1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טרנדים שמלבישים את הבית
  4. הווילון עושה קאמבק

הווילון עושה קאמבק

אפשרויות העיצוב, סוגי תלייה וטיפים לווילונות בשיטת ´´עשה זאת בעצמך´´.

כתבת: אורי מלניק | צילום: יח"צ blinds-us

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
השימוש בווילונות גובר כיום, ופריט עיצובי זה חוזר לתפוס מקום חשוב המשלים את עיצוב הבית. וילון כבר לא נועד רק להסתיר את האור אלא גם להכניס צבע, ליצור אווירה וסגנון לבית ולתת מסגרת נאה לחלון. מעבר ליצירת אווירה חמימה בבית, וילון מרכך את האקוסטיקה בבית ועוזר למנוע הד בחללים גדולים.
צילום: יחצילום: יח'צ BLIND-US 

חנויות הטקסטיל, היבואנים ומרכזי העיצוב השונים מציעים מגוון רחב של בדים מרהיבים המגיעים ממיטב היצרנים והמפעלים בעולם, וכן שפע של קרניזים וגדילים מסוגים שונים. אנו מוצפים בשלל סוגי בדים - מדוגמאות של פסים, נקודות, פרחים והדפסים ועד טקסטורות שונות בבד עצמו. מבדי משי, פשתן, כותנה, טפטה, אריגים שונים בעבודת יד, בדי וואל שקופים ודקיקים, בדי אורגנזה, ועוד – אין סוף לאפשרויות!
כיום המגוון סוגי הבדים הוא גדול ושפע הדוגמאות אינו נגמר<br/>צילום: יחכיום המגוון סוגי הבדים הוא גדול ושפע הדוגמאות אינו נגמר
צילום: יח'צ BLIND-US 

סגנון הווילון נקבע ע"י סוג הבד, הקרניז וצורת התלייה. הקרניז הנסתר מאלומיניום, אשר היה פופולארי בעבר, פינה את מקומו למגוון רחב של קרניזי מתכת ועץ דקורטיביים, שניתן לקנות מוכנים או בהזמנה מיוחדת. שיטות התלייה מגוונות יותר: עם לולאות בד, קשירות בד, טבעות מתכת, עץ או בד. ניתן להשתמש בהרבה בד, ליצירת נפח או עם מעט בד להקטנת נפח והקניית מראה קליל. ניתן גם לשחק עם שיטות כיווצים שונות בבד, להתקין וילון רומי שמגלגלים כלפי מעלה, ועוד ועוד...
ווילנות יוצרים אווירה אינטימית ונעימה יותר.<br/>צילום: יחווילנות יוצרים אווירה אינטימית ונעימה יותר.
צילום: יח'צ BLIND-US 

הוילונות האופנתיים בבית הישראלי הם וילונות הפשתן וה"אוף-וייט", וכן הוילונות העשויים מבדים קלילים, שקופים וצבעוניים המרככים את האור אך אינם מסתירים חלון מעוצב ומאפשרים זרימת אוויר בחלל הבית. ניתן לתלות אותם מעל בד אטום (לחסימת האור) או לבד, בשכבה אחת או במספר שכבות, בגוון אחד או בשילוב של גוונים, בשילוב של אלמנטים בולטים על הבד, או בלעדיהם.
ליצירת הצללה נעימה, אווירה רומנטית וקלאסית.<br/>צילום: יחליצירת הצללה נעימה, אווירה רומנטית וקלאסית.
צילום: יח'צ BLIND-US 

טיפים לווילונות "עשה זאת בעצמך":


ניתן כמובן להזמין וילונות בחנויות המתמחות בכך או להכין וילונות בשיטת "עשה זאת בעצמך". בחנויות לווילונות וברשתות המתמחות אפשר להשיג כיום מגוון טבעות שמחובר אליהן קליפס. הבד הרצוי נתפס בקליפס, משחילים את הטבעות התופסות את הבד על מוט לווילון, והוילון מוכן!
אפשרות נוספת היא קניית חתיכה ארוכה של בד אוורירי ורך שיש לו נפילה יפה. את הבד מלפפים על מוט לוילון, ובעזרת הידיים פותחים את הליפופים ויוצרים גלים של בד למראה קליל וזורם.
לא חייבים תריסים מגושמים שקשה לנקות, כיום משתמשים בוילונות שנותנים את אותו אפקט.<br/>צילום: יחלא חייבים תריסים מגושמים שקשה לנקות, כיום משתמשים בוילונות שנותנים את אותו אפקט.
צילום: יח'צ BLIND-US 


לקטלוג הווילונות

לעוד טיפים בנושא "עשה זאת בעצמך" לחץ כאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה