1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. ראיון אישי עם מובילי התחום
  4. עיצוב הבית בכף ידכם: על תוכנות ואפליקציות לעיצוב

עיצוב הבית בכף ידכם: על תוכנות ואפליקציות לעיצוב

עיצוב בית בעזרת תוכנות מחשב או אפליקציות לטאבלט ולסמארטפון לא יכול להחליף את עבודתם של האדריכל או מעצב הפנים, אבל הוא בהחלט יכול לתת לכם רעיונות וכיווני חשיבה מעניינים. קבלו סקירה של האפשרויות השונות

מאת: נעמה קוברינסקי

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
עולם העיצוב לא נשאר מאחור כשהטכנולוגיה התקדמה, וכיום תוכלו לעצב לעצמכם את בית החלומות מהמחשב הביתי, מהסמארטפון או מהטאבלט, וכך לוודא שהצבע שבחרתם לקירות, משתלב עם הריהוט, שמתאים לקרמיקה שנבחרה בהתאמה לוילון. כמות התוכנות והאפליקציות שקיימת היום היא עצומה, בדקנו מספר מצומצם של אפשרויות עבורכם.


תוכנות לעיצוב הבית

עבור כל אחת מהאפשרויות המוזכרות פה, חשוב לציין כי עליכם לבדוק האם המחשב שלכם תואם את הדרישות הגרפיות של התוכנה כדי להבטיח תוצאות ראויות. בדקו האם התוכנה או האפליקציה מאפשרת הדפסה, שמירה, ייצוא של החומר, שליחה במייל וכן הלאה. וודאו כי המדידות מדוייקות והעלויות נכונות על מנת לא לטעות בהערכה, ונסו לברר מראש האם התוכנה כוללת תמיכה טכנית או לא.


Sweet Home 3d - תוכנה לעיצוב פנים שמאפשרת לצפות בצורה תלת מימדית בתוכניות דו מימדיות שמוזנות לתוכה. התוכנה החינמית מאפשרת לעצב ולתכנן קירות, למקם רהיטים, להציב דלתות וחלונות והכל מוצג באופן מוחשי, כך שכמעט ואפשר ´לגעת´ . כל המוצגים מופיעים במידות וגדלים שונים וניתן לשחק בהם עד להשגת החלל המוגמר. התוכנה מציגה חלוקה לאזורים שמאפשרת עבודה במקביל על מספר מימדים: בפינה אחת ישנו מחסן רהיטים גדול מתוכו תוכלו לבחור את הרהיטים הרצויים לפי הגודל המועדף עליכם ולוודא שהם משתלבים היטב בחלל הבית שלכם, בפינה אחרת מתקבלת תמונה דו מימדית של הקירות ואילו באיזור אחר תקבלו תמונת 3D של כל העיצוב שלכם. בנוסף תקבלו רשימה מפורטת של גדלים וכמויות שיעזרו לכם להפוך את מה שמופיע על מסך המחשב לתפאורה הביתית.

Sweet Home 3D. תוכנת מחשב לעיצוב הבית שהופכת את העניין למשחק ילדים (צילום מסך)Sweet Home 3D. תוכנת מחשב לעיצוב הבית שהופכת את העניין למשחק ילדים (צילום מסך) 

GOOGLE SKETCHUP - ענקית האינטרנט GOOGLE מציעה תוכנה לעיצוב תלת מימדי שבו אפשר לעצב הכל, החל מפריט ריהוט ועד לקירות הבית. התוכנה מאפשרת לתכנן ולעצב אובייקטים שונים בתלת מימד, לבדוק שינויים ואופציות עיצוביות וכן לצפות בהדמייה העיצובית שלכם. את התוכניות שעיצבתם ניתן להעלות לאתר שיתופי שקרוי Google 3D Warehouse ושם לחלוק את הרעיונות עם אחרים כמו גם לקבל השראה. התוכנה ידידותית למשתמש וישנה גם קהילה ישראלית ברשת שבה ניתן לקבל מידע.

מטבח שעיצב לעצמו מישהו בעזרת תוכנת GOOGLE SKETCHUP ושיתף עם הציבור (צילום מסך)מטבח שעיצב לעצמו מישהו בעזרת תוכנת GOOGLE SKETCHUP ושיתף עם הציבור (צילום מסך) 

MY DECO - תוכנה לעיצוב חדרים המאפשרת לכם להעלות בית מהמאגר הקיים או לטעון את תכוניות הבית שלכם, ולעצב אותו די בפשטות, שכבה אחרי שכבה. תוכלו להזיז קירות, להוסיף מחיצות או נישות, להכניס חלונות ודלתות, לצבוע ולהוסיף לו מוצרים ופריטים מתוך מאגר אמיתי שעומד לרכישה. את המצלמה שקיימת בתוכנה תוכלו להזיז ולבחור את הזווית המועדפת עליכם כדי לקבל מראה שלם ורב מימדים, והכל בתלת מימד ובממשק ידידותי במיוחד.

תוכנת העיצוב MY DECO. לא בטוחים איך ייראה הסלון עם ספת זמש חומה במרכזו? בואו לבדוק (צילום מסך)תוכנת העיצוב MY DECO. לא בטוחים איך ייראה הסלון עם ספת זמש חומה במרכזו? בואו לבדוק (צילום מסך) 

Envisioneer Express - תוכנה לעיצוב פנים שהופכת בקלות את הפרטים הקטנטנים שבחרתם, גררתם והדבקתם לתוכה, לתמונה אחת כוללת ומוחשית, שמצליחה להעביר גם אווירה, סגנון ומשחקי תאורה שלא חשבתם עליהם. כשתסיימו לתכנן את החדרים השונים, תוכלו לשייט בהם מחדר לחדר, לבחון את התוצאה ולשנות אותה בהתאמה. תוכלו ליצור לעצמכם אפשרויות שונות מאפס, או לבחור מתוך מגוון של פריטים מוכנים. היתרון הגדול של התוכנה הזו הוא היכולת שלה להתממשק מול תוכנות מקצועיות של אדריכלות ועיצוב פנים של אותו יצרן, כך שהעבודה שלכם תתבצע בצורה משותפת.

Envisioneer Express: תוכנה לעיצוב פנים שמזמינה אתכם לטייל בבית שעיצבתם לבד (צילום מסך)Envisioneer Express: תוכנה לעיצוב פנים שמזמינה אתכם לטייל בבית שעיצבתם לבד (צילום מסך) 

Floor plan - תוכנה לעיצוב הבית המאפשרת תצוגה תלת מימדית ונוחה לשימוש גם עבור מי שאין לו טיפת רקע בעיצוב. התוכנה עצמה באנגלית בסיסית, אך מצורף לה קובץ הוראות בעברית. ניתן לבנות חלל פנימי או חיצוני, להוסיף קירות, תאורה, צבע, ריהוט ופריטים נוספים מתוך מאגר גדול, וכן ליצור סיור מודרך וירטואלי.

תוכנות ואפליקציות עיצוב של חברות

חברות רבות מציעות תוכנות לעיצוב, המאפשרות בדיקה של המוצרים הספציפיים שלהן, על החלל הפרטי שלכם, כדי להבטיח התאמה מלאה ולדלג מעל המשוכה שבה מוצר נראה מצויין בחנות אבל לא משתלב טוב בבית, כשהפרופורציות, התאורה והקומפוזיציה הכללית שונות.

IKEA - לא חייבים לרכוש מטבח באיקאה על מנת לעצב לעצמכם מטבח בעזרת התוכנה שלהם: ניתן להתעלם מהמחירים המוצגים ולהשתולל עם העיצוב הפרטי שלכם, להוסיף אביזרי נוי, כלי בית וסטייל אישי. ההדמייה מוצלחת ומספקת מבט מוחשי למדי על התוצאה. הורדת התוכנה מתבצעת מאתר איקאה העולמי.

תוכנת עיצוב המטבחים של IKEA, תעזור לכם לבשל מטבח בטעם טוב (צילום מסך)תוכנת עיצוב המטבחים של IKEA, תעזור לכם לבשל מטבח בטעם טוב (צילום מסך) 

נירלט - תוכנת הצבע של נירלט מאפשרת צפייה בצבע הקירות בפנים הבית ומחוצה לו, בהתאמה לסגנון המבוקש (פרובנס, מודרני, ים תיכוני ועוד). מעלים תמונה לאתר, מגדירים את שטח הצביעה ואת הצבע המבוקש, וצובעים, מתקנים ומשנים כאוות נפשכם. תוכלו לנסות שילובי גוונים שונים, להתרשם מהמלצות ומטרנדים וגם להיעזר במחשבון כדי להגיע לכמות הצבע המדוייקת שתזדקקו לה.

התוכנה של נירלט: מעלים תמונה לאתר, מגדירים את שטח הצביעה והצבע המבוקש ומשתוללים (צילום מסך)התוכנה של נירלט: מעלים תמונה לאתר, מגדירים את שטח הצביעה והצבע המבוקש ומשתוללים (צילום מסך) 

טמבור - חברת טמבור מציעה אפליקציה לאייפון, המאפשרת לצלם את החדר שאתם מעוניינים לצבוע או לבחור תמונה מהגלרייה, ולבדוק איזה צבע ישתלב בו בצורה הטובה ביותר מתוך היצע של 1200 גוונים במאגר. גם פה ישנו מחשבון כמויות וגם המלצות על נקודת המכירה הקרובה ביותר. אחרי שצבעתם את החדר תוכלו לשמור את התמונה ואת מספר הגוון, לשלוח אותה במייל או לשתף עם חברים בפייסבוק.

אפליקציית הצבע לאייפון של חברת אפליקציית הצבע לאייפון של חברת 'טמבור'. צלמו את החדר שאתם נמצאים בו והתאימו לו אחד מ-1200 גוונים (צילום מסך) 

נגב - קבוצת נגב מציעה ללקוחותיה תוכנה לעיצוב של חדרי הבית, המשווקת ברשת נגב ולא מיועדת לשימוש עצמי. התוכנה מכילה יותר מ-5000 אריחי חיפוי וריצוף, דקורים, כלים סניטריים ואביזי עיצוב כך שהתוצאה שמתקבלת עשירה ומוחשית ומאפשרת החלטה מבוססת יותר לגבי הרכישה.

אפליקציות לעיצוב הבית

מי שעומד לבצע עיצוב פנים ומחזיק בסמארטפון במקביל, כבר מחזיק קלף מנצח. כיום ישנן אינספור אפליקציות שמטרתן לעזור לכם בעיצוב הבית, לספק מידע, להוות השראה, לתת טבלאות של מידות או חומרי גלם וסתם לעורר קנאה, ולא משנה אם תגיעו אליהן דרך ה-APP STORE או ה-Android Market.

Atelier Pfister - אפליקציית עיצוב המיועדת לאייפון ולאייפד. מצלמים את החדר שדורש טיפול קוסמטי, בוחרים פריטים ורהיטים מהקטלוג ומשבצים אותם בחדר כדי לראות איך נראית מתיחת הפנים שעשיתם. לצערנו, את הפריטים בקטלוג לא ניתן להשיג בארץ, אך תוכלו לקחת את המידות והרעיון הכללי ולנסות להשיג אותם בעצמכם.

Atelier Pfister: אפליקצייה שמתבססת על צילום החדר שלכם ושיבוץ מוצרי קטלוג (צילום מסך)Atelier Pfister: אפליקצייה שמתבססת על צילום החדר שלכם ושיבוץ מוצרי קטלוג (צילום מסך) 

HOUZZ - אפליקציה חינמית המיועדת למוצרי אפל ומדורגת גבוה במדרג האפליקציות שלהם, שמטרתה לספק לכם רעיונות והשראה. היא מכילה למעלה מ-150,000 תמונות של חללים שונים בסגנונות עיצוביים מגוונים והדפדוף בה נותן תחושה של מגזין עיצוב. את התוצאות המעוצבות שתקבלו אחרי שיטוט באפליקציה, תוכלו להראות למעצב הפנים שלכם ולבקש "את זה".

אפליקציית העיצוב HOUZZ. כמו לדפדף במגזין מעוצב ומעורר השראהאפליקציית העיצוב HOUZZ. כמו לדפדף במגזין מעוצב ומעורר השראה 

Mark On Call - האפליקציה הזו שפותחה על ידי מעצב פנים ומתאימה לאייפון, הופכת את בליל הרעיונות שמתרוצץ לכם בראש, להדמייה עיצובית מפורטת. תוכלו לייצר תוכניות שלמות, עמוסות פרטים ומדוייקות של החדר שלכם, לשחק ולשנות את העיצוב כאוות נפשכם, להוסיף ריצוף, טקסטיל וכן הלאה, ולהפוך אותן לתלת מימדיות.

Carpet & Floors Calculators - אפליקציה שתעזור לכם לחשב את עלויות השיפוץ או העיצוב: מזינים לתוכה את המחיר למטר מרובע של החיפוי, הריצוף או השטיח שבחרתם, מוסיפים את גודל החלל המבוקש, והיא מחשבת עבורכם את העלות המשוערת.

אפליקציית Carpet & Floors Calculators  לאייפון ולאנדרואיד. עושה את החיים קלים יותר (צילום מסך)אפליקציית Carpet & Floors Calculators לאייפון ולאנדרואיד. עושה את החיים קלים יותר (צילום מסך) 

iHandy Level - האפליקציה הזו, המתאימה לאייפון ולאנדרואיד כאחד, היא למעשה פלס. כשאתם תולים תמונה, מתקינים מדף או סתם בודקים את איכות אנשי המקצוע שעבדו אצלכם, תוכלו לוודא שהכל ישר בעזרת הסמארטפון. האפליקציה הזו תמדוד בכמה מעלות סטיתם מהקו.

מה חשוב לדעת?
מעצבת הפנים אינה גלפמן מספרת כי התוכנות משרתות את מעצבי הפנים והאדריכלים, משום שהן עוזרות ללקוח "לראות בעיניים" את החיזיון העיצובי, ומאפשרת לבחון גדלים, טקסטורות, שילוב של מוצרים שונים וכדומה, בזמן אמת ובמקום עצמו. יחד עם זאת, היא מסייגת כי "בסך הכל מדובר בתוכנות חובבניות שלא לוקחות את כל הפרמטרים בחשבון כמו בעל המקצוע, ולכן יש להנמיך את הציפיות. בכל מקרה, התוכנות הללו לא מהוות תחליף לבעל המקצוע ובסופו של דבר אם לקחתם אחד כזה, הרי שהעבודה שלו תהיה מתוכננת, מפורטת ומקיפה הרבה יותר מהתוכנות הללו, ותיקח בחשבון ראייה מערכתית כוללת שלתוכנות האלו אין".

מרגישים שאתם בכל זאת צריכים מעצב פנים או אדריכל? מצאו אותם פה

תגובות לכתבה

חזור מעלה