1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. ראיון אישי עם מובילי התחום
  4. בתים מבפנים 2012: היכונו לסוף שבוע של בתים פתוחים

בתים מבפנים 2012: היכונו לסוף שבוע של בתים פתוחים

האירוע האדריכלי במסגרתו יפתחו בפניכם מגוון רחב של בתים ומבנים בעלי סגנונות עיצוב שונים ומקוריים יתקיים בסוף השבוע הקרוב. קבלו הצצה לבתים הפרטיים הנבחרים בהם גם אתם תוכלו לבקר

מאת שלומית סאם- אקרמן | צילום יח´´צ | 15.5.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
גם השנה ממשיכה עיריית תל אביב במסורת אירועי "בתים מבפנים" במסגרתם ניתנת ההזדמנות לסייר ולהציץ בעשרות בתים פתוחים, בבנייני ציבור בעלי ערך אדריכלי מיוחד, בפרזנטציות של פרויקטי בנייה עתידיים בתל אביב ועוד.

האירוע, שיתקיים הפעם בסימן שנת האמנות לתל אביב-יפו, ייתן דגש מיוחד על פעילויות העוסקות בתפר שבין ארכיטקטורה ואמנות, וכך יפתחו לקהל הרחב פרויקטים אישיים של אמנים כמו סמי די בפלורנטין או של האדריכל רם כרמי אשר תכנן את בניין הבימה המחודש ויקיים סיורים מודרכים במקום.

שילוב של רהיטי ארט-דקו מקוריים לצד אוסף יצירות של אמנים צרפתיים עכשוויים. בית השגריר הצרפתי (צילום: יחשילוב של רהיטי ארט-דקו מקוריים לצד אוסף יצירות של אמנים צרפתיים עכשוויים. בית השגריר הצרפתי (צילום: יח'צ) 

מבין הבתים הפרטיים בהם ניתן יהיה לסייר בסופשבוע הקרוב נמנה ביתו של שגריר צרפת הממוקם בשכונת עג´מי ביפו .
הבית, אשר תוכנן על ידי האדריכל יצחק רפפורט, הוא בעל מאפיינים אוריינטליים ומשלב רהיטי ארט-דקו מקוריים לצד אוסף יצירות של אמנים צרפתיים עכשוויים.

בית נוסף ביפו הממוקם בצומת הרחובות מיכאל אנג´לו ושבטי ישראל הוא שריד ארכיטקטוני מרשים משנות ה-20 כשהקמרונות, המרצפות וחלונות העץ האופייניים לבתים הערביים מאותה תקופה, נשמרו וחודשו לאחר שהבית עבר שיפוץ יסודי. בנוסף לאלמנטים האדריכליים, ישנו בבית אוסף עשיר של פריטי נוסטלגיה ארץ ישראלית כמו כרזות ישנות ונדירות, קופסאות פח ורהיטי וינטג´ שגם הם שופצו וחודשו.

שריד ארכיטקטוני מרשים משנות ה-20 אשר שופץ מן הייסוד ושמר על מאפייניו העיצוביים. בית ערבי ביפו (צילום: שי אדם)שריד ארכיטקטוני מרשים משנות ה-20 אשר שופץ מן הייסוד ושמר על מאפייניו העיצוביים. בית ערבי ביפו (צילום: שי אדם) 

ברחוב אבולעפיה 23, נמצא ביתו של אמן הקרמיקה סמי די שהצבעים העזים, החורגים מן הסטנדרט הלבן ויצירות האומנות בו ללא ספק הופכים אותו לאטרקציה עיצובית.
כמעט מבלי להזדקק לאיש מקצוע, שיפץ ועיצב סמי די את הבית בעצמו והיה אחראי על עבודות הגבס, הצבע ואף על הזזת הקירות בבית.
כמעט כל פינה בבית, כולל התקרות, נצבעה, כשבחירת הצבעים אשר נעה בין כחול עמוק, צהוב בוהק, אדום, סגול ואף זהב המככב בקירות הסלון, יצרה מראה בוהמייני ולא שגרתי.

הצבעים העזים בשילוב עם יצירות האומנות יוצרים מראה בוהמייני ולא שגרתי. ביתו של אמן הקרמיקה סמי די (צילום: עמרי אמסלם)הצבעים העזים בשילוב עם יצירות האומנות יוצרים מראה בוהמייני ולא שגרתי. ביתו של אמן הקרמיקה סמי די (צילום: עמרי אמסלם) 

ביתם של נמרוד ואירן טבי בשכונת אפקה מספק הצצה לשילוב של יצירות אומנות בתוך החלל הפרטי. בעלי הבית שהם גם בעלים של גלריה לאומנות, אוהבים להכניס את העבודה הביתה ולשלב את אוסף האומנות הייחודי שלהם, המורכב בעיקר מיצירות עכשוויות של אמנים ישראלים.

מכניסים את העבודה הביתה. ביתם של נמרוד ואירן טבי בעלי גלריית טבי (צילום: עמרי אמסלם)מכניסים את העבודה הביתה. ביתם של נמרוד ואירן טבי בעלי גלריית טבי (צילום: עמרי אמסלם) 

דירתו של האדריכל מיקי בן גן, המתגורר בה עם אשתו ושני ילדיו מספקת הצצה לתכנון אדריכלי מקורי הלוקח בחשבון את כל צרכיהם של בני המשפחה. ייחודה של הדירה הוא במבנה המקבילים יוצא הדופן שלה שעיקרו הוא חלוקה של החלל הציבורי והפרטי על ידי קיר עבה שלאורכו כניסות לחדרים ישירות מן הסלון ולא דרך מסדרון. בתוך הקיר בנויים מרבית חללי האחסון בבית מה שיוצר מבנה ריבועי וסימטרי בכל חדר החף מכל שטח אחסון נוסף.

מבנה מקבילים ייחודי עם חלוקה של החלל הציבורי והפרטי באמצעות קיר עבה המכיל גם שטחי אחסון. דירתו של האדריכל מיקי בן גן (צילום עמרי אמסלם)מבנה מקבילים ייחודי עם חלוקה של החלל הציבורי והפרטי באמצעות קיר עבה המכיל גם שטחי אחסון. דירתו של האדריכל מיקי בן גן (צילום עמרי אמסלם) 
בתים מבפנים: 17-19 במאי, הכניסה חופשית, יש להירשם מראש

>>> להצצה בבתים המעוצבים של אתר הדירה לחצו כאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה