חכם ועוצמתי: הכירו את ה-Neato

שואב האבק הרובוטי, בעל הצורה הייחודית, קורא תיגר על מתחריו: הוא יסודי ומהיר, בעל מסנן אנטי אלרגני, אידיאלי לשטיחים ולמחזיקי חיות מחמד, ומגיע בקלות לכל פינה

מערכת אתר הדירה | צילום: יח"צ | תאריך: 1.12.2015

אבק, חול, פירורי אוכל, שערות של חיית מחמד - הלכלוך והאבק שנאספים על רצפת הבית שלנו מדי יום הם אינסופיים. המטאטא ושואב האבק עובדים מסביב לשעון (בייחוד בבתים שמאכלסים גם ילדים קטנים), ואנחנו בהתאם. אין פלא ששוק שואבי האבק הרובוטיים תפס כזו תאוצה; מי שמוכן להשקעה הכספית הראשונית חוסך לעצמו לא מעט זמן ומאמץ.

אחד מאותם שואבי האבק הבולטים בשוק הוא הניטו -

Neato Robotocis

. לדברי אמיר עציון, מנהל שיווק בחברת אפקטיב רובוטיקס ישראל- יבואנית הניטו, הוא נחשב לדור הבא של שואבי האבק הרובוטיים הביתיים. הניטו מתאים בייחוד לבתים גדולים בעלי כמה מפלסים. הוא מצטיין בניקוי שטיחים, ומתמחה בבתים עם חיות מחמד.

חזק, חכם ועוצמתי: ניטו רובוטיקס. צילום: יחצ
חזק, חכם ועוצמתי: ניטו רובוטיקס. צילום: יחצ


מה מייחד את ניטו משאר שואבי האבק הרובוטיים?

הדבר הראשון שניכר בניטו הוא הצורה שלו – למכשיר צורה של האות D, בהשוואה למכשירים אחרים בעלי צורה מעוגלת. העיצוב הייחודי מאפשר לו להגיע לפינות חשוכות ולנקות ביעילות לאורך הקירות.

"החיסרון של רובוט עגול הוא שהוא שואב מאמצע הרובוט", מסביר אמיר. "בכל פעם שרובוט כזה מגיע לקיר, בין הפגוש לבין איזור השאיבה נותרים לפחות 20 סנטימטרים של לכלוך. הניטו מצליח להגיע לסוף ונכנס לתוך פינות. המקום הרחב בחזית המכשיר מפנה מקום למברשת כפולה באורכה (שילוב של שיער וסיליקון) שתורמת עוד יותר לניקיון היעיל".

הניטו גם מצטיין בעוצמת שאיבה חזקה מאד (לטענת היבואנים פי 5 מהרובוטים המתחרים), מה שמאפשר לו לשאוב גם שטיחים. הוא נחשב רובוט יעיל מאד בשאיבה של שערות של בעלי חיים, ולכן אידיאלי לבתים שמחזיקים חיית מחמד.

מערכת הניווט של הניטו מתבססת על מיפוי לייזר חכם. הניטו תחילה סורק את החדר ומייצר מפה מדויקת, ורק אז מתחיל לעבוד. "רוב הרובוטים עובדים בצורה רנדומלית ללא מערכת ניווט", מסביר אמיר. "הם מטיילים בבית, מתנגשים בקירות, מדלגים על חדרים וחוזרים לאותם מקומות שוב ושוב. הניטו ינקה את הבית עד למטר האחרון בשיטתיות, ולא ידלג על אף נקודה. כשהוא יסיים את החדר, הוא יעבור לחדר אחר".

אידיאלי לשאיבת שערות של חיות מחמד. צילום: יחצ
אידיאלי לשאיבת שערות של חיות מחמד. צילום: יחצ

כיצד הניטו פועל?

לדברי אמיר, ההפעלה של המכשיר פשוטה מאד. בלחיצת כפתור ניתן להפעילו. הניטו גם מאפשר תכנון שבועי אוטומטי, כך שניתן להשאירו לבד. ברגע שהוא מסיים לנקות, הוא מכבה את עצמו ומתחבר בחזרה לעמדת הטעינה.

לטענת אמיר, הניטו שקט מאד בפעולתו, ובשל תכונותיו, הוא מנקה במהירות, פי 4 מהר יותר מרובוט שפועל באופן רנדומלי. הוא גם מכיל פילטר אנטי אלרגני כפול, שלוכד גם חומרים אלרגנים שעשויים להיות מסוכנים לבריאות.

טווח המחירים של מכשיר הניטו הוא 2890-3690 ש"ח.

מסיים וחוזר לעמדת הטעינה: ניטו רובוטיקס. צילום: יחצ
מסיים וחוזר לעמדת הטעינה: ניטו רובוטיקס. צילום: יחצ

ואם עדיין לא השתכנעתם בנחיצות של שואב אבק רובוטי, אמיר מסביר מדוע הוא סבור שהמכשירים האלה כאן כדי להישאר. לטענתו בעתיד הרובוטיקה הביתית תתפוס מקום לא פחות חשוב ממכונת הכביסה ומדיח הכלים.

"הבית מתלכלך באופן יומיומי. הוא צובר אבק, חול, סיבים, שערות, טיח, פירורי אוכל, וזה מפגע בריאותי", הוא מסביר. "ניתן להבחין כמה לכלוך מצטבר בבית כשמרוקנים את המיכל של שואב האבק. הניטו מביא את הבית לרמת ניקיון כזו, שכששוטפים את הבית פעם בשבוע הסמרטוט נותר נקי".

לפרטים נוספים וליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-220300
חזור מעלה