קירות קסומים: טפטים לחדרי ילדים

קולקציה חדשה של יצרנית הטפטים ההולנדית Eijffinger מאפשרת לכל ילד לחלום את החלום שלו: הדפסים מתוקים מעולם האגדות; בעלי חיים ידידותיים, אלמנטים ירוקים מהטבע, סוכריות צבעוניות, וצבעי פסטל רכים ומחבקים. לא רק דקורציה אלא דרך חיים

מערכת אתר הדירה | צילום: יח"צ |

איך הייתם רוצים שחדר הילדים בבית שלכם ייראה? צבעוני כמו סוכריות קופצות, רך ועדין כמו דובי או אולי מסתורי וקסום כמו יער גשום מלא בפטריות?

לעתים זה נדמה שאנחנו מעצבים את חדרם של הילדים שלנו עבור עצמנו, במיוחד לנוכח המפגש עם טפטים לחדרי ילדים שמציעים הדפסים קסומים שקשה לעמוד בפניהם.

הטפטים מכתיבים את העיצוב: טפט לחדר ילדים של eijffinger. צילום: יחצ
הטפטים מכתיבים את העיצוב: טפט לחדר ילדים של eijffinger. צילום: יחצ


יצרני הטפטים ההולנדים Eijffinger הוציאו לאחרונה סדרה שכזו לילדים בשם Tout petit. ההנחה היא שכל ילד יכול למצוא בהם את העולם שבו הוא חולם לגדול בו. בסדרה החדשה משולבים הדפסים ותמונות קיר מעולמות התוכן של ילדים - הדפסים בגווני אדמה עם אלמנטים מהטבע ובעלי חיים חמודים כמו סוסים ושועלים, לצד עיצובים יותר צבעוניים כמו סוכריות, פרחים ועיטורים מקושטים, וגם טפטים בצבעי פסטל עדינים, כמו הדפסים של עננים לבנים על רקע כחול.

רך, נעים ומחבק: סדרת Tout Petit של eijffinger. צילום: יחצ
רך, נעים ומחבק: סדרת Tout Petit של eijffinger. צילום: יחצ

לדברי שרית קרייתי גולדשטיין, יועצת טפטים ומבעלי

גולדשטיין גלרי טפט

, שמייבאת את הטפטים Eijffinger, החברה נמנעה עד כה מלהוציא סדרה מיוחדת לילדים מתוך ההנחה שהטפטים למבוגרים מתאימים גם לילדים, אך הפעם השקיעה מחשבה בהתאמה מיוחדת. עם זאת, לדבריה, לא תמצאו כאן את האלמנטים התינוקיים של חדרי הילדים הרגילים. "הרעיון כאן הוא איזה חלום הייתי רוצה לחלום בחדר הילדים, אם זה בעלי חיים ידידותיים, צורות גיאומטריות או צבעים רצויים", היא מסבירה. "ההתייחסות כאן היא אל הטפטים כאל דרך חיים".

לטענתה של גולדשטיין, בהתאם לתפיסה הזו של הטפטים כאלמנט עיצובי מכריע, רבים אף מתחילים את עיצוב החדר, לרבות חדרי הילדים, בבחירת הטפטים המתאימים. "המעצבים למדו כיום להתחיל קודם מהטפטים", היא מסבירה. "זה נותן את הרוח החיה, מכתיב את הנושא שיוביל את העיצוב ורק אחר כך בוחרים ריהוט, שטיחים ואת שאר האלמנטים". לדבריה, תחום עיצוב הטפטים התפתח בשנים האחרונות, והקטלוגים מכילים אפשרות לבחור טפטים תואמים לשאר הקירות בחדר. בבחירת טפט עם תמונת קיר, לדוגמה, ניתן לשלב צורות גיאומטריות מתאימות מאותה סדרה בקירות האחרים.

גולדשטיין מבטיחה שהטפטים עמידים ומחזיקים מעמד לפחות 10 שנים, כך שאחרי שבחרנו את החלום שלנו לחדר הילדים, ככל הנראה לא נאלץ להחליפו בקרוב.

רך, נעים ומחבק: סדרת Tout petit לילדים של eijffinger. צילום: יחצ
רך, נעים ומחבק: סדרת Tout petit לילדים של eijffinger. צילום: יחצ

בהקשר הזה, היא ממליצה להעדיף עבור קירות חדרי הילדים טפטים ולא מדבקות קיר, שנוטות להיות עמידות פחות. "אחרי זמן מה המדבקות נוטות להיגרר מהקיר ונראות דלות מדי, גם אם הן איכותיות", היא מסבירה. "ניתן להדביק מדבקות באמבטיות או על הארונות, על חרסינה ומשטחים חלקים, אבל על הקירות כדאי להעדיף טפטים, שנראים טוב גם אחרי 12 שנים".

חי וצבעוני: טפט לחדר הילדים. צילום: יחצ
חי וצבעוני: טפט לחדר הילדים. צילום: יחצ

רוצים לבדוק טפטים נוספים לעיצוב הבית? היכנסו

לקטלוג

של גולדשטיין גלרי טפט באתר הדירה.

חזור מעלה