2030 חום קפוצ´ינו למראה אותנטי.
שליכט אקרילי גמיש מרקם מגורען 70 בגוון 5041P – ציפוי דקורטיבי גמיש המעניק לקירות מראה כפרי מחוספס.
ספארי נטוראל בגוון SN-313 פשתן אפרפר, צבע במרקם חולי-עדין המעניק לקירות מראה של דיונה פראית.

עם הקרבה לקרקע, הצבעים הופכים חמים והטקסטורות גסות ומחוספסות יותר. בית בכפר (צילום: יחעם הקרבה לקרקע, הצבעים הופכים חמים והטקסטורות גסות ומחוספסות יותר. בית בכפר (צילום: יח'צ) 

בית באמצע הדרך – לגור בעיר להרגיש בכפר


הסביבה הירוקה עם האווירה הכפרית אינה שמורה רק לפאתי הערים הגדולות הואיל ועם הזמן הגבול בין העיר לכפר החל להיטשטש.
הסביבה הכפרית שואפת להתקרב אל העיר והבתים הפרטיים נבנים כווילות עירוניות בהן הגוונים השולטים הם ירוק מעומעם, כחול ותכלת עם נטייה לאפרפרות והטקסטורות השולטות שואבות השראתן מן הנצנוץ של קרני השמש ומהשקיפות של האוויר שסביבנו.
ההמלצות של קליל וטמבור: סדרת קליל אופיס 7500 – דלת הזזה בשילוב תריס מידי משוך בגוון METAL419 אלומיניום טבעי. למשפחת האופיס הותאמו במיוחד גווני Fine Iron, המעניקים מראה ברזלי במרקם חלק-מנצנץ וגווני METAL המאופיינים בברק המתכתי.
שליכט אקרילי גמיש מרקם Medium 40 בגוון 90148T – ציפוי בעל טקסטורה מחוספסת המתאים במיוחד לקירות חיצוניים. ולקירות הפנימיים אפקט קשמיר בגוון CP-429.

הגבול בין העיר לכפר החל להיטשטש. בית באמצע הדרך (צילום: יחהגבול בין העיר לכפר החל להיטשטש. בית באמצע הדרך (צילום: יח'צ) 

בית עם נשמה – לגור בבית ישן, להרגיש הכי מעודכן


המגמה הירוקה מזכירה לנו את הערכים של כל מה שהוא מקומי– סגנון בניה, חומרים, טקסטורות וגוונים. לצד הנהירה אחר החדש והמעודכן ישנה חזרה גם למקורות ולשורשים במסגרתה אנו פוגשים את ארץ ישראל הישנה, את בתיה הציוריים, הבנייה בסגנון הבאוהאוס המפורסם ואת כל המבנים שההיסטוריה זועקת מכל אבן ואבן שלהם.
ההמלצות של קליל וטמבור: סדרת קליל בלגי 4300 – חלון קשתי בשילוב תריס ציר חוץ קליל בלגי 1300 עם שלב 1200 בגוון IRON 2020 חום אספרסו.
טיח מינרלי מונוטקס בגוון 804- 741 המעניק לקירות מראה כפרי אותנטי ובנוסף מתאים לשימור מבנים ישנים בעלי ערך היסטורי.
תיאודוריקו בגוון 854-741, ציפוי מהודר בעל מראה מיושן, בשילוב פתיתים בגוון ברונזה.

בית בעיר – לגור בעיר הגדולה, להרגיש בשכונה


הרצון לגור במרכז יחד עם המחסור בקרקע לבנייה הפכו את הבנייה לגובה לפופולארית ומבוקשת יותר כשהקו העיצובי המאפיין אותה הוא מראה הייטקי, שימוש בגוונים נייטרלים, גוונים של אפור השואבים השראתם מחומרי הבנייה ומהסביבה העירונית- בטון, אספלט ומתכת.
ההמלצות של קליל וטמבור: סדרת קליל אופיס 5500 – חלון דריי קיפ המשולב עם קבוע פינתי בגוון FINE IRON 605 ירוק טורקיז.
למשפחת האופיס הותאמו במיוחד גווני Fine Iron המעניקים מראה ברזלי במרקם חלק-מנצנץ וגווני METAL המאופיינים בברק המתכתי.
שליכט אקרילי גמיש מרקם Medium 40 בגוון 90119P – ציפוי בעל טקסטורה מחוספסת, מתאים במיוחד לקירות חיצוניים.
סוויד בגוון ESU 721– צבע במראה זמש בגימור מחוספס-עדין.

בית בשמים – לגור קרוב לעננים


מגדלי היוקרה שהפכו כבר לחלק בלתי נפרד מנופי ארצנו מייצרים קו רקיע חדש ואיתו גם סטנדרט חדש למגורים- גבוה יותר, חדשני יותר וכמובן יוקרתי יותר. הבנייה היא אחרת, החומרים מתוחכמים יותר והגוונים- אורבאניים ומודרניים הרבה יותר.
ההמלצות של קליל וטמבור: סדרת קליל אופיס4750 – חלון דריי קיפ בגווןFINE IRON 603 כחול קורל, למראה מתוחכם ונקי.
סוויד מטאלי חיצוני בגוון FSU 917 - ציפוי מטאלי מנצנץ בגימור מחוספס-עדין
קשמיר, צבע במראה קטיפתי, בגוון 610- CB ליצירת גימור יוקרתי לקירות פנים.

אפשר גם לבד


ששת הטיפוסים של הבתים שמציעות שתי החברות והגוונים המלווים אותם נבנו ונוצרו כתוצאה מפרשנות אותה עשו השתיים לטרנדים ולמגמות בתחום בכל העולם.
טיפוסים אלו הם כמובן בגדר המלצה ואת השילוב של צבע הקיר ופרופיל החלון אתם יכולים לעשות לבד מתוך מניפות הצבעים המגוונות שמציעות הן טמבור והן קליל.
כדי להקל עליכם גם כאן, מציעה ניבה יחיאב, מנהלת העיצוב של טמבור, מספר כללים שיעזרו להם בהתלבטות:

1- לתת במה לנוף- אם החלון משקיף על נוף יפה שאנחנו רוצים לתת לו דגש, מומלץ שמסגרת החלון תהיה נוכחת יותר וגוון הקיר פחות, כך למעשה תיווצר אשליה של נוף הממוסגר בתוך מסגרת יפה.

ממסגרים את הנוף עם פרופיל דומיננטי ונוכח (צילום: יחממסגרים את הנוף עם פרופיל דומיננטי ונוכח (צילום: יח'צ) 
2- לתת במה לקיר- אם הקיר מייצג איזשהו אלמנט דומיננטי בחלל כמו קיר לבנים גדול, או קיר עם אפקט מנצנץ ובוהק כדאי לתת למסגרת החלון בו פחות דגש וללכת על גוון שקט ורגוע יותר.

אם נרצה להדגיש איזשהו אלמנט מיוחד בקיר כגון אפקט מיוחד או בריקים, נלך על פרופיל שקט ורגוע יותר  (צילום יחאם נרצה להדגיש איזשהו אלמנט מיוחד בקיר כגון אפקט מיוחד או בריקים, נלך על פרופיל שקט ורגוע יותר (צילום יח'צ) 
3- גוון אחיד לחלון ולקיר- במידה ונרצה להדגיש אלמנט דומיננטי אחר בבית שהקיר והחלון יהוו איזשהו רקע נייטרלי עבורו, ניתן ללכת על גוון אחיד לקיר ולחלון שלרוב יהיה לקוח מתוך מניפת Ral ולמעשה ייצור מראה אחיד והרמוני.

צבע אחיד לחלון ולקיר ייצור רקע אחיד ונייטרלי לאלמנט אחר שנרצה להבליט (צילום: יחצבע אחיד לחלון ולקיר ייצור רקע אחיד ונייטרלי לאלמנט אחר שנרצה להבליט (צילום: יח'צ) 


רוצים לצפות בחלונות נוספים? היכנסו לקטלוג
.

תגובות לכתבה

חזור מעלה